Kompresor z agregatu od lodówki*

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

edd-ffs

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: edd-ffs »

Jutro wrzuce zdjecie.To jest taka prostokątna puszeczka z małym silniczkiem(bez niego nie pójdzie agragat)Całość jestt zabudowana.Z tej puszeczki wychodzą 2 kable w jednym jest 3 mniejsze kable a w drugim jest 4 mniejsze kable.JAk odkręcam obudowe tej puszki to jest tam kilkanaście kabelków.Tam gdzie jest kable to napewno ma być wtyczka(bo ma takie same kolory kabli) a ten drugi kabel to nie wiem co z nim zrobić.Dziadek mówi że jak nic nie zrobie z tm drugim i do tego pierwszego tylko wtyczke dam i do prądu to mi sie spali bo kiedyś tak robił.
edd-ffs

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: edd-ffs »

Jutro wrzuce zdjecie.To jest taka prostokątna puszeczka z małym silniczkiem(bez niego nie pójdzie agragat)Całość jestt zabudowana.Z tej puszeczki wychodzą 2 kable w jednym jest 3 mniejsze kable a w drugim jest 4 mniejsze kable.JAk odkręcam obudowe tej puszki to jest tam kilkanaście kabelków.Tam gdzie jest 3 kable to napewno ma być wtyczka(bo ma takie same kolory kabli) a ten drugi kabel to nie wiem co z nim zrobić.Dziadek mówi że jak nic nie zrobie z tm drugim i do tego pierwszego tylko wtyczke dam i do prądu to mi sie spali bo kiedyś tak robił.
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 516
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

Ponieważ akurat pisałem ten tekst o sprężarce na 1-25saf,a pamiętałem Wasze rozważania sprzed kilku dni tutaj, to postanowiłem zaproponować coś fabrycznie nowego i wszechstronnie przydatnego.Jeden wydatek ,a zastosowań wiele.

Chciałem przedstawić sprężarkę używaną przez nas w modelarni . Gdy zaczęliśmy szukać czegoś dla nas , szanse na znalezienie modelu takiego , jak przedstawiony wyżej okazały się zerowe . Kupowanie małych grzejących sie sprężarek czysto modelarskich , w przypadku , gdy na zajęciach chce malować kilka osób wydało się bezsensownym . Stąd wybór padł na duży kombajn godzący cenę i parametry przez nas zadane .Cena tego ustrojstwa w Castoramie wyniosła z wężem dodatkowym ok 290zł.
Spężarka posiada 2 wyjścia , jedno z regulowanym ciśnieniem , manometry , duży dwudziestokilku litrowy zbiornik , zawory bezpieczeństwa i co najważniejsze 2 letnią gwarancję.Ciśnienia do 6 atm osiągane bezproblemowo.
Maszynie można znaleźć też poza modelarkie zastosowania- pistolet malarski , pompowanie kół samochodu , pontonu , basenu ogrodowego etc.
Jak wszystko co nas otacza posiada i swoje wady .
Względną wadą są rozmiary i to , że gdy spadnie ciśnienie nie włącza się samoczynnie.
Bezwzględnym minusem , dla osób , które chciały by używać jej w bloku jest głośność .
Napompowanie zbiornika nie trwa długo, ale jednak , po godz. 22 lub przy śpiącym dziecku użycie odpada .
Jest to jednak pewna , do rozważenia , alternatywa dla tych co budują samoróbki w cenie 300zł.
My jako użytkownicy jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani .

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
Awatar użytkownika
DonRycho
Posty: 130
Rejestracja: wt maja 03 2005, 12:10
Lokalizacja: Redło

Znalazłem na aukcji

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DonRycho »

Jest podobny do pokazanego przez PITERPANZER-a. Kupiłem aero EW770 myślę, że ten kompresorek powinien być dobry. Ma zbiornik z możliwością wylewania skroplonej wody. No i regulacje ciśnienia wyjściowego
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr sty 28 2009, 20:55 przez DonRycho, łącznie zmieniany 1 raz.
F14?
szelmek
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 14 2003, 22:31
Lokalizacja: Pruszków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szelmek »

bigtank pisze: Wie ktuś cuś na temat cichości i w ogóle pracy tym właśnie sprężarkiem ??
Dzięki DonRycho za info, cholerka - ten hałas właśnie - u mnie sprężara non stop prawie musi pracowac , formy silikonowe etc .....
Pozdrawiam -Andrzej
Mam coś takiego w pracy, konkretny model mogę podać jutro.
W porównaniu do lodówkowej głośne, można przy tym rozmawiać ale podniesionym głosem.
Jeśli dobrze rozumiem to potrzebujesz również próżni, nie mam pomysłu jak się z dobrać do "ssania".
ZTCS w lodówkowych jest olej który nie ma tendencji do wrzenia przy obniżonych ciśnieniach
Wszyscy chcą Twego dobra, nie daj go sobie odebrać,
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Ja nie moge , czyli jakby kicha ze ssaniem ????A skąd powietrze jest pobierane w tym modelu ? Nie da rady jakoś sie podłączyć ??? Dzięki za info i czekam na resztę jakby co ..
Pozdrawiam
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
DonRycho
Posty: 130
Rejestracja: wt maja 03 2005, 12:10
Lokalizacja: Redło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DonRycho »

Da radę. Na ssaniu jest wkręcony filtr - taka plastikowa puszeczka. Działa ona jak megafon. Zastanawiam się czy nie wkręcić w jej miejsce wąż. Powstałoby coś w rodzaju tłumika.
F14?
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Dzięki za podpowiedzi , czyli jednak wychodzi na to że nie ma złotego środka - albo głośna , albo małe baziewie :( do aero kurcze .....Faktycznie powietrze do tej sprężarki com upatrzył na Allegro dochodzi spod obudowy , czyli na dzień dobry rozbieranie i utrata gwarancji .. hmmmm
Pozdrawiam -Andrzej
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
anfel
Posty: 1
Rejestracja: czw sty 29 2009, 0:22

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: anfel »

Mam pytanko bo udało mi się zdobyć taki wyłącznik ciśnieniowy. I mam pytanie czy nadaje się do takiego układu ? Jeśli tak to jak to wszystko podłączyć ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
DonRycho
Posty: 130
Rejestracja: wt maja 03 2005, 12:10
Lokalizacja: Redło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DonRycho »

Witam
Na tabliczce znamionowej ciśnienie podawane jest w Pondach/cm2. 1kp/cm2= 0,98 atm
Zakres pracy tego regulatora to ~1,5-31atm. Zakres przełączania 1,5-8atm.
Aby sprawdzić jak przełączane są zestyki potrzeba zastosować omomierz. Śrubokrętem delikatnie przesuwać (góra-dół) blaszkę która sterczy nad zaciskiem 1 i sprawdzać, które styki są zwierane a które rozwierane.
F14?
ODPOWIEDZ