[R] HMCS "Agassiz" - korweta typu Flower

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

[R] HMCS "Agassiz" - korweta typu Flower

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

No to zaczynam zabawę z budową nowego modelu. TYm razem wybór padł na kanadyjską korwetę eskortową typu Flower HMCS "Agassiz" z wydawnictwa Modelik w skali 1:100.

Obrazek

Wybór tego konkretnego modelu nie był przypadkiem, a złożyły się na to sugestie kilku osób.
Po pierwsze skala okrętu czyli 1:100 spowodowała, że zacząłem się interesować tym modelem - ale tylko i wyłącznie skala ponieważ akurat taką uważam za najbardziej mi odpowiadającą.
Po drugie sam autor opracowania Dymitrji Hotkin czyli nasz forumowy Navarin często rozmawiając ze mną zasugerował w pewnym momencie naszych pogawędek bym skleił coś jego autorstwa, a z opracowanych przez niego modeli akurat ten uważałem do tego celu za najbardziej odpowiedni ze względu na dużą ilość detali co bardzo w klejonych przez siebie modelach lubię.
Po trzecie kolega Sys powiedział mi bym skleił "w końcu" coś z lufami więc ten model ten wymóg też spełnia.
Z drugiej strony sam fakt, że model nie był jeszcze klejony i pokazywany na naszym forum też był jednym z powodów dlaczego wybór padł akurat na niego.

Obrazek

Jeśli chodzi o samą budowę to niestety ale nie będzie to klejenie w standarcie, ale także nie będzie to coś, co mogliście oglądać w poprzednich moich relacjach; w zamiarach moich model ten będzie cały malowany oraz uzupełniany o dodatkowe elementy, których brak w opracowaniu lub które w wycinance są dość znacznie uproszczone. W tym miejscu pragnę jednocześnie podziękować koledze MacGregorowi za użyczenie na czas budowy modelu ogromnej pomocy w postaci książki John'a McKay & John'a Harland z serii Anatomy of the Ship THE FLOWER CLASS CORVETTE "AGASSIZ", oraz koledze Yanisowi za dostarczenie ogromnej ilości zdjęć, rysunków i schematów do wymienionej klasy korwet typu Flower.

Obrazek

Niedługo zaprezentuję pierwsze efekty prac przy modelu, a wszystkich zainteresowanych poprzednim modelem wyjaśniam, że troszkę mnie on zmęczył i dlatego rozpoczynam kolejną relację nie kończąc tamtej na razie. DO skończenia modelu pozostało jedynie zawiesić wszystkie żagle, które są już gotowe i równocześnie z tym modelem postaram się te pracę wykonać i zaprezentuje niedługo skończony Dar Młodzieży.
Ostatnio zmieniony pt gru 25 2009, 23:44 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ZzB
Posty: 252
Rejestracja: śr paź 15 2003, 11:57
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: HMCS "Agassiz"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ZzB »

Hej.
Zycze dobrej zabawy
Sam mam na tapecie flowerkę ino nowszego typu (z masztem ZA sterówką) HMCS Snowberry (i w 1:72 a nie 1:100).
Będziesz miał wiernenego kibica :)
Pozdrowionka
ZzB

..no bo skończyłem zamiatać pierwszą połowę pierwszej płyty...odsapnę nieco... i skończę drugą połowę pierwszej.
Ryszard Borowiak
Posty: 46
Rejestracja: wt lis 11 2003, 17:01
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ryszard Borowiak »

I ja również dołączam się do grupy kibiców ponieważ w doku czeka kilka okręcików w skali 1:100.Trzeba zebrać trochę doświadczeń gdyż mam multum wolnego czasu ostatnio.
Kuba G.
Posty: 164
Rejestracja: śr cze 09 2004, 22:30
Lokalizacja: TRN
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kuba G. »

:razz:
Tera Misieuda
Posty: 52
Rejestracja: pt lut 06 2004, 0:32
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tera Misieuda »

Gratuluje wyboru - długo czekałem na tę relację :)

Pozdrawiam
T_M
muzzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: muzzy »

A czy jest szansa na podzielenie się materiałami od Yanisa?? Sam mam ten okręcik na stosiku modeli...
Pitt35
Posty: 21
Rejestracja: sob lis 12 2005, 17:19
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pitt35 »

Super.Szukałem relacji z budowy tego okrętu i nie znalazłem.Wchodzę dziś na forum i proszę jest. :D
Gratuluję wyboru i czekam z niecierpliwością na dalszy ciąg relacji bo mam zamiar w przyszłości sobie zbudować ten okręcik.
Trzymam kciuki.

Pozdrawiam Piotr
_Grzecho_
Posty: 324
Rejestracja: pn cze 06 2005, 21:09
Lokalizacja: Parczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _Grzecho_ »

Wszystkie twoje relacje oglądam z zapartym tchem. Masz już następnego wiernego kibica. Powodzenia w sklejaniu i czekam na fotki :food:
Obrazek
jurgen
Posty: 321
Rejestracja: śr mar 31 2004, 1:06
Lokalizacja: Rzeszów
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jurgen »

Ja również będę kibicował wiernie tej relacji :) tez u mnie w kolejce jest ten model, tyle ze jest on w skali 1:200 i niektore elementy wydaja sie byc koszmarnie male :) (wydawnictwo Modelik, nr 12/03). Zobaczymy jak to wyjdzie w Twoim wydaniu :)

Powodzenia!
Pozdrawiam,
Jerzy Janukowicz
------------------------------------
http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo
Awatar użytkownika
Ryszard
Posty: 27
Rejestracja: wt lut 08 2005, 16:41
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ryszard »

Posuńcie się wszyscy chcą siedzieć w pierwszym rzędzie.
Kto ma żródło, ten ma wiedzę.
ODPOWIEDZ