A może by tak Mark V w 1:15 ????

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Hmmmm ... A tutaj nowe elemele , tym razem z żywicy - szkoda zachodu na jednorazową zabawę - a a zapewne kiedyś może jeszcze będę robił ten model więc.....Fotka z oryginalną płytą-matką przed zrobieniem formy , a druga z wklejonymi płytami z żywicy ....Heja dalej zasuwać ;-)
Pozdrawiam - Andrzej ..
Obrazek
Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Serwusik z dawno nie widzianym Markusem ;-) .
Zacząłem pomalutku brudzić tego typa - (dokładniejsze świnienie się odbędzie po zmontowaniu całości rzecz jasna ), choć pozostało mi jeszcze zrobienie przedniej nadbudówki no i trochę klamotów , typu wydech , tylna kratka na łańcuchach i parę innych rzeczy ... Ta farbka jest bardziej zbliżona do angielskiego khaki czy jak się tam to nazywało ,więc poprzedni kolorek zamalowałem i zmieniłem przy okazji oznakowanie (za Ledwochem plus dokumentalna fotka z neta ), a mieszanka jest zrobiona z akrylowego kolorku żółtego , takiego który się dodaje do emulsji :lol: coby malować ściany- z dodatkiem Paktry dla uzyskania odcienia . Tanio , zdrowo i fajosko :) Ten prusz na kadłubie (jak papier ścierny) bez problemu podczas świnienia się znika ;-) - w końcu farba jest dość ordynarna ....Szlag wie kiedy będzie koniec albowiem zaczął się sezon na rybska i jakoś brak czasu kurde czy cuś ;-) hmmmmmm..
Powodzenia -Andrzej


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1021
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Jak zwykle super profesjonalizm :!: Jak patrzę na Twoje czołgi to się czuję tak jakbym się przez przypadek wmieszał w startujących kolarzy na Giro lub Tour de France :haha:.

Chyba nie będą robił swojego Marka IV, to nie ma sensu, bo w najbliższej dziesięciolatce nie mam szans na wykonanie modelu o zbliżonym wyglądzie. Raczej zamówię go u Ciebie, tak będzie taniej, szybciej i zdecydowanie lepiej.
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

:shock: istna rewelacja. Może ja też sobie taki u Ciebie zamówię ;-)
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

hello :)
Heh , sądzę że byście klęli jak diabli robiąc model wg moich siatek i odlewów - jestem bałaganiarz i nie robię instrukcji obsługi na dokładkę ;-) . A model swoją drogą jest całkiem poważnie- straszny do zrobienia :shock: . i te tysiące nitów i śrubek ..... Tutaj dwa fotki nowe - zacząłem się bawić błotkiem - ta dziura to jest taki skrobak do zbierania błota z gąsienicy od wewnątrz , ktrego nadmiar tak fajnie spływa sobie w dół ... Trochę kolorek mi wyszedł jakiś taki , jakby czołg wjechał w czteroletnia latrynę :oops: , ale co tam , na gotowo sie poprawi hmm albo i nie ??? ....Na drugim focie drzwi od barbety .... Wzornictwo liter jest jak najbardziej autentyczne - czcionka angielska ......Specjalista mi wyrysował tak jak trza :)
Czymcie się wesoło - Andrzej ;-)
Obrazek

Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
irimi
Posty: 291
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 22:46

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: irimi »

O słodko godzino! :shock: :shock: :shock:
Czapki z głów!
Cierpliwość łyżką dół wykopie.

"It's not a race, it's a journey..." RUSH, Out of the cradle
Awatar użytkownika
Bigmodel
Posty: 63
Rejestracja: ndz paź 19 2003, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bigmodel »

Witam.

Jak już kiedyś pisałem na fotkach model wygląda super.
A w realu jeszcze lepiej.

Bigtank napisał
sądzę że byście klęli jak diabli robiąc model wg moich siatek i odlewów - jestem bałaganiarz i nie robię instrukcji obsługi na dokładkę
Eeee tam.Jakoś sobie daje rade ze swoim Markiem :D
Tylko trafia mnie jak mam naklejać te wszytkie nity i śrubki.

Pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Dbałość o szczegóły w tym modelu jest powalająca. Nawet widać zarysowania na farbie spowodowane uchylaniem tej gruszkowatej klapki.

Po tym co tutaj widzę, chyba nigdy nie odważę sie na malowanie i waloryzowanie modelu.
pzdr
Kemot
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

hello :)
E tam taka waloryzacja , wystarczy caly model upaćkać ;-) jakimś rzadkim brudkiem , potem pod kranem opłukać , poczekać aż wyschnie , twardszym pędzlem wypędzlować , innym maczanym w czarnej plakatówie lekko pojeździć po wystających powierzchniach , potem znowu twardym przejechać i wetrzeć syfek między pigmenty farby :D (na sponsonie widać efekt jakby rdza wyłaziła spod farby) - Następnie nieco suchej pasteli tu i ówdzie . No i błotko - zrobić paciaję z dodatkiem wikolu żeby się trzymało kupy - nawalić tu i tam i już , a po wyschnięciu efekt taki jak na fotce niżej ...
Przednia nadbudówa się robi pomału - może jutro będzie foremka zalewana i jak dobrze pójkdzie za dwa - trzy dni będzie sklejone toto w całość . Wtedy się pobawię w poprawki brudasowania etc ...
Pozdrawiam - Andrzej
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Przyznaj się Bigtanku że byłeś w muzeum i porobiłeś zdjęcia eksponatu po próbach polowych :D
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
ODPOWIEDZ