*[Samolot/Relacja] Hawker Hurricane - AH

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

Tad, model bardzo fajny, robi wrażenie. :spoko:
Mam jedynie drobną uwagę do sposobu w jaki malujesz zadrapania / odpryski farby. Widać to szczególnie w okolicach herbu Kościuszkowców. Chodzi mi konkretnie o to że, malowane zadrapania nie powinny wychodzić na linię podziału między blachami. Jeżeli tak się dzieje, to linia podziału zostaje zakłócona i efekt zadrapania ginie na rzecz plamy farby która wcale nie przypomina zadrapania. Jeżeli natomiast imitacja zadrapania kończy się tuż przy linii podziału blach, wówczas wygląda bardziej realnie. Doszedłem do tego wniosku robiąc próby. Sposób na wyreperowanie tego błędu jest bardzo prosty. Wystarczy delikatnie zdrapać ostrym nożykiem niepotrzebną ilość farby po jednej ze stron podziału blach.

Obrazek

Pozdrawiam!
Piotr
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Cześć Rutek,
dzięki za radę! Bardzo dobry pomysł - wydawałoby się taki oczywisty, a jednak nie. Niestety nie dam rady już zrobić tak, jak proponujesz. Trzymając w jednej ręce model w powietrzu i drugą dłubiąc nie jestem w stanie wydrapać tych linii - i tak zmywanie zadrapań jest trudne. Po prostu w gotowym modelu trzeba uważać na wiele spraw. W kolejnej budowie na pewno zwrócę na to uwagę.
Pozdrawiam
TAD
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

witam


rzeczywiscie nieciekawie wyszlo z tymi zadrapaniami, ogolnie sa spoko tylko ze niektore na plotnie, ale pewnie to jakos poprawisz.

co do modelu to ten hurricane to moim zdaniem najlapiej przez Ciebie sklejony model jaki widzialem, wiec mam nadzieje ze kolejne beda jeszcze lepsze.

ciesze sie z tej relacji bo rowniez bede go kleil jako kolejny model i ona bedzie mi pomocna.

takze podsumowujac...mimo niektorych mankamentow jest ok.

pozdrawiam

sorry za brak polskich znakow...nie moja wina
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Cześć,
usunąłem zadrapania i mam nowe zdjęcia. Dziękuję za pomoc w trakcie budowy tym wszystkim ludziom, którzy szukali konstruktywnych rozwiązań i wspierali mnie - doceniam to.

A teraz zdjęcia kończące relację. Więcej znajdziecie na mojej prywatnej stronie - zapraszam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek]

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

TAD
Ostatnio zmieniony wt sie 01 2006, 21:27 przez tad, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ