Mack "Bulldog" - pytania , odpowiedzi związane z

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

Mack "Bulldog" - pytania , odpowiedzi związane z

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Witam po dłuższej nieobecności na Forum ...
Pozdrawiam wszystkich którzy moją długą nieobecnością na Kartonwork byli zaniepokojeni i zawiedzeni .
Witam Koleżanki i Kolegów .

Temat ten otwieram niejako równolegle do prowadzonej relacji z budowy ciężarówki , relacji znajdującej się w Archiwum " Makulatury " i uzupełnianej na bieżąco .

W miarę możliwości i czasu postaram się odpowiedzieć na Wasze pytania związane z budową modelu ... jeśli tylko takie bedą . Bez tajemnic .
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Dobrze Cię Wujku widzieć ponownie na kartonowym worku :)


P.S Sorry za off topic ale nie mogłem sie powstrzymać.
kainek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kainek »

Witamy :)
I do kolejnych pieknych relacji zapraszamy.
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Aaaaa ... tu może być off topic . Miło mi , postaram sie by znów jakiś tam pożytek ze mnie był ... :)
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

Z tego co pokazałeś do tej pory widać że pożytek na pewno jakiś będzie :D .
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Wujku ja mam pytanie: W jaki sposób spreparowałeś igłę lekarską?? Ja próbowałem zrobić sobie takie narzędzie i niestety bardzo szybko igła wyginała się. Pytałem o to Helliosa i powiedział mi, żeby uciąć igłę w na około 1/3 długości mierząc od plasticu, w środku zaostrzyłem wiertełkiem o większej średnicy i nadal było kiepsko z trwałością. Jakiej średnicy jest Pana igła i na czym polega mój błąd ??

P.S bardzo mi wstyd, że nie poznałem Pana osobiście w Porąbce, jeśli Pan pamięta to w niedzielę rozmawiał Pan z Przemkiem_W na ławce a ja podawałem Mu płyki, być tak blisko i się nie przywitać :oops: niestety nie wiedziałem jak Pan wygląda, dopiero Przemek mi to później uświadomił :shock:
serdecznie pozdrawiam
Kuba
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Enzo ... ta igła daje krążki kartonu o średnicy ok. 0,3 - 0,4 mm średnicy .
Nie bawiłem sie w jej przycinanie czy też skracanie bądź też rozwiercanie . Szkoda czasu .
Wystarczy posiadać zwykłą osełkę do noży / dobrze jeśli posiada dwa rodzaje granulacji - dwustronna , są takie - "grubsza " i " delikatniejsza " / , na niej zeszlifować jej zaostrzony koniec na płasko. Następnie zewnętrznie zaostrzyć np. pod kątem 45 - 60 stopni aż do uzyskania ostrych krawędzi .
Cała operacja to parę minut a tak przygotowanym " dziurkaczem " wykonałem już ok 500 szt. krążków bez śladów zużycia ...
Przkładam , naciskam , przekręcam i jest krążek . Jako podkładki używam karty telefonicznej lub innego plastiku .
Wypchnięte krążki przenoszę na model nabijając lekko na koniec skalpela . To wszystko .
dyzio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dyzio »

Same fajne powroty! :wooow: Witaj Wujku Andrzeju!
Troszkę to może i dziwne pytanie, ale czym wyciągasz krążek z igły jak Ci się tam zaklinuje - wydmuchujesz, czy masz jakiś inny patent?
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Cieszę, się bardzo z Twojego powrotu mam nadzieję, że już na dobre ;-) . Co do modelu się nie wypowiadam, bo widziałem go na żywo i nie mogłem uwierzyć, że to karton...
Ukończone: M 113 Fitter
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Witaj Dyziu !
Niespodziewane powroty nieprawdaż ? :)
U góry czwartej strony relacji " Mack " jest ta igła pokazana . Krążki wypycham wprowadzonym na stałe do środka igły " drutkiem " / odpowiedniej średnicy / , przy ich wycinaniu sam się do wnętrza cofa .
To przyjemne Cię widzieć Darku . Ciebie Paweł również ... a powrót na dobre , mam już dość wędrówek - zmęczyły mnie :twisted:
Ostatnio zmieniony śr lis 02 2005, 18:26 przez Wujek Andrzej, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ