Adobe Illustrator*

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

ODPOWIEDZ
_Grzecho_
Posty: 324
Rejestracja: pn cze 06 2005, 21:09
Lokalizacja: Parczew

Adobe Illustrator*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _Grzecho_ »

Witam. Niedawno wygrzebałem program Adobe Illustrator CS :cool: . Wyczytałem na forum nie pamiętam w jakim temacie, że ma podobne możliwości jak Corel. Więc moje pytanie. Czy można na nim projektować modele. Jeśli tak to w jaki sposób :?: Na czym polega przerysowanie modelu :?: Jak to zrobić :?: Może jest jakiś poradnik do tego programu :?: Może jakaś książka :?:

Pozdrawiam ;-)
Awatar użytkownika
origami
Posty: 282
Rejestracja: pt mar 05 2004, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: origami »

Wspomniany przez Ciebie Illustrator ma podobne mozliwości, jak Corel. Oba programy zresztą służą do tego samego. Co do wyzszości któregokolwiek nie bedę się wypowiadał, bo to niech każdy sobie sam zdecyduje.
Co do projektowania oczywiście można z niego korzystać, ja z niego korzystam, ale Illustrator to program do grafiki 2D, więc o rozwijaniu brył zapomnij. Przydatnym dodatkiem do Illustratora jest CAD Tools - robi się wtedy z niego taki AutoCad dla ubogich ;-)
Książka jest w komplecie z oryginalnym oprogramowaniem, wprawdzie jest po angielsku ale dość prosto napisana. W księgarni natomiast znajdziesz mnóstwo literatury po polsku. Polecam wydawnictwo Helion.
Pozdrawiam
_____________________

W stoczni:USS Wasp CV7 (1:200) - projekt własny
ODPOWIEDZ