*[Relacja/Pojazd] NSU Kettenkrad- Modelik 4/04

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Witam po długiej przerwie. Modelarstwo odżyło w mojej skromnej osobie i powróciłem do zabawy.

:arrow: Fotka przedstawia części 4,5 i 6 po pierwszym , lecz nie ostatnim retuszu. Sklejałem je jeszcze rok temu, więc pamięć może zawodzić , ale nie pamiętam trudności z tymi elementami.

Obrazek

Obecnie trwają prace nad połączeniem wanny i powyższych części. Fotki pewnie jutro. W sklejaniu prawdopodobnie pominę kilka cieniutkich paseczków , które mają zastępować retusz, ale po szlifowaniu i dobrym retuszu, wydają mi się zbędne.

Pozdrawiam
Ethelfrid
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Witam
Prace nad modelem trwają. Idą lepiej niż moje zdolności fotograficzne, gdyż fotki wychodzą mi tragicznie.

:arrow: na zdjęciach jeden element błotniko-podobny jest oderwany, gdyż zauważyłem pewną nierówność i muszę ją poprawić. Poza tym model jest bardzo dobrze opracowany , jeśli chodzi o dopasowanie części. Zastanawiam się co mi ciągle odbija, aby wykonywać modele w standardzie, ale ten fakt przemilczę
:arrow: Zdjęcia prezentują stan z sklejenia części oznaczonych numerami od 1 -11. ( 9,10,11) to silnik i wał napędowy. Jak widać na jednym zdjęciu chciałem go waloryzować kolorem ale poddałem się z braku koncepcji i umiejętności. Będę się bawił przy następnym modelu.
:arrow: Oto fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podrawiam
Ethelfrid
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

I prace trwają dalej.

:arrow: Oto poprawiona trochę tablica. Dodałem srebrne druciki wokół zegarów, nawet to wyszło. ( częsc 14 d,e,f)

Obrazek

:arrow: Oto całość moich dzisiejszych wypocin
Od lewej czesc 13 - podnóżki dla kierowcy oraz wycięte i zretuszowane czesci numer 14. Jutro zamontuje to w kadłubie

Obrazek

Musze je tylko polakierować

Pozdrawiam
Ethelfrid ( Arawn )
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Prace nad modelem nadal trwają.

:arrow: Montaż części 14 oraz 13 ( podnóżki). Brak jakichkolwiek problemów.

Obrazek

:arrow: Część 15 - oklejająca tył pojazdu pasowała idealnie. Problem powstał z małym skosem jaki niestety jest wynikiem mojego błędu , widocznym w prawym górnym roku pustego miejsca przeznaczonego na część 16C

Obrazek

:arrow: Przygotowana do retuszu i formowania część 16 ( fotele z tyłu pojazdu.

Obrazek

Model naprawdę klei się miło, więc na tym etapie polecam go, jako rozrywkę dla walczących z modelami na wyższym poziomie niż ja
Awatar użytkownika
dreammanifest
Posty: 1
Rejestracja: pt sty 26 2007, 17:36

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dreammanifest »

no bedzie piekny model :D
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Prace postępują powoli. Oto dalsza część moich wypocin.

:arrow:
Prace nad kołami napędowymi przebiegały prawie bezboleśnie. Jedyny problem stanowiła długość osi, które były za krótkie około 4/5mm

Obrazek

:arrow: Prace nad siedzeniem przebiegły bez problemu i oto rezultaty :
Obrazek
Obrazek


:arrow: Bo długich bojach udało mi się skończyć wszystkie koła. Problem był taki , że według rysunku koła czarne ( nie wiem jak nazwać) składają się z części A/C - A/C . Jednak tylko część C posiada zaznaczone miejsca na otwory. Dlatego musiałem najpierw wyciąć otwory w części C , a potem skleić z częścią A i wyciąć jeszcze raz. Ale wybijak 1,6mm pasował idealnie.

Oto efekt moich zmagań. Jak zwykle flesz wyciągnął jakieś niewidoczne gołym okiem prześwity białego

Obrazek
Obrazek

:arrow: Obecnie trwają prace nad chlapaczami tylnymi i czymś co projektant nazwał tłumikiem (zwinięta na 4 mm pręcie rureczka)

Aha to coś dziwnego pod spodem modelu to podstawka .

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Drodzy Koledzy

Potrzebuje waszej porady, bo utknąłem w martwym punkcie. Jakiego koloru powinny być gąsienice Kettenkrada? Model zakłada , że gąsienice maja by koloru szarego

Obrazek
Foto ze strony Modelika. Model wykonany przez Tomasza Śliwę

Natomiast wszystkie źródła do jakich miałem dostęp pokazują oto takie gąski :
Obrazek
Obrazek

Fotografie przedstawiają odrestaurowane pojazdy muzealne lub należące do prywatnych właścicieli.
I tu właśnie jest problem :!: Która wersję powinienem wykonać? Szare czy czarne?

Aha dopiero teraz odkopałem moją, zbieraną ponad rok temu dokumentację i okazało się , że powtórzyłem za Modelikiem błąd dotyczący koloru kół. Z fotografii wynika , że te koła z "szprychami" powinny również mieć czarne obwoluty (niestety ja już tego raczej nie poprawie gdyż koła są już przyspawane do kadłuba).

Pozdrawiam i proszę o rady w sprawie gąsienic
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Witam,
gąski pomaluj na ciemnoszary, ja gąsienice maluje zwykle h67 i później na to delikatnie gunmetal Pactry nanoszony suchym pędzlem.

Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Witam ponownie

Prace nad modelem zostały ukończone. Nim dokonam małej prezentacji małe podsumowanie.

:arrow: Enzo dzięki za radę dotyczącą koloru gąsienic

:arrow: Część 25 A była ok. 4 mm za długa. Części oklejające koła są za krótkie ok 3 mm, co powoduje powstanie małych szczelin.

:arrow: Klamerki wykonane z drutu
Obrazek

:arrow: Przednie koło
Obrazek

:arrow: Dalsze prace
Obrazek
Obrazek

:arrow: Galeria końcowa ( ja jednak nie umiem robić zdjęć )
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
To by było na tyle!
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Pozwoliłem sobie wymienic zdjęcia w ostatnim poscie z pełnych na miniaturki. Mam nadzieje , że tak lepiej.

Pozdrawiam i idę wybierac następny model , chyba będzie nim Hetzer lub Panzer II
ODPOWIEDZ