PzH.2000 - Relacja z odbudowy

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

PzH.2000 - Relacja z odbudowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Czesc .
Znawcy tego dzialu wiedza , ze wlasnie siedze nad Moskwa . Hmmmm.......powoli mi to idzie a jedna z przyczyn jest balagan na warsztacie , ktory jest wynikiem pracy nad ostatnim modelem . Postanowilem wiec , ze zanim podejme dalsze prace nad Moskwa ( bez obaw - relacja bedzie dokonczona ) zrobie jako taki Ordnung na warsztacie . Jak to wyglada w tej chwili widac na jednej z fotek z relacji o Moskwie .

Obrazek

Problemem sa nie tylko farby ale i niedokonczone modele . Jednym z nich jest Revellowska PzH.2000 w 35-ce widoczna na fotce po prawej stronie . Wielki model i zajmuje duzo miejsca . Postanowilem ( nie ukrywam , ze inspiracja do dalszych prac byla tez relacja Fidelka z odbudowy swojego BRDM-a i dlatego wlasnie slowo odbudowa w temacie ) po 4-ech latach ja dokonczyc . Wlasnie tyle minelo od kupna tego modelu i ochoczym zabraniu sie do pracy nad nim . Powstal dosc szybko bo planowalem zrobic go prosto z pudelka . Po jakims czasie przypadkowo wpadly mi w lapki blachy do niego i jakos nie moglem sie dalej zdecydowac czy dokonczyc model tak jak jest czy tez dodac jeszcze w miare mozliwosci blaszki . Wahalem sie i wahalem az w koncu jakos odskoczylem w pelni od tego modelu i tak biedny postal sobie w mojej poczekalni az do dzisiaj . Stan na dzien dzisiejszy :cry:

Obrazek

No to zabieram sie do roboty . Nie planuje wielkich zmian wiec chyba uwine sie szybko i bede mial wreszcie wiecej miejsca :D
Ostatnio zmieniony pn lis 21 2005, 22:37 przez Okonek, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Sezon remontowy widac w pelni :)
Moze i ja cos wyremontuje?
Awatar użytkownika
mlodybm
Posty: 89
Rejestracja: ndz lis 06 2005, 16:56
Lokalizacja: Brzozów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mlodybm »

Skąd Wy wszyscy macie te podkładki zielone?? Na allegro "chodzą" po 40 pln czy są aż takie dobre żeby w nie zainwestować ?? (nie wystarczy zwykła tektórka?)
_______________________
Sezon remontowy widac w pelni
Moze i ja cos wyremontuje?
Remonty bo zima idzie ;-)
a w sezonie trzeba mieć czym sie poruszać
Obrazek
Potrzebuje planow me-163, monografie itp.
http://www.forum.piroportal.pl
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Okonku napisz proszę, jak oceniasz ten wyrób Revella.
Kiedyś oglądałem pudełko,było duże i zafoliowane więc do wnętrza nie luknełem...
I co to za blachy...?

Pozdrawiam,
Maciej
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Cześć.
Okonku bardzo mnie cieszy fakt, że postanowiłeś dokończyć ten model, bo jest naprawdę bardzo atrakcyjny zestaw. A w wersji jakiej go planujesz na pewno będzie robił bardzo dobre wrażenie... ;-) . I wydaje mi się, że jego wykonanie nie jest tylko koniecznością posprzątania warsztatu :lol:
Ukończone: M 113 Fitter
Sokół

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sokół »

Okonku podasz mi numery farbek którymi malowałes haubice 3 kolory bundeswery :D
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Czesc . Kurna same pytania :-?
Sokół pisze:Okonku podasz mi numery farbek którymi malowałes haubice 3 kolory bundeswery :D
Malowalem kolorami podanymi w instrukcji :

1. Brazowozielony 65
2. Czarny 6
3. Brazowy 84
Maciej pisze:Okonku napisz proszę, jak oceniasz ten wyrób Revella.
Kiedyś oglądałem pudełko,było duże i zafoliowane więc do wnętrza nie luknełem...
I co to za blachy...?
Jak oceniam :-? Hmmmmm .... troche sladow po wypychaczach , lekko widoczne slady polaczenia form reszta OK ....duzo czesci , dodatkowa aluminiowa lufa dziala . Normalny model na srednim poziomie . Blachy widoczne na fotce to zestaw Edzia . Polowa nadaje sie moim zdaniem do kosza bo nie odpowiada temu co widzialem na fotkach orginalu . Na dodatek niektore czesci sa lepiej odwzorowane w modelu . No ale cosik sie tam przyda ;-)
Fidel pisze:
A w wersji jakiej go planujesz na pewno będzie robił bardzo dobre wrażenie... ;-) .
No i Fidelek wygadal sie :cry: Zaplanowalem zrobic ten model troche inaczej niz poprzednie . Probowalem juz sil z blotem i szlamem przy Gozdziku , probowalem ze sniegiem przy Skocie wiec teraz mam zamiar zainspirowany starym artykulem z niemieckiego Model Fan-a wykonac troche blota i sniegu jednoczesnie na jednym modelu . Moze nie tyle blota co przybrudzonego ziemia sniegu . Model spocznie oczywiscie na typowej dla moich modeli pancerki podstawce . Tym raze bedzie troche wieksza od poprzednich bo i model taki . Sama scenke widze tak : Haubica w czasie powrotu z cwiczen w terenie na zasnierzonej i juz troche rozjechanej przez inne pojazdy z kolumny polnej drodze . Pojazd z dolu przybrudzony a z gory pokryty resztkami sniegu i zmarzliny . Zobaczymy czy sie uda :roll:
pozdrawiam
Obrazek
Sokół

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sokół »

Okonku jeszcze dwa pytanka z mojej strony :lol:
1. numery farbek- revell
2. haubica ma plastikowe gaski czy gumowe
3. to tyle :D
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Czesc.
Postanowilem , ze ze wzgledu na zaplanowane brudzenie modelu na poczatku stworze podstawke . Wczesniejsze pochodzily od modeli Bburago w skali 1/24 . Tujaj ze wzgledu na gabaryty modelu potrzebne bylo cos wiekszego . Ponownie poratowaly mnie szkodniki podstawka , na ktorej wczesniej stal Ford Shelby 1968 w skali 1/18 . Na wstepie przykleilem trzy paski tektury tak aby uzyskac koleiny szerokosci gasek . Nastepnie calosc pokrylem ponalem i posypalem soda . Po wyschnieciu przyszla kolej na malowanie areografem kolein . Hmmmmm... jakos mi sie to nie podobalo i raczej czegos brakowalo . Po luknieciu na pare fotek z rajdow zimowych itp. stwierdzilem , ze musi sie tam pojawic troche ziemi wyrwanej przez gaski . Latwo zaplanowac ale z czego zrobic :roll: Kolejnym razem pomocne okazaly sie produkty spozywcze z kuchni :lol: Wpadlem na pomysl uzycia do tego kawy rozpuszczalnej . Troche ja jeszcze pokruszylem i po psiknieciu lakierem miejsca klejenia rozsypalem odpowiednio na terenie . Calosc zostala oczywiscie na koniec zakonserwowana lakierem matowym . Mysle , ze efekt udany . Nie musialem nawet kombinowac nad kolorem a co mi wyszlo ocencie sami :-?

Obrazek
Obrazek

Ps. W miejcu dawnej tabliczki znamionowej starego modelu oczywiscie pojawila sie nowa :cool:
Sokole kolory to numeracja Revella a gaski sa gumowe .
Ostatnio zmieniony wt lis 22 2005, 19:11 przez Okonek, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Obrazek
Sokół

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sokół »

Okonku dzięki :) Może jako pierwszy wypowiem sie na temat twojej podstawki. Z daleka wyglada super, tylko na zblizeniu błotko jak dla mnie przypomina rozlana czekolade :D może to wina osietlenia ale i tak super podziwiam ;-)
ODPOWIEDZ