*[Relacja/Samolot] Ławoczkin Ła-7 - Answer

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Cześć,
z dumą informuję, że zbudowałem wreszcie Ławoczkina! Trochę mi się ta budowa przeciągnęła i miałem kilka felernych wpadek, ale i tak modelik mi się podoba. Nie mam jeszcze zdjęć kończących relację, ale za to proponuję fotki pomniejszych detali.

Na poczatek kołpak - nie podobał mi się taki sklejony z pasków - był dopasowany świetnie, ale mimo wszystko to nie to. Wkleiłem do wewnątrz warstewkę chusteczki higienicznej (metoda kolegi Qnia - pozdrawiam) a potem to samo na zewnątrz. Dzięki cyjanopanowi zrobiła się delikatna twarda warstwa do oszlifowania. Potem pomalowałem całość farbką humbrola zmieszaną samodzielnie - jest niewielka różnica koloru w stosunku do okapotowania - ale idealnie chyba trudno by to dopasować. Kołpak nie jest chropawy (co sugeruje zdjęcie) - raczej lekko podbrudzony rękami (celowo). Jest matowy, żeby pasował do reszty samolotu:
Obrazek

Obrazek

Rurka pitota z dość grubej igły lekarskiej - zawsze to fajniej wygląda z otworem:
Obrazek

Linki anteny - wiele razy sklejałem nitkę ponalem - delikatną mechatość widać tylko na tych powiększeniach:
Obrazek

Kolektory (zwijane z części z wycinanki) i brudzing - tu ręka mi zadrżała - zwyczajnie szkoda mi brudzić taką ładną grafikę, zostanie tylko lekkie okopcenie jak po krótkim kołowaniu:
Obrazek

Na koniec kilka słów podsumowania. Wycinanka jest bardzo udana i atrakcyjna. Pamiętam jak narzekałem na nią na początku pracy, ale muszę to odwołać (złej baletnicy przeszkadza rąbek spódnicy...). Wprawdzie są drobne błędy (omówione w relacji), ale uważam, że Panowie Fuczek (projektant) i Fiołek (grafika) wykonali świetną robotę - serdeczenie ich pozdrawiam i czekam na inne efekty prac tego duetu!

Model nie jest trudny a dzięki bardzo dobremu dopasowaniu i zestawowi elementów laserowych w standardzie może być wykonany nawet przez mniej zaawansowanych modelarzy. Jest pracochłonny (np. klapy); dla mnie problemem był nieco za gruby papier - reszta bez zarzutu. Słowem - rozbudowany model, fajne detale, efektowny wygląd, ciekawy, żywy kamuflaż (nie jest monotonny i jednolity) - bardzo udana propozycja. Dla mnie temat o tyle ważny, że coraz bardziej interesuje mnie sowieckie lotnictwo.

Wkrótce zdjęcia końcowe.
TAD
Ostatnio zmieniony czw lip 06 2006, 18:45 przez tad, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MrJedi
Posty: 64
Rejestracja: czw cze 15 2006, 14:14
Lokalizacja: EPWA // EPPT

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MrJedi »

Chciałem pogratulować ładnego modelu :mrgreen: Jest na czym zawiesić oko :mrgreen:
Jeśli chodzi o igły to oprócz wyciągania z otoczki można je bez problemu ciąć pilnikiem do metalu i końcówkę wyszlifować. Przydatne jest do tego małe imadełko, które znakomicie ułatwia sprawę.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

ŁAdny ŁAwoczkin mimo że trochę brudny :D
Igły obcinam miniszlifierką z tarczą korundową. trwa to sekundę i igła się nie krzywi.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Witam,
dziękuję za uznanie.
Mam już zdjęcia kończące relację - zapraszam do oglądania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

TAD
Awatar użytkownika
Glutation
Posty: 149
Rejestracja: pt wrz 09 2005, 8:41
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Glutation »

Moje gratulacje Tad
Kolejny dopieszczony model do Twojej kolekcji
Jednym slowem: rewelacja :spoko:
Pozdrawiam serdecznie
Glutation
"No, kończ Władziu i robimy"
Kuba G.
Posty: 164
Rejestracja: śr cze 09 2004, 22:30
Lokalizacja: TRN
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kuba G. »

Widać trochę wpadek i błędów, lecz nie popełnia ich tylko ten, który nic nie robi, jak to mawiali starożytni Czechoslovacy :razz: . Jednakże wygląd ogólny i poprawnie odwzorowana sylwetka tego myśliwca budzą we mnie pozytywne emocje :spoko: .
Obrazek
My name is Button, James Button...
Awatar użytkownika
szymoonek
Posty: 60
Rejestracja: ndz lut 19 2006, 17:03
Lokalizacja: Stalowa Wola

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szymoonek »

Gratuluję modelu, tad :)
Mam jeszze pytanie odnośnie kołpaka śmigła: czy mógłbyś bardziej przybliżyć mi tą metodę?
Obrazek
Obrazek
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

CZeść,
Szymonek - nie będę wyważał otwartych drzwi szczególnie, że to nie mój pomysł. Poszukaj proszę na tym forum mojej galerii Jaka-3 - w niej Qń dokładnie opisał całą metodę. Zajrzyj także do galerii Lancastera Qnia - tam się zaczęło pytanie o te kołpaki.
TAD
Awatar użytkownika
ojciec <cenzura>
Posty: 30
Rejestracja: wt maja 16 2006, 14:14

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ojciec <cenzura> »

SUPER!

To przedostatnie zdjęcie to chyba z muzeum...

Piękny ;-)
Awatar użytkownika
Hasio Maszkietnik
Posty: 113
Rejestracja: czw cze 02 2005, 17:34
Lokalizacja: BOJSZOWY

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hasio Maszkietnik »

Dodanie sreberka na okapotowaniu silnika było bardzo dobrym pomysłem :spoko:
Drobne błędy projektanta nie psują końcowych efektów - moim zdaniem model świetnie oddaje sylwetkę drugiego z najfajniejszych rosyjskich "wiatraków" (1. jest u mnie Jak9T - tylko czy ja dożyję jego pożądnego opracowania :roll: )

Może teraz coś większego :?::jezyk: Jakaś wielosilnikowa maszynka?
Się skleja (z moja pomocą): Dassault Super Etendard
May the glue be with you.
ODPOWIEDZ