[IN-BOX]Sd.Kfz. 173 Jagdpanther

"In-Box" oraz nowości i zapowiedzi modeli plastikowych.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
Pompon
Posty: 44
Rejestracja: wt gru 07 2004, 18:29
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pompon »

Osobiście wykonał bym te osłonki sam :D . Wydaje mi się, że najlepszym materiałem będzie karta telefoniczna odpowiedniej grubości. A jeszcze łatwiej było by chyba zrobić to z kartonu :D . Troszkę kleju, szpachli, kartonu i... W końcu modelarstwo to sztuka improwizacji. :D
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

Dzięki :D Można to jeszcze wykonać z opakowania po tic tac-ach (łatwo się wycina i jest chyba odpowiedniej grubości) wiem ,że te opakowanie po miętowych tic tac-ach jest dobre na np. szybkę do pojazdu lub czegoś innego :)
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

jagdpanther nie mam. nie handluję modelam, a ten pojazd niespecjalnie mnie interesuje. mam za to plastikowe schurzeny z zestawu ICM - tyle, że do wersji D. wprost pasować nie będą, bo jagdpanther z tego, co wiem był montowany na podwoziu panther G, ale jeśli chcesz - mogę Ci je sprezentować.
zapraszam na Forum Historyczne
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

Aha skoro nie będą pasować no to trudno jakoś je zrobie z czegoś :)
Szkoda ,że nie masz.
Pozdrawiam
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

echhh... dłuższy wykład widzę będzie potrzebny...
same schurzeny nie różnią się właściwie niczym. różnica polega na mocowaniach (w ICM-ie i tak bardzo uproszczonych) a wynika z innego kształtu wanny Panther ausf. D i ausf. G.
porównaj widok z boku:

Obrazek

Obrazek
źródło:http://www.military.cz/german/armour/ta ... anther.htm

łatwo zauważyć, że w ausf. D linia "nadkoli" biegnie poziomo, a nad ostatnimi dwoma kołami jezdnymi i kołem napinającym pojawia się "uskok", natomiast w ausf. G tego "uskoku" już nie ma, a wymieniona linia biegnie cały czas pod jednakowym skosem.
ponieważ mocowania schurzenów znajdują się właśnie pod tą linią - logiczne jest, że w obu wersjach ułożone będą nieco inaczej. same fartuchy natomiast we wszystkich wersjach są właściwie jednakowe. wymiarowo również - skrajne różnią się od środkowych jedynie rozmieszczeniem otworów na zaczepy.

TUTAJ masz zbliżenie na same zaczepy w moim Bergepanther, TUTAJ jeszcze jedno. model to ICM-owski Bergepanther ausf. D, zaczepy i schurzeny to zestaw Parta.[/img]
zapraszam na Forum Historyczne
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

edit:
kulka, jak tak pooglądałem zdjęcia, to jednak osłony do ausf. D i ausf. G troszkę się między sobą różnią...
zapraszam na Forum Historyczne
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

Aha dzięki ,że mi to napisałeś przyda się również na przyszłość :D
No to jak się nie różnią to moge od Ciebie te schurzeny kupić zależy tylko jaka cena tego zestawu i jak bardzo bym musiał przerobić model bo jeśli to będzie zbyt skomplikowane to ja nie wiem czy wezmę.Oczywiście musiałbyś mi najpierw pokazać zdjęcia ów schurzenów i mniej więcej powiedzieć czy przeróbka będzie trudna chociaż dla Ciebie się może wydawać łatwa dla mnie może to być horror.No i cena produktu jaka?
Pozdrawiam

P.S.:
Napisałeś ,że się jednak różnią.Jak bardzo?
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

Misiu...
czytaj ze zrozumieniem...
napisałem SPREZENTOWAĆ. w wolnym tłumaczeniu znaczy to mniej więcej tyle, że Ty podajesz mi na priva adres, a ja w wolnej chwili wrzucam te schurzeny w kopertę i wysyłam pocztą.

a różnią się niebardzo. głównie zaczepami, które w ICM-owskiej części po prostu będziesz musiał zaszpachlować.
przypuszczam, że TO Ci się przyda.
zapraszam na Forum Historyczne
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

P.S.
TUTAJ masz wręcz bardzo dokładne zbliżenia na mocowania i same ekrany...
zapraszam na Forum Historyczne
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

Aha no to dzięki bo przydadzą mi się te strony do budowy ,więcej info na privie.
ODPOWIEDZ