errata do Tupolewa R-6 z Modelika...

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3207
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

errata do Tupolewa R-6 z Modelika...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

...ma zostać niebawem wydrukowana.

Niestety w modelu zamieszcone zostały dwa lewe skrzydełka, co trochę utrudnia budowę .

Szczegóły powinny pojawić się na stronie www.modelik.pl

Informację o tym błędzie wyczytałem w komentarzach do modelu.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Toff
Posty: 311
Rejestracja: wt lip 12 2005, 15:32
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Toff »

Fajnie, że wydawcy dbają o erratę, ale...

...ale takie błędy jak dwa lewe skrzydła czy brytyjskie malowanie skrzydeł we francuskim MS.406 nie powinny się zdarzać.

Czy to aż takie trudne dopilnować przygotowania do druku? Ewentualnie projektanta (wierzę, że to jednak nie wina niedbałych projektantów)?

Z marketingowego punktu widzenia takie błędy nie tworzą pozytywnego wizerunku wydawcy i mimo, że naprawienie tego poprzez edycję erraty jest jedynym słusznym krokiem, to jednak niesmak pozostaje.
Pozdrawiam
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Najwyraźniej nikt po stronie wydawcy nie skleił testowego Tupolewa ani Morane'a czy Dewoitine'a z wydruku. Testują forumowicze - i tak dobrze, że jest forum modelarskie - bez niego nikt by nie wiedział o wpadkach.

Przypomina mi się niegdysiejsza rozmowa o tym, że modele z FLY są kiepskie - tymczasem w żadnym z ich samolotów z epoki przedforumowej i do końca istnienia wydawnictwa nie było takich wpadek!
TAD
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3207
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Właśnie dziś odebrałem ze sklepu gdzie model zakupiłem erratę ze skrzydłami. Na szczęście nie widać różnic w odcieniu kolorów erraty i oryginału. Poprawione też zostało ułożenie gwiazd na skrzydłach. Mam nadzieję że podczas tych operacji nic innego się nie poprzesuwało.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
ODPOWIEDZ