[zapowiedź] radziecki samolot myśliwski BI - "KŚ"

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bedrzich
Posty: 60
Rejestracja: pn mar 10 2003, 13:50
Lokalizacja: OTHH

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bedrzich »

I jeszcze dla odświeżenia wątku - m.in. na tym zdjęciu widać, dlaczego mam wątpliwości, co do oryginalności samolotu - konia z rzędem temu, kto wyjaśni jak takie podwozie mogło się zmieścić w takiej wnęce? http://www.kartonwork.pl/forum/album_pa ... ic_id=3175

I jak sterować takim drążkiem, kiedy rękojeść jest na wysokości piersi, tuż pod brodą?? http://www.kartonwork.pl/forum/album_pa ... ic_id=3176
Pozdrawiam!
-- --------------------------
PAPIERU!!!
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

Bedrzich... Fakt można się zastanawiać, dlaczego takie golenie z kołem do takiej wnęki, i dlaczego drążek za wysoki... (...?...) przywodzący raczej na myśl osprzęt dla masochistów... Wątpliwości można mieć...Przyczyn może być kilka, ale zawsze próbując rozwikłać wdamy się w dyskusje prawie że akademicką ponieważ powinniśmy o to pytać kustosza muzeum w Monino...
Może być tak że niektóre elementy samolotu oryginalnego zostały z jakiegoś powodu zastąpione podzespołami nie oryginalnymi lub pochodzącymi z innego warianty samolotu, może być to również atrapa tych części bo się zdegradowały wiekiem i stanem technicznym, może ... takich może, może być wiele a i tak bez informacji ze źródła nie będziemy usatysfakcjonowani....
Na pewno szczęściem autora modelu BI-2 jest to że wygdybał sobie kształt samolotu nie na podstawie samolotu stojącego w Monino, pechem , a raczej brakiem profesjonalizmu natomiast to że model nie przypomina nawet tego co stoi w Monino o innych materiałach i rysunkach nie wspomnę....
Może nie tak od razu ale pozwolę sobie na wstawienie twych zdjęć na rosyjskiej grupie dyskusyjnej i zadam to samo pytanie...ciekawy jestem jaka będzie ich odpowiedź....hm....
:-)
Obrazek
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

Dzień dobry wszystkim....
Jako ze samoloty drugiej wojny światowej to akurat nie jest to cos, co mi zaprząta głowę, na co dzień... Nieco trwało zanim dotarłem do pasjonaty posiadającego w tym temacie wystarczające zbiory i wiedzę abym mógł go pomęczyć o samolot BI....

Koniec końców metodą pytań i zapytań, uszczęśliwiono mnie takim kontaktem...i udało mi się wyżebrać ciekawa pozycję pod tytułem „Kamuflaż(malowanie...) Sowieckich Samolotów Myśliwskich 1941-1945”...

W zasadzie traktuje teraz swój wpis tylko jako sygnał dla chcących w przyszłości zmierzyć się z tym modelikiem.....
Ale do rzeczy...Delikatnie mówiąc oprócz wymienionych wcześniej rozbieżności względem oryginalnej konstrukcji, malowanie modelu kartonowego samolotu BI również jest nie trafione i nie odpowiada wytycznym zawartym w wymienionej przeze mnie wcześniej książce..... Co prawda są w niej opisane i pokazane samoloty seryjne...jednak należałoby przyjąć, że sposoby malowania byłyby również zastosowane do prototypowej konstrukcji BI...

Jeśli jakiś modelarz chciałby wziąć się za tę „wieżę Babel” mogę pokusić się o kilka przykładowych skanów z okresu próbnych lotów BI...To tyle....

Pozdrawiam Grzegorz

:idea: :idea: :idea: ;-)
RAV
Posty: 33
Rejestracja: pt wrz 10 2004, 23:57
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: RAV »

To się pokuś... Ja tej kartonówki do ręki nie biorę, ale z plastiku, mając dobrą dokumentację, może bym się skusił... Pokaż, co masz.
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

No jak się zmobilizuję, albo będę musiał książkę już oddawać....to zacznę robić kopie „malowań” i powstawiam...kilka kamuflaży z „okresu istnienia BI”...Ale jeszcze raz podkreślam ze samego BI tam nie opisano, a uwzględniono konstrukcje produkowane seryjnie..... (ma dużo stron, i w 300-setce to przy skanerze spędzę cały tydzień...hm....)

Bynajmniej Rav na pewno twojego życzenia nie zostawię bez odgłosu....
Obrazek
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

Długo się zastanawiałem (sam prowadziłem dział eksportu w Drukarni...hm...)...nad zachowaniem ludzi związanymi z wydawaniem modeli (przypuszczam ze nie występuje to u wszystkich....), i niestety da się zauważyć że marzą się niektórym panom nawroty iluzorycznej „komuny” co dali to brali i nie narzekali...hm...

Hm...Cóż co prawda na serio wisi mi jakie będą losy dalszej kariery pana Pacyńskiego,ale z niejakim niedowierzaniem dotarło do mnie ze jednak wydano model samolotu BI (zresztą wydano również inny bubel tego grafika w nieco większej skali...co było często krytykowane na innym forum....)......Nazwę to po imieniu....Lekceważenie, arogancja, i gwizdanie na zdanie klientów....

Cały ten temat, w zasadzie, jest nic nie wart...bo pomimo ewidentnego wskazania błędów w opracowaniu, zadrwiono z wypowiadających się tutaj ludzi wydając ten koszmarek oryginało podobny.... po raz pierwszy, pewnie nie ostatni, jestem rozgoryczony, olewaniem opinii nabywców i obecnych na tym forum hobbystów....

Pozdrawiam zdrowy rozsądek....Tym samym temat z mojej strony jest przy samolocie "Bi" zamknięty.....
ODPOWIEDZ