Zadziałajmy coś

"In-Box" oraz nowości i zapowiedzi modeli plastikowych.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
dudus
Posty: 75
Rejestracja: śr lis 03 2004, 10:54

Zadziałajmy coś

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dudus »

Chciałbym wpłynąć na jakiś wydawców modeli plastikowych aby wydali figurki naszych partyzantów i powstańców.

Do tego celu potrzebuję jak największej ilości opinii na temat tego pomysłu.


Przykład Żołnierz BCh w mundurze WP z 1939r (bluza), spodniach oficera SS pacyfikującego przed śmiercią Lubelszczyźnie, Oficerkach zrzuconych przez ruskie samoloty, i angielskim karabinem zrzuconym przez polskie bombowce startujące z Włoch latających do Powstańców Warszawskich. Akcja dzieje się pod koniec września w okolicach Warszawy. Żołnierz na furmance z drewnianymi kołami wiozący pod ostrzałem ciężkich karabinów z bunkra przy moście na większej rzece ładunki wybuchowe dla reszty oddziału znajdującej się po drugiej stronie drogi.
OLFA Ostro tniemy
www.dudus.com.pl
sq2ihw
Posty: 106
Rejestracja: czw lip 14 2005, 14:57
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sq2ihw »

:spoko: :food:
Jestem za. Jak najbardziej za. A jeśli jeszcze mógłbym coś zasugerować/dodać do twoich pomysłów to może np. marynarz(e) z oddziału płk. Dąbka :?: czyli z obrony kępy oksywskiej.
Jakby jeszcze był w skali 1:48 to miałbym fajny pomysł na dioramkę :lol: . echhh normalnie rozmarzyłem się :mrgreen:
Pozdrawiam
Jarek

Niniejszy post jest zgodny z dyrektywami UE, a pisząca go osoba przeszła odpowiednie szkolenia i pozytywnie zdała egzaminy dające uprawnienia w zakresie pisania wiadomości w internecie.
Awatar użytkownika
dudus
Posty: 75
Rejestracja: śr lis 03 2004, 10:54

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dudus »

Dużo propozycji. Armia Hallera, Wojna bolszewicka i bitwa warszawska, Błękitna Armia Piłsudskiego, Wrzesień, Polskie pojazdy z roku 1920, enigma z Vichy, i cały okres wojny Wojska Polskie począwszy od pierwszego werbunku we Francji czy u Sovietów a skończywszy poprzez Armie Andersa a skończywszy na oddziałach kolaborujących z Niemcami np. Armia Własowa (choć to niekoniecznie to tematu należałoby).

Ale na sercu leżą mi przede wszystkim nasi partyzanci z AK i BH bo ich najwięcej. Te oddziały miały różne struktury i różnie się ubierali bo o mundurach ciężko tu mówić ale każda z tych armii dostawała pomoc skądinąd choć nie zawsze i mieli inne dodatki. Bardzo interesowały by mnie Armie z akcji "BURZA" np. oddziały "Parasol", "Zośka" mieli swoje własne umundurowanie, do tego barykada ruiny budynków i atakujący goliat podwieziony kattenkradem a obok Niemcy podkradający się z miotaczami za zniszczonymi szczątkami Biltza. miliony propozycji. Atak partyzantów na pociąg (osławione historie). napad w lesie na konwój z prowiantem dla linii pozycyjnej obrony w końcowych dniach 44 roku na linii Wisły i jej prawych dopływów.

Sama fantazja a czemu nie spróbować zainteresować świata tym kto ponosił z nie swojej winy największe ofiary? Może paru młodych nałogów dzięki temu odciągnęli byśmy od komputerów?
OLFA Ostro tniemy
www.dudus.com.pl
Pawli
Posty: 126
Rejestracja: wt maja 02 2006, 21:56
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawli »

Naprawde fajny pomysł.
Można dać dużo polskich lotników, którzy są zapomniani a nigdy się nie poddawali.
Masz moje poparcie :D

Pozdrawiam
Pierwszy Model - Messerschmitt Bf 109 G-10
Catalina – Relacja

Kto czyta ten błądzi, kto skacze ten rządzi - Le Parkour
Awatar użytkownika
dudus
Posty: 75
Rejestracja: śr lis 03 2004, 10:54

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dudus »

Bardzo dziękuję za poparcie pomysłu.

Pomysł z lotnikami polskimi bardzo mi się podoba i jeszcze na żadnym forum na którym zgłosiłem ten temat nie padł.

Czekam na kolejne opinie i pomysły.
OLFA Ostro tniemy
www.dudus.com.pl
Awatar użytkownika
Schmmitt
Posty: 28
Rejestracja: sob wrz 17 2005, 21:41
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Schmmitt »

Ja pomysłu nie mam ale jestem za .
szelmek
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 14 2003, 22:31
Lokalizacja: Pruszków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szelmek »

Dzięki za ten wątek rodem z monty pythona.

Firma MB miała w tym roku wydać obsługę ckm z 39 roku, niestety nie znależli chętnych na minimalną ilość wyprasek.
Zamówienia spoza Polski ZTCW opiewały na 20 sztuk ( słownie dwadzieścia ) wszyscy oblatani w temacie są zdziwieni bo szacowali że sami Japończycy wezmą z 1000 sztuk.

Jeśli figurki normalnych polskich żołnierzy nie znajdująnabywców to proponowane przez was wynalazki ..........
Wszyscy chcą Twego dobra, nie daj go sobie odebrać,
Pawli
Posty: 126
Rejestracja: wt maja 02 2006, 21:56
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawli »

To fajnie, że pomysł się spodbał :)
A mam pytanie - do jakiej firmy się zgłosisz? Raczej musi być polska, bo wydaje mi się, że zachodnie firmy tego nie przyjmą :-?
Bo kogo interesują figurki jakichś Polaków. To musi być chyba polska firma.
Pierwszy Model - Messerschmitt Bf 109 G-10
Catalina – Relacja

Kto czyta ten błądzi, kto skacze ten rządzi - Le Parkour
szelmek
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 14 2003, 22:31
Lokalizacja: Pruszków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szelmek »

Proponuję przenieść wątek do magla bo chyba tam jest dla niego miejsce.
Wszyscy chcą Twego dobra, nie daj go sobie odebrać,
Awatar użytkownika
dudus
Posty: 75
Rejestracja: śr lis 03 2004, 10:54

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dudus »

szelmek pisze:Dzięki za ten wątek rodem z monty pythona.
Dzięki takiemu podejściu jakie nam tu przedstawiłeś klony Kaczyńscy nami teraz rządzą a najmądrzejsi i najbardziej operatywni Polacy sprzątają gówna u amerykanów, Niemców i Anglików.

Firma MB źle się do tego zabrała. Zamiast pytać powinna powiedzieć „czemu” chce włąśnie to wypuścić. Ona tego nie potrafi więc my zróbmy to za nią bo inaczej nic z tego nie będzie. Każdy nowy produkt czy to podpaski czy guma do żucia musi mieć swoją „ideologię” i poparcie tłumu. Bez tego jest jedynie produktem. Stąd mój post w tej sprawie. To się nazywa wsparcie dla marketingu

To my musimy się pokazać a nie liczyć na pokazanie nas.

Jaki interes mają Amerykanie czy Niemcy w pokazaniu nas? Odpowiadam ŻADEN.

Do projektu potrzebne jest uzasadnienie i na to liczę. A nie spuszczenie głowy na dół i oddanie inicjatywy Rydzykowi.

Przepraszam za wątki polityczne ale przy tym temacie są one niezbędne.

Mimo wszystko dziękuję szelmek uświadomiłeś mi kilka spraw o których zapomniałem. „NIE WYCHYLAJ SIĘ BO CI GŁOWĘ UTNĄ”

A CO MOŻE NASI DZIADKOWIE BYLI GORSI OD RUSKICH CZY INNYCH? DOPROWADŹMY DO TEGO ABY NIE MÓWILI "POLACY MORDOWALI ŻYDÓW W OŚWIĘCIMIU!!!"
OLFA Ostro tniemy
www.dudus.com.pl
ODPOWIEDZ