BRDM - 1 - Relacja remontowa

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

BRDM - 1 - Relacja remontowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Cześć.
Chcę przedstawić model, który jest dla mnie bardzo ważny, ponieważ jest pierwszym żywicznym modelem w mojej karierze ;-) .

Model był już zrobiony i pomalowany dosyć dawno, ale niestety postanowiłem go zaprezentować w gablotce w żywieckim mokisie i tam został dość poważnie uszkodzony [w zasadzie zniszczone było całe zawieszenie... :cry: ]. Zabrałem więc model do domu i myślałem co by tu z nim zrobić, dodam, że jest on ważnym elementem mojej kolekcji pojazdów LWP, więc decyzja była natychmiastowa, postanowiłem przeprowadzić gruntowny remont. Akurat wtedy gdy budowałem model a było to dobre 5 lat temu nie miałem w domu Internetu, a co za tym idzie dostępu do dobrej dokumentacji. Teraz to się zmieniło i postanowiłem model wzbogacić o nowe detale, których wcześniej brakowało.


Na fotografiach widać detale, które zostały dorobione, w zasadzie są to wszystkie części oprócz żywicznych, wykonywałem je na podstawie zdjęć eksponatu muzealnego z Warszawy, a także TBiU - BRDM [ dzięki Gulus za pomoc w dotarciu do tej dokumentacji]. Nie jest to jeszcze kres prac zostało kilka drobnych detali, które powstaną niebawem. Model zostanie pomalowany w standardowy kolor brązowo-zielony, a nosił będzie oznaczenie z zestawu Ynota "wschodni koktajl".

Zapraszam do oglądania i komentowania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ukończone: M 113 Fitter
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Jaka to skala i czyj (czyt. jakiej firmy) model?
Awatar użytkownika
Artur Domański
Posty: 476
Rejestracja: ndz mar 07 2004, 12:20
Lokalizacja: Włocławek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Artur Domański »

Prawdopodobnie jest to model Jadaru w skali 1:35
Powoli coś tam dłubię
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Raczej Armo, Jadar opiekuje się firmą i sprzedaje jej produkty, ale diabli wiedzą, jak to na prwdę jest.

gulus
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Cześć.
Gulus ma rację, model jest produkcji krakowskiej firmy ARMO, a konfekcjonowany jest przez firmę Jadar.
Ukończone: M 113 Fitter
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Cześć.
Model udało mi się wyposażyć w większość detali, których brakowało, dodałem sporo zaczepów, uchwytów itd. Pojawiły się także spawy na bokach kadłuba (nasączona nitka super glue). Wykonałem też od podstaw chlapacze z tyłu z cienkiego polistyrenu na podstawie fotek oryginału. Widać także ciekawą konstrukcję podwozia, wraz z kołami dopełniającymi itd. Model obecnie czeka na malowanie zobaczymy jak to wyjdzie już niedługo... ;-)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ukończone: M 113 Fitter
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Oj, malowania też jestem ciekaw straszliwie. Tyle drobiazgów przymocowanych, jak zabezpieczysz koła, żeby sie nie pomalowały w kolorze nadwozia ...

gulus
Awatar użytkownika
Artur Domański
Posty: 476
Rejestracja: ndz mar 07 2004, 12:20
Lokalizacja: Włocławek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Artur Domański »

gulus pisze:Oj, malowania też jestem ciekaw straszliwie. Tyle drobiazgów przymocowanych, jak zabezpieczysz koła, żeby sie nie pomalowały w kolorze nadwozia ...
Jak znam Fidela to na pewno da sobie bardzo dobrze rade z malowaniem i efekt koncowy bedzie piorunujacy
Powoli coś tam dłubię
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Cześć.
Dzięki Arturze za wiarę mam nadzieję, że uda się i tym razem... ;-)
Model został zagruntowany emalią H 85, ma to podwójną korzyść bo, na czarnym kolorze dobrze widać wszystkie miejsca wymagające poprawek itd. a drugi powód to taki, że od razu zyskujemy podkład pod cieniowanie.

Obrazek Obrazek
Ukończone: M 113 Fitter
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Cześć.
Malowania ciąg dalszy, niestety nie udało mi się zamaskować kół, tak jakbym sobie życzył, więc musiałem je zdemontować :-? Nie bardzo mi się to podobała ale trudno. Caly model został pomalowany H 155, teraz trzeba będzie napylić jakiś brudny kolor na podwozie i koła, ale to zrobię jak przytwierdzę oponki na swoje miejsce. Nie lukać na oderwany reflektor szperacz po prostu o niego zahaczyłem i zostanie doklejony później.

ObrazekObrazekObrazek
Ukończone: M 113 Fitter
ODPOWIEDZ