Prezentacja zdjec modeli na forum

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
admin
Posty: 305
Rejestracja: sob mar 01 2003, 23:34

Prezentacja zdjec modeli na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: admin »

Wszystkich ktorzy posiadaja zdjecia swoich modeli, chcieliby je zaprezentowc na naszym forum, jednak z jakichkolwiek wzgledow nie maja mozliwosci ich obrobki prosimy o ich nadsylanie na adres admin_forum@kartonwork.pl. My zrobimy reszte.
Ostatnio zmieniony śr lut 23 2005, 14:12 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Czy między admin i forum jest spacja, czy underscore?
Awatar użytkownika
admin
Posty: 305
Rejestracja: sob mar 01 2003, 23:34

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: admin »

Edmund_Nita pisze:Czy między admin i forum jest spacja, czy underscore?
underscore :D
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Hmmm z innej beczki .
Wszyscy lubimy oglądać super zdjęcia modeli, szczególnie tych dobrze zrobionych.
Chciałbym zapytać czy istnieje możliwość wygospodarowania miejsca na serwerze na zdjęcia modeli do pobrania dużej rozdzielczości. Bo te na forum są mocno okrojone ze zrozumiałych względów.?
Awatar użytkownika
admin
Posty: 305
Rejestracja: sob mar 01 2003, 23:34

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: admin »

Tak, nie ma problemu. Jezeli ktos chcialby takowe umiescic prosze sie kontaktowac z adminem.
Kryniooo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kryniooo »

Hmmm a można by napisać po skrócie sposób zamieszczania zdjęć azeby nieobciążać serwera i niezaprzątać uwagi adminów takimi drobnostkami i zeby cokolwiek było widać jak całkiem zielonemu jak ja ..........
Z powarzaniem i szacunkiem
Awatar użytkownika
qrchak
Posty: 673
Rejestracja: pn sie 25 2003, 19:19
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: qrchak »

Si vis pacem, para bellum.
Awatar użytkownika
admin
Posty: 305
Rejestracja: sob mar 01 2003, 23:34

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: admin »

Qurchak mnie uprzedzil i przypomnial dwa swietne watki swojego autorstwa.


Ja dodam do tego watek Drewala http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=1308
Awatar użytkownika
Pawel
Posty: 373
Rejestracja: sob cze 21 2003, 22:14
Lokalizacja: Oleśnica /Bournemouth UK
x 13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Kryniooo pisze:Hmmm a można by napisać po skrócie sposób zamieszczania zdjęć azeby nieobciążać serwera
To ja dodam trochę od siebie. Już mam pewne doświadczenie z fotkami na forum, więc mogę chyba coś radzić. Największy błąd, który jest popełniany przy robieniu zdjęć na potrzeby forum to tło. Wszelkie kolorowe dywany, koce, biurka oraz inne niepotrzebne elementy zabierają więcej kB niż sam model. Najlepiej ustawiać modele na czymś białym np. kartka papieru pod modelem i w tle lub inny kolor jeśli element jest biały, jeśli jest to duży model np. okręt może to być np. prześcieradło . Można w ten sposób oszczędzić wiele miejsca. Po drugie jeśli ktoś ma aparat o słabych parametrach najlepiej zdjęcia robić na dworze, przy świetle dziennym. Na dole w załącznikach są 3 zdjęcia (admin chyba wybaczy) Pierwsza fotka z przypadkowym tłem zajmuje prawe 33 KB, druga fotka z białym tłem już tylko 14 KB. Trzecia fotka przedstawia to samo zdjęcie ale bez zbędnego tła. Zawiera tylko 11 KB a wiec o 3 razy mniej a widać to samo. Zamiast 1 fotki można wstawić 3, zamiast 3 fotek 9 itd. Łatwo można sobie policzyć ile to daje oszczędności. Oczywiście jestem też za tym aby modele prezentować w odpowiedniej scenerii tak jak zrobił Alan ze swoim Apache

zdjęcia są słabej jakości bo maksymalnie je "odchudziłem" ale o zasade tu chodzi. Na zdjeciach przerowadzane były te same operacje.
"Orły nie wchodzą na górę po schodach...."
J-311
Awatar użytkownika
admin
Posty: 305
Rejestracja: sob mar 01 2003, 23:34

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: admin »

Pawel :spoko:
ODPOWIEDZ