Ładowarka HSW Ł-34 dla LECH-a (od podstaw)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Poste
Posty: 113
Rejestracja: sob sty 31 2004, 1:13
Lokalizacja: Radom City

Ładowarka HSW Ł-34 dla LECH-a (od podstaw)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poste »

Witam wszystkich!
Firma P.H. LECH ze Stalowej Woli ( http://www.lech-spj.pl ), zaproponowała mi abym opracował model ładowarki (fotka na stronie firmy). Niestety czasu mam nie wiele, musiałem odstawić na bok swoje wcześniejsze projekty. Model trzeba opracować do połowy grudnia i pytanie czy zdążę ? :) Wyznaczyłem sobie termin 20 grudnia 2006 :) tego dnia model ma być gotowy, a na biurku ma leżeć pachnący farba drukarską, świeżo wydrukowany model czekający na potencjalnego klienta - czyli Ciebie !!!
Na początku ciężko mi jeszcze określić na jakim poziomie model będzie budowany. Możliwe że przez ograniczenia czasowe będę musiał zrezygnować z kilku elementów. Natomiast wsparcie jakie dostałem od firmy LECH przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Dostałem masę zdjęć, ładowarki ubranej i rozebranej, w 90% każda część sfotografowana z każdej strony i zwymiarowana, obszerny katalog części wraz z dokumentacją.

Na początek wykonałem koło:
ObrazekObrazek

Zapraszam do oglądania relacji.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mr_tom
Posty: 125
Rejestracja: ndz wrz 19 2004, 14:05
Lokalizacja: Lesko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr_tom »

Będzie dobrze Poste. Wiesz, że wszyscy tu obecni wierzymy w Ciebie i trzymamu kciuki.

A co do modelu, to co masz na myśli mówiąc o pominięciu niektórych elementów. Czy to znaczy, że roważasz np. pominięcie silnika :?:
Awatar użytkownika
Poste
Posty: 113
Rejestracja: sob sty 31 2004, 1:13
Lokalizacja: Radom City

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poste »

Najpierw opracuję całą geometrie modelu i zobaczymy ile czasu zostanie na drobiazgi. Dzięki za wsparcie :) - a silnik zobaczymy...
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Jeżeli Poste mówi że ominie niektóre elementy to my modelarze możemy się tylko z tego cieszyć, bo może to oznaczać (ale wcale nie musi) że w modelu nie trzeba będzie robić wału korbowego, tłoków, układu rozrządowego, wnętrza skrzyni biegów, milionów śrubek, podkładek i nitów, zawieszenie będzie sie składać z mniej nić 14 000 elementów a układ hamulcowy nie będzie naprawdę działać :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jari
Posty: 430
Rejestracja: wt sty 13 2004, 16:49
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jari »

Poste a gdyby tak te brakujące szczegóły dorobić np. w drugim wydaniu tego modelu. :oops:
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.
Awatar użytkownika
zary
Posty: 88
Rejestracja: wt paź 18 2005, 21:07
Lokalizacja: Nisko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zary »

Mi wydaje się ze lepiej by było brakujące szaczegóły wydać w pierwszym wydaniu:) bede bacznie obserwował postęp prac pozdrawiam
Awatar użytkownika
Poste
Posty: 113
Rejestracja: sob sty 31 2004, 1:13
Lokalizacja: Radom City

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poste »

Kat – aż tak dobrze nie będzie :) Ale nie głupi pomysł, można zbudować jakiś silnik tzn. wykonać model edukacyjny w przekroju - taki dla szkół sklejając poznajesz jego budowę i zasadę działania :)

Jari – jak będzie drugie wydanie to na pewno takie: http://www.mystat.pl/servlet/link?s=andkus&l=sl34oc
w kolorach bardziej przyjaznych dla modelarzy :)

Zary – jak da radę to będzie jak piszesz :)
Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 74
Rejestracja: sob gru 03 2005, 19:12
Lokalizacja: Mińsk Maz.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ukasso »

Dla mnie wszystko jedno czy będzie zielona, czy cywilna. Tak czy siak jestem zachwycony tematem. W 23 Bazie lotniczej w Janowie widziałem taką wojskową. Myślałem o tym, że fajnie byłoby zrobić sobie jej model. Długo czekałem na konkretne opracowanie jakiejś maszyny budowlanej, a tu taka niespodzianka! Teraz trzeba się tylko uzbroić w cierpliwość i czekać na wydanie. Jestem bardzo ciekawy efektu i życzę powodzenia podczas projektowania.
Awatar użytkownika
Poste
Posty: 113
Rejestracja: sob sty 31 2004, 1:13
Lokalizacja: Radom City

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poste »

Witam,
Przyszedł czas aby coś pokazać, to efekt pracowitego weekendu, poniedziałku i o wtorek zahaczyłem. Prawie skończyłem całą ramę. Zostało jeszcze kilka drobiazgów ale to już tylko wyciąć i poskładać:)
Mam zamiar wykonać ruchome, prawie wszystkie elementy - poza wałem napędowym ( tylko środkowa część musi być ruchoma ), rama będzie się łamać podczas skrętu, ruchomy tylny most, praca łycha tak jak w oryginale ale nie dosłownie (bez oleju - na sucho :)), otwierane drzwi, obracane koła, możliwe też że uda się opracować silnik i wszystkie przewody hydrauliczne.
Słabe fotki, jak skoczę ramę zrobię przy świetle dziennym. Kleje nie zbyt czysto ze względu na czas.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Pozzdrawiam
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

Marcin - jeśli wszystko ma być ruchome... to może jak Ci starczy czasu to zaprojektuj Pana Mietka - obsługę tej ładowarki - w skali 1:25 bedzie się ładnie prezentował w kabinie :D
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
ODPOWIEDZ