*[Relacja/Czołg] PzKpfw IV E by QŃ

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1056
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 130

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

I przyszedł czas na efekt końcowy. Zdjęcia nie najlepsze może, ale warunki oświetleniowe + moje umiejętności powodują, że na razie lepszych zdjęć nie jestem w stanie zrobić. Myślę o sesji w plenerze, ale na to trzeba poczekać, aż warunki pogodowe będą przystawały do brudzenia i pozwalały na robienie zdjęć.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

Model rewelacyjny porostu cud miód, jeden z najlepiej wykonanych kartonowych pojazdów :spoko: .
Awatar użytkownika
Metalmic
Posty: 272
Rejestracja: sob mar 26 2005, 12:42
Lokalizacja: Jelenia Góra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Metalmic »

Gratuluje QN-u. Jak napisał Bartosz i dla mnie to jeden z najładniejszych modeli pancerki jaki miałem okazję oglądać. Z niecierpliwością będe oczekiwał sesji modelu.
W jaki sposób uporałeś się w końcu z malowaniem tej niewdzięcznej farby?
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1056
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 130

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Jakiej niewdzięcznej farby? Wszystko malowane po staremu, pędzlem. Większych kłopotów nie zanotowałem. Brak zalewania, zacieków itp. niespodzianek.

Farba bazowa to Panzer Grey Model Mastera, 3 warstwy.

Na to poszła rozcieńczona, czarna akwarelka (taka szkolna, z kiosku) - pomalowałem cały czołg, a po wyschnięciu nadmiar czarnej farby ze środków płaskich powierzchni zmyłem co chwilę płukanym, wilgotnym pędzlem. Potem wcieranie suchych pigmentów, brązy na dole i w załamaniach, szary na środku płaszczyzn w celu ich stonowania i rozjaśnienia. Potem koncowy brudzing akwarelkami - zacieki, smugi itd - małym, cienkim pędzlem retuszerskim.
Na deser podkreślanie obtarć krawędzi, przetarć na gąsienicach zwykłym grubym, miękkim ołówkiem.
Awatar użytkownika
Metalmic
Posty: 272
Rejestracja: sob mar 26 2005, 12:42
Lokalizacja: Jelenia Góra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Metalmic »

QN-u chodzi o to co sam napisałeś:
"Linie papilarne będą poprawione, jak już wcześniej napisałem. Będzie jednak z nimi problem. To wina używanych pigmentów. Pozwalają uzyskać efekt zakurzonego pancerza, brudu itd., ale są straszliwie czułe na wszelki dotyk. Właściwie po pomalowaniu nie powinno się modelu dotykać. Te linie papilarne powstały przy malowaniu 11 na wieży, ale to do poprawienia. Bardziej boję się montażu końcowego i nieuchronnego brania modelu w łapy, także później, do transportu.
Nie można tego również pomalować żadnym lakierem (także natryskowo), bo cały efekt końcowy ulegnie zniszczeniu."
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1056
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 130

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Linie papilarne, to nie był problem z jakąś niewdzięczną farbą :)) To efekt uboczny dotykania suchych pasteli. To jest po prostu drobny, kolorowy proszek. A jedyną radą na to jest jedynie nie dotykać. Każde dotknięcie powierzchni skutkuje odciskami. Po prostu muszę uważać, jak biorę model w ręce. Jedyną metodą mogłoby być psiknięcie całości bezbarwnym matem (wymagałoby wcześniejszych prób, czy zadziała), ale nie mam takich możliwości. Pozostało mi więc tylko uważać przy montażu i teraz, przy transporcie i robieniu zdjęć. Jak na razie mi się udaje ;-)
Awatar użytkownika
Metalmic
Posty: 272
Rejestracja: sob mar 26 2005, 12:42
Lokalizacja: Jelenia Góra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Metalmic »

Dzięki za uśwadomienie. Sorki za zamieszanie, a wszystko to nie zmienia faktu że model jest piękny :D
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1056
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 130

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

I ostatnia sesja, w plenerze. "Miszczostwo" to nie jest, ale to zawsze coś innego :lol:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Metalmic
Posty: 272
Rejestracja: sob mar 26 2005, 12:42
Lokalizacja: Jelenia Góra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Metalmic »

:jupi: :jupi:

Szczerze gratuluje. Będzie co wrzucić jako tapetę na ekran.
Awatar użytkownika
szkodnik_I
Posty: 37
Rejestracja: pt mar 16 2007, 21:58
Lokalizacja: Sosnowiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szkodnik_I »

świetne wykonanie, piękny model i waloryzacja, gdyby nie wielkość ziarenek praktycznie nie do odróżnienia od oryginału:)
ODPOWIEDZ