Jaką Cyfrę nabyć ?????

wszystko o fotografowaniu i prezentacji modeli

Moderatorzy: kartonwork, Bartosz B.

ODPOWIEDZ
Junior II
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 10 2003, 22:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Junior II »

Jezeli nie jest uszkodzona to bierz .
Taka sama kamera plus ladowarka plus akumulatory i karta 128MB jest akurat na niemieckim ebay aktualnie za 93 euro , ale dwoch juz bituje http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... gory=28963
Junior II
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 10 2003, 22:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Junior II »

ata na ebay jest razem z czytnikiem do kart , gosc pisze , ze apratem zrobil tylko kilka zdjec na probe i wiecej nie úzywal.
Oferta ciekawsza jak ta na allegro
Awatar użytkownika
Wyrwizab
Posty: 37
Rejestracja: sob sie 23 2003, 22:41
Lokalizacja: Kielce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wyrwizab »

nie otwiera i tego linka, zreszta nie "dzialam" na e-bay :(
-----------------------
Pozdrawiam
Wyrwizab
Mała Mi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mała Mi »

Ludzie, zanim kupiłem swój aparat (Canon A60), przez pół roku czytałem wszystko na grupie pl.rec.foto.cyfrowa. Ściągnąłem też cała masę przykładowych zdjęć zamieszczanych w różnych miejscach w sieci. Mój wybór był więc całkowicie świadomy. To nieprawda, że dobry aparat musi nieć matrycę min. 3 Mpix. Dobry aparat musi mieć przede wszystkim dobry obiektyw. Żadne tam Musteki czy inne tego typu pseudo-aparaty nie zapewnią należytej jakości (o głebi ostrości i ustawieniach manualnych nie wspominam nawet). Wielkość matrycy (przy dobrym aparacie=dobrym obiektywie) ma znaczenie o tyle, o ile chcemy ze zdjęć robić odbitki na papierze foto. Wiadomo: większa matryca=większa odbitka. Ale np z A60 (2Mpix) zdjęcia 10x15 wychodzą pięknie.
Podsumowując - jeśli zależy Ci na jakości zdjęć i nie chcesz przepłacić - bierz Canona A60 (lub A70 z 3 Mpix). Wg mnie najlepszy stosunek cena-jakość.
To tak w skrócie i w dużym uproszczeniu.
PZDR. Mała Mi
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Dokładnie Mała Mi dlatego świadomie wybrałem OLYMPUSA C-740 ultra zoom, za który zapłaciłem 1300 zł po odjęciu podatku VAT niemieckiego a w polsce ten sam model kosztuje 2399,00...
Przedewszystkim ze względu na obiektyw i szklane soczewni a nie tam żadne plastiki i matryca 3,34MPx. Ciekawe że młodszy model C-4000 ma matryce większą bo 4,0Mpx a kosztuje o 400,00 mniej.Tym samym ma gorszy obiektyw i możliwości techniczne..
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
Adi
Posty: 32
Rejestracja: śr sie 20 2003, 14:46
Lokalizacja: Ruda Śląska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adi »

Zafundowałem sobie aparacik Canon A300 i po wstepnych próbach jestem z niego bardzo zadowolony.Ma ktos moze ta cyfre??Czekam na uwagi i sugestie :D
Kleja cosik cały czos...a raczyj ucza sie klejic
Pozdro...
Awatar użytkownika
_TONY_
Posty: 279
Rejestracja: sob paź 11 2003, 18:51
Lokalizacja: Lębork

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _TONY_ »

JA mam cyfrówke SONY Cyber Shot 3.2 Mega Pixela Model, DSC-P52. Co o niej myślicie, jakieś sugestie??
==============
.:LIFE IS BRUTAL:.
==============
Shepard

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Shepard »

Poczytałem sobie ot, tak...
Nie chciałbym się specjalnie wtrącać :-) ale tak się składa, że zajmowałem się fotografią zawodowo - dziennikarstwo i studio....
Trochę tego i owego łyknąłem i dziś mimo, że nie pracuję tak dużo jak kiedyś w branży - mam do czynienia na codzień...

Mają sporo racji Ci, którzy piszą o optyce! JEST NAJWAŻNIEJSZA!
A to znaczy, że lepiej kupić mało wypasionego Nikona o mniejszej matrycy niż inne koromysło - z 6,5 miliona mało znanej firmy.

Dobrze jest też rozglądnąć się za sprzętem np. w USA. DUŻO TANIEJ!

Sam używam Canona EOS'a 300D, którego cena w Stanach jest dużo bardziej atrakcyjna niż w Polsze!
Mam też starszego Coolpixa 990. Cena tego modelu nie jest już bardzo wyśrubowana - a efekty naprawdę dobre. No i jest to Nikon. Wiadomo, że za nazwę czasem trzeba przepłacić - ale to się zwykle opłaca.

Co do fotografowania modeli (poza stosowaniem światła naturalnego - dziennego) to już INNA BAJKA!
I osobny temat... Niestety. :-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na fotkach zdjęcia modelików w 1/43.

S.
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Shepard a nie pokusiłbyś się o napisanie kilku podstawowych wskazówek pomocnych przy fotografowaniu modeli ? Myślę że spotakałoby się to z wdzięcznością ogółu...
Shepard

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Shepard »

Jasne. :-)
Choć to co oglądam tu na forum - jest ogólnie niezłe... O zdjęcia chodzi...

Może tak: sklecę jakiś prosty tekścik - choć wygodniej by było np. gdybyście mieli konkretne pytania...
Wtedy łatwiej się rozeznać co komu potrzeba... :-)))

Będę wieczorkiem,
Pozdr,

S.
ODPOWIEDZ