*[Relacja/Samolot] Ki-61 (Kartonowy Arsenal)

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 23
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 12:44
Lokalizacja: Tampa, FL - USA

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mirek »

Pszyman - powiedz cos wiecej o tym kleju, jak sie zachowuje, jak trzyma no i jakie sa twoje odczucia.
Od dluzszego czasu eksperymentuje z roznym klejami ale ciagle niemoge znalezc nic co by zachowywalo sie jak stary dobry butapren (ten jest dla mnie niedostepny :cry: )
Mirek aka shoki2000
Japonia II wojna swiatowa
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Butapren uzywam jedynie do podklejania wreg. Klej ktory obecnie stosuje bardzo przypomina hermol. Jest jednak od niego gestszy, "nie ciagnie" sie tak jak on. Lapie rownie szybko i skutecznie. Co najwazniejsze nie brudzi tak jak buti.

Obrazek
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Prace nad Ki powoli acz skutecznie dobiegaja konca. Podwozie na ukonczeniu. Moje kola podwozia sa prefabrykowane, drewno od Gumisi. Tylne jednak jest z kartonu i nawet sie kreci.

Obrazek
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Oto koncowy efekt. Model jest swietnie zaprojektowany i skleja sie dosc przyjemnie. Nie wiem co prawda co bylo przyczyna moich problemow w koncowej czesci kadluba. Pomiary skanow dowiodly, ze czesci byly dobrze spasowane. Pod koniec budowy moj czteroletni syn dorwal i wycial koncowke lewego skrzydla. Zrobil to dosyc ladnie, jednak do modelu raczej sie one nie nadawaly. Musialem sie ratowac drukiem ze skanu. Niestety roznica w kolorze jest dosc znaczna. Byl to pierwsz model z AH jaki sklejalem. Nie zawiodlem sie. Swietne pasowanie oraz doskonala jakosc druku. No ale coz dla dobrych modelarzy jest to model nudny bo wszytko w nim pasuje !!!!! Tak wiec polecam go jedynie tym ktorzy podobnie jak ja prezentuja niski poziom. Dla pozostalych sa inne wyzwania gdzie przed przyklejeniem kazdej czesci trzeba wyciac i sprawdzic co najmniej dwa segmenty wprzod oraz wrowadzic poprawki.

Wiecej zdjec w galerii. Aby do niej wejsc kliknij na ponizsze zdjecie.


Obrazek
ODPOWIEDZ