*[Galeria/Statek] Mayflower MM

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
trash
Posty: 52
Rejestracja: ndz mar 13 2005, 19:49
Lokalizacja: Tczew
x 1

*[Galeria/Statek] Mayflower MM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: trash »

Witam wszystkich!
Chciałbym Wam zaprezentować parę zdjęć ukończonego dzis żaglowca Mayflower z Małego Modelarza. Stateczek ten powstał jako prezent dla mojej siostry, która ma dziś urodziny. Mam tylko nadzieję, że się jej spodoba :oops: . Budowę rozpocząłem gdzieś na początku lutego, i muszę przyznać że ledwo się wyrobiłem na czas. Dziś, a właściwie wczoraj kończyłem w pośpiechu olinowanie. I właśnie przez ten pośpiech model nie jest taki jaki mógłby być. Pozwoliłem sobie na wiele uproszczeń i z niektórych elementów wyposażenia zrezygnowałem. Chciałbym w tym miejscu podziękować Syzyfowi za jego relację "Wodnika" która była mi bardzo pomocna podczas budowy i dzięki której jakoś dałem radę w całej tej jakże przyjemnej dla nas modelarzy plątaninie nitek, i innych sznurków :D teraz chce trochę odpocząć od klejenia i następnie dokończyć w końcu Cutty Sark'a i odmłodzić zaginioną gdzieś w czeluściach forum relację z budowy Pułaskiego. Zapraszam do oglądania zdjęć i pozdrawiam!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W budowie:
Santa Leocadia
Modele zbudowane:Cutty Sark Mayflower
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Bardzo ładny modelik. Jedynie liny po których marynarze wspinają się na maszty - zwane chyba wantami - mogłyby być lepsze.

Czy gablotkę robiłeś sam czy też to jakieś gotowe akwarium ?
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
trash
Posty: 52
Rejestracja: ndz mar 13 2005, 19:49
Lokalizacja: Tczew
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: trash »

jeśli chodzi o wanty i resztę olinowania to myślę, że przy następnym modelu będzie o wiele lepiej :D gablotkę zamówiłem u szklarza, koszt 30 zł, deseczka z Nomi jakieś 10 zeta i problem z odkurzaniem modelu z głowy.
W budowie:
Santa Leocadia
Modele zbudowane:Cutty Sark Mayflower
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Bardzo fajnie ogląda się zdjęcia bliźniaczego :D modelu i do tego bardzo przyzwoicie wykonanego. Pośpiechu niemal nie widać a zachowałeś "logikę" olinowania i w tym względzie należą Ci się pochwały :spoko: .
Model na pewno wywoła podziw nie tylko u siostry, bo ten gąszcz linek jest - dla niewtajemniczonych :cool: - nie do ogarnięcia.
Moje modele: archiwum
Awatar użytkownika
trash
Posty: 52
Rejestracja: ndz mar 13 2005, 19:49
Lokalizacja: Tczew
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: trash »

Dzięki;) siostra była pełna podziwu i zachwycona, ale wiadomo, nie jest świadoma, że może byc lepiej;)
Jeszcze jedna taka relacja w Twoim wykonaniu Syzyfie i znowu będzie się można wiele nauczyć;)
Teraz chcę kontynuować budowę Pułaskiego, choć nie ukrywam, ciągnie mnie strasznie do żaglowców, a trochę ich leży u mnie na półce...
W budowie:
Santa Leocadia
Modele zbudowane:Cutty Sark Mayflower
ODPOWIEDZ