Panther G w skali 1-25

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 516
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

Panther G w skali 1-25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

Cześć!
Przedstawiam panterę z Academy w skali 1-25 ,do której w najbliższych dniach firma Aber wypusci zestaw blaszek fototrawionych.Spiesząc się z modelem na spotkanie w Trójmieście zdecydowałem się na połozenie kamuflażu mimo,że oczekiwałem na testowy zestaw blaszek.Niestety przyszły one kilka godzin po zakonczeniu prac,może i dobrze,bo usiądę do nich bez pośpiechu.Model pomalowałem pod zdjęcie z lutego 1945,na którym widać 2 nowe pantery w kamuflażu trójbarwnym,z jarzmem typu kinn i bocznymi ekranami.Trafiły one w rejon Kostrzynia (Kustrin) próbując pomóc w przebiciu się oblęzonej załodze miasta.Czołgi należaly do dywizji Kurmark.Zdjęcia przed malowaniem znajdziecie tu
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek.
Do pantery tej firma Modelcellar posiada 5 figurek żywicznych.
Na ostatnim zdjęciu pantera spoczywa na Dragon Wagonie wykonanym przez AMS`a( Marcina). :papa:
Porównajcie z moją Panterą w wersji A
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
Sławomir Bloch

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sławomir Bloch »

Piotrze! Podziwiam Twoją pancerną twórczość!!!! Też muszę się kiedyś sprężyć i założyc taką stronkę ze swoimi modelami broni pancernej (a mam tego trochę). Jak będziesz już coś wiedział o blaszkach do skali 1:25 to proszę daj znać. I jeszcze jedno pytanie- skąd brać (kupić) takie figurki czołgistów jak Ty masz do tej właśnie skali!!!
adamhog

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adamhog »

Na zdjęciach widzę błąd który zresztą sam popełniłem - srebrny kolor na gumowych bandażach kół nośnych, farba scierała się tylko ze stali, guma ma zostać w kolorze... gumy. Ale ładna robota, widać że aerograf się spisał
Awatar użytkownika
Przemek W.
Posty: 360
Rejestracja: wt sie 31 2004, 11:02
Lokalizacja: Nysa
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Przemek W. »

adamhog pisze:Na zdjęciach widzę błąd który zresztą sam popełniłem - srebrny kolor na gumowych bandażach kół nośnych...
Ale tam były tarcze metalowe...bandaż był schowany pod nimi i widać go prawie nie było.Wszystko jest okej.
adamhog

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adamhog »

Właśnie tarcze metalowe powinny być starte od zębów gąsienic, natomiast bandaże były w środku i nie ścierały się, poza tym nawet starta guma nie staje się metalem :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Przemek W.
Posty: 360
Rejestracja: wt sie 31 2004, 11:02
Lokalizacja: Nysa
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Przemek W. »

adamhog pisze:bandaże były w środku i nie ścierały się, poza tym nawet starta guma nie staje się metalem
No fakt...nie staje.Poprostu nie zauważyłem tego metaliziera na bandażu :roll:

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 516
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

Witam ponownie!
Całkowicie się z Kolegami zgadzam,co do farby na bandażu gumowym,fotki zostały wykonane przed ostateczną korekta.dziękuję za trafne spostrzezenie. :spoko:
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 516
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

A teraz dalsza część relacji.
Trochę obawiałem się :boje: tego kroku,ale postanowiłem zdemolować trochę moją Panterę.Początkowo chciałem tego uniknąć,wykorzystując jedynie metalowe podpory błotników,bo głębsze przeróbki wiązały się z kolejnym malowaniem,ale stało się.
Obrazek
Na stół powędrowały elementy błotników z blaszki Abera.Za sugestiami Pana Wacława - właściciela firmy postanowiłem spróbować lutowania,zamiast klejenia cjanoakrylem.Takie rozwiązanie jest trwalsze,szczególnie w przypadku modeli,które moga przeskoczyc do standardu RC.
Obrazek
Postanowiłem wzmocnić mocowanie błotników do plastikowego kadłuba,szczególnie ze względu na ekrany boczne,które sa wykonane z grubszej blaszki i łącznie stanowią już jakieś obciążenie.Elementem stabilizującym i usztywniającym jest cieniutki drucik,którego i tak nie będzie widać.
Obrazek
Przymierzając kolejne błotniki powierciłem otworki w kadłubie.
Obrazek
A tak wyglądają błotniki jeszcze bez kleju
Obrazek
Teraz próbny montaż ekranów.Mimo,że nadal bez kleju błotniki stoją stabilnie.
Obrazek
Poprzyklejałem też inne dobra z blaszek.Grille
Obrazek
Celownik
Obrazek
Uchwyt zamykające pojemnik na wycior
Obrazek
To tyle na dziś,powoli zabieram się za drugą stronę :papa:
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 516
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

W związku z przerwą w budowie SU 85 zabrałem się za dokończenie Pantery .Na początek skalpowanie prawego plastikowego błotnika i przygotowanie pod elementy fototrawione .
Obrazek.
Po zmontowaniu i przymiarkach na sucho, gotowe elementy zostają przyklejone po obu stronach.
ObrazekObrazek
i fotki z zamontowanymi ekranami
ObrazekObrazek
Dzięki uwadze Fazziego poprawiłem linę i choć wokół kauszy została plastikowa imitacja, to wygląda to zdecydowanie lepiej.Dzięki Fazzy bez humoru !
ObrazekObrazek
Kolejną linę próbuję zrobić już bez plastikowego oczka.
Na koniec zdjęcie faktury pancerza, bo o tym też rozmawialiśmy.
Obrazek
Dziś jeszcze tylko malowanie gruntem H 53 ,a jutro kolor bazowy i kamuflaż.Przygotowałem też 2 metalowe błotniki przednie,ale cały czas mam obawy,czy odcinanie plastikowych nie spowoduje uszkodzeń zamontowanych już akcesoriów. Najwyżej trafią do jagdpantery.
;-)
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 516
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

I kilka kolejnych fotek z przygotowan do ostatecznego malowania.Warstwa pierwsza to HUMBROL 53.

ObrazekObrazekObrazek
Gdy dobrze wyschła na ekranach pierwsza warstwa, pędzlem naniosłem czerwony ,mający imitowac podkładową minię.Jeszcze na mokro porobiłem ślady otarć używając starego twardego pędzelka.Od strony wewnętrznej ekrany zostały czerwone.
ObrazekObrazek
Teraz do akcji wkroczyl aerograf i starając się ,zgodnie z dokumentacją pokrył nowe elementy.
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Następnie Pantera została poddana brudzeniu i uzbrajaniu w akcesoria.Do fryzjera trafił także czołgista i jego koledzy.Ale ostatecznej krytyce poddadzą się wkrótce. ;-)
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
ODPOWIEDZ