Avia B.534

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Marek S.
Posty: 309
Rejestracja: pn cze 28 2004, 15:14
Lokalizacja: Grabówka

Avia B.534

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek S. »

Kilka dni temu zacząłem składać Avię z Riper Works - (tu jest stronka)
Będzie to ten egzemplarz, tyle że po wiosennych roztopach...
Obrazek

1 arkusz prezentuje sie tak
Obrazek


zaczęło sie niewinnie
Obrazek
Potem przyszła kolej na tablicę, wydziobałem ją przedstawiana/przypomniana tu dzięciołową metodą. Z racji że nie wszystkie otwory przypominały koła nasaczyłem tablicę SuperG...(o mały włos by mnie posklejało), żeby była sztywniejsza i każdy otworek potraktowałem pilnikiem iglakiem.... znaczy rozwierciłem
Obrazek

Dzisiaj rano wyglądało to tak
Obrazek
Obrazek

nie wszystkie krawędzie są retuszowane, z takiej racji że znikną pod poszyciem kadłuba
Obrazek

Wieczorkiem przykleiłam coś co upodobniło wnetrze Avii do kabiny koparki
4 pudełeczka z wajhami ...znaczy pisało na nich HORNI KULOMET i DOLNI KULOMET ...tłumaczyć nie trzeba, wiadomo że nie miały służyc do zabawy :D
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn lis 07 2005, 22:49 przez Marek S., łącznie zmieniany 1 raz.
dopel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dopel »

Zapowiada się interesująco. Bardzo lubię ten samolot, planowałem się wziąć zań również, tylko, że ze jakiejś innej stronki i w malowaniu bułgarskim albo węgierskim. Krąży gdzieś po internecie taka stronka, z której można pobrać kilka Avii w różnych malowaniach. A tej podanej przez Ciebie nie znałem wcześniej. Tak czy owak, masz we mnie kibica!
Awatar użytkownika
Marek S.
Posty: 309
Rejestracja: pn cze 28 2004, 15:14
Lokalizacja: Grabówka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek S. »

Awatar użytkownika
Marek S.
Posty: 309
Rejestracja: pn cze 28 2004, 15:14
Lokalizacja: Grabówka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek S. »

co sie dzieje, co chwila wywala mi Critical Error
Awatar użytkownika
irimi
Posty: 291
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 22:46

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: irimi »

Bardzo ciekawy model! Swego czasu bylo takie cudo z plastiku z "Kovozavodow" w 1:72. W czasach gdy mozna bylo tylko kupic polskie modele Jak-1M i Czaple. Tak, tak, byly takie czasy...

A wracajac do modelu. Mimis, czy moze po naklejeniu tablicy (tej "dzieciolonej") na zegary wpusciles w kazdy z nich po kropelce lakieru bezbarwnego? W 1:72 robilem tak tablice i dawalo to bardzo dobre rezultaty...
Cierpliwość łyżką dół wykopie.

"It's not a race, it's a journey..." RUSH, Out of the cradle
Awatar użytkownika
Marek S.
Posty: 309
Rejestracja: pn cze 28 2004, 15:14
Lokalizacja: Grabówka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek S. »

tablicę tą z zegarami pociągnąłem bezbarwnym błyszczącym, ale to chyba nie jest wystarczające, zapuszczę jeszcze po kropelce dla lepszego efektu
Awatar użytkownika
Marek S.
Posty: 309
Rejestracja: pn cze 28 2004, 15:14
Lokalizacja: Grabówka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek S. »

dodałem kilka drobiazgów
Instrukcja modelu jest tak uboga, że trzeba czasami troche pokombinować. Na ma też nic, co by pokazywało jak ma wyglądac fotel pilota
Obrazek
Obrazek

Po złożeniu na sucho poszycia okazuje sie ... :D ,że pasuje idealnie, tyle że wcześniej trzeba podkleić wewnętrzną część poszycia (19iA) i teraz mamy niewielką szparę na łączeniu.

Obrazek

P.S.
jeżeli ktoś moze udostępnić fotki wnętrza, szczególnie chodzi mi o fotel, prosiłbym o zamieszczenie ich, ewentualnie podanie linku
Awatar użytkownika
irimi
Posty: 291
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 22:46

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: irimi »

Hej Mimis!
Zapytaj też może na "plastikowej" części forum. Model ten jest na pewno mało popularny, ale myślę, że znacznie więcej osób robiących "plastiki" (wspomniany model w 1:72 Kovozavodow) mogło mieć z nim do czynienia niż "kartonowców". Zatem może poproś o fotki wnętrza na stronach plastikowych w jakimś nowym topicu.
Myślę, że fotel był w pewnym sensie standardowy (może z miejscem na spadochron siedzeniowy), ale pewnie chodzi ci o inne szczegóły.
Pozdrawiam!
Cierpliwość łyżką dół wykopie.

"It's not a race, it's a journey..." RUSH, Out of the cradle
Awatar użytkownika
Wymysl
Posty: 21
Rejestracja: ndz gru 14 2003, 15:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wymysl »

mimis pisze: jeżeli ktoś moze udostępnić fotki wnętrza, szczególnie chodzi mi o fotel, prosiłbym o zamieszczenie ich, ewentualnie podanie linku
Cześć!

Oto rysunek fotela z monografii Avii wydawnictwa MBI:
Obrazek
Pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
Marek S.
Posty: 309
Rejestracja: pn cze 28 2004, 15:14
Lokalizacja: Grabówka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek S. »

Dzięki Wymysl za fotkę, podziałam coś z nia.

Nagła zmiana planów, Avia zostanie wykonana jednak w malowaniu zimowym, powód...niezabezpiwczony karton i w efekcie niewiadomo kiedy powstała plama. Arkusze z malowaniem zimowym pokryłem lakierem bezbarwnym matowym Humbrola. Nie jestem chwilowo zadowolony, biały stał się przyżółcony. Poczekam aż wyschnie.
Obrazek

dla zainteresowanych zbliżeniami B.534 odsyłam tu

P.S.
mam pytanie do bardziej wtajemniczonych.....jaki wpływ na karton ma werniks akrylowy ?
ODPOWIEDZ