Relacja lodołamacz "Swiatagor" MM 7/88

modele oraz technika

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Rafal.tbg
Posty: 10
Rejestracja: ndz mar 05 2006, 22:40
Lokalizacja: Tarnobrzeg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal.tbg »

Cześć!

Jestem tu nowy i po pierwsze chciałem sie przywitać, a po drugie mam pytanie: Jaka szpachlówka jest najlepsza do modeli kartonowych (niekoniecznie pływających). Czy jeżeli chcę budować model na podstawkę, to moge uzyć bez obaw zwykłej akrylowej szpachli do drewna? Pytam bo nie znam się. :oops:

Bardzo Cię yachcik2 przepraszam za zaśmiecanie Twojego wątku, ale z drugiej strony to chyba dobrze że pytam.

Model bardzo mi sie podoba, gratuluje kunsztu i obiecuje że będę tu często zaglądał by rzucić kaprawym ślepiem na postępy w pracach :spoko: :spoko: :spoko: :spoko:
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

no czekam , czekam z niecierpliwościa aż uporasz sie z kadłubkiem.
yachcik2
Posty: 204
Rejestracja: śr wrz 21 2005, 10:05
Lokalizacja: Toruń

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yachcik2 »

Bry!
Witaj Rafał.tbg - szpachlówka akrylowa, hmmm,sam stosowałem zazwyczaj szpachlówki z farby nitro i talku, ale jest trochę "awaryjna" - pęka. Jednak myślę, że śmiało możesz wykorzystać tę akrylową. Swoją drogą napisz co robisz i pokaż! (śmiało!) Jeżeli chodzi o "kunszt", hehe zobacz co robi "herbaciany" to dopiero jest kunszt ! albo paru innych forumowiczów, ja się od nich uczę!!
Grzegorz1975 - Twój model oglądałem, bomba! - gratulacje! a co do mojego to coż mało czasu, ale powoli jednak do przodu.
pozdrawiam-Sail
Ostatnio zmieniony pt mar 24 2006, 22:02 przez yachcik2, łącznie zmieniany 1 raz.
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

dziękuje bardzo- został mi góra dzien pracy i zamierzam wystartowac z nastepnym pływajacym urządzeniem od poniedziałku- wszystko zaprezentuję , napisz trochę co jak zamierzasz zrobić , bo mnie to ciekawi , pytałem wczesniej o panowanie nad stateczkiem. Jaki bedzie pokład itp. Piisz ;-)
Rafal.tbg
Posty: 10
Rejestracja: ndz mar 05 2006, 22:40
Lokalizacja: Tarnobrzeg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal.tbg »

Czołem!

Dzięki yachcik2 za radę :)

Co do modelu to myslę nad ORP Błyskawicą, ale narazie jestem w trakcie zbierania materiałów i dokumentacji.

Pozdrawiam, Rafał S.
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Witaj , jakieś postępy? :cool:
yachcik2
Posty: 204
Rejestracja: śr wrz 21 2005, 10:05
Lokalizacja: Toruń

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yachcik2 »

Bry!

Grzegorz1975 - wkrótce tzn. koło poniedziałku pokażę kadłub przygotowany do zamknięcia itd...
W tym momencie niestety mnóstwo zajęć, ale staram się coś dorabiać.....powoli, powoli...
pozdrawiam - Sail
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

to dawaj dawaj, ja juz Calipsiaka za niedługo zwoduję ;-)
yachcik2
Posty: 204
Rejestracja: śr wrz 21 2005, 10:05
Lokalizacja: Toruń

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yachcik2 »

Bry!

Kadłub pomalowany. Wcześniej wywierciłem otwory pod bulaje (bedą z siliconu przeżroczystego bo będą podświetlone) Jako że ma pływać to kadłub pomalowany jest farbami nitro, blask na burtach zlikwiduję "efektem" brudzenia czyli standardowe farby Model Mastera, dna nie "brudzę" samo się wybrudzi hehe.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek




pozdrawiam-Sail
Ostatnio zmieniony wt kwie 11 2006, 20:53 przez yachcik2, łącznie zmieniany 2 razy.
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

no jedno tylko zastrzeżenie ;-) . Małe zdjecia i za mało ich :!: Pokazuj , pokazuj bom ciekaw.
ODPOWIEDZ