*[Galeria/Kolej] Lokomotywa Pt31

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Pieknie wykonany model.
Mam pytanie dotyczace faktury powierzchnie (sorry za nieznajomosc slownictwa) na kotle wewnatrz budki maszynisty.
Czy to zamierzony efekt, bo wyglada jak faktura odlewu piaskowego i czy ten element byl w rzeczywistosci wlasnie odlewem?
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Pięknie! Pierwszy raz w życiu widzę taki model!
Co do pytania Marcina - to nie faktura odlewu. Jest to w realu spieczona farba, na której odkłada się kurz wiązany smarami itp.
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

Gratulacje Marcinie za fotkę tygodnia :D
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
uboottd
Posty: 267
Rejestracja: pn lut 16 2004, 0:57
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: uboottd »

Czy to zamierzony efekt, bo wyglada jak faktura odlewu piaskowego i czy ten element byl w rzeczywistosci wlasnie odlewem?
No jak dla mnie to jest jedyny szczegol ktory psuje wrazenie po zatym pieknie wykonanego modelu. W realu patrzylibysmy na blache obszycia kotla, ktora jest dosc cienka (1.5-2mm) i jednak gladka a o wiele bardziej rzucajace sie w oczy by byly linie podzialu tej blachy.
Jest to w realu spieczona farba, na której odkłada się kurz wiązany smarami itp.
Ale az tyle ? :)

Przyklad z OKl27 stojacego w Chabowce:
Obrazek
marski32
Posty: 7
Rejestracja: pt lut 18 2005, 12:46

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marski32 »

Witam,
Dziękuję bardzo za komentarze, jestem już na miejscu i zabieram się ostro za wykończenie modelu. Co do trawienia "domowego" temat wydawał mi się szeroko znany i wałkowany :D zrobiłem to metodą termotransferową czyli wydruk drukarką laserową na papierze kredowym , przeprasowanie na blachę i wytrawienie w chlorku żelaza.
Temat omawiany szeroko na forach związanych z elektroniką. Tak samo robi się płytki drukowane.
Gdyby ktoś chciał próbować zawsze chętnie pomogę i udzielę informacji.

Fakturę uzyskałem za pomocą wykończeniowej szpachli samochodowej która cuchnie niemiłosiernie ale daje spore możliwości plastyczne.

Całość malowana (bez impregnacji) wielokrotnie i różnymi odcieniami aerografem Testorsa. Na koniec lakier Xtra color - błyszczący.


pozdrawiam
Marcin
ODPOWIEDZ