*[Relacja/Pojazd] Mack " Bulldog "

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Dobiegłem wreszcie utrzymując szalone tempo do końca budowy modeli głównych lamp oświetleniowych ... :haha:
Obecnie oba są już pomalowane i schną .

Faktyczny ich wygląd przedstawiłem na poprzedniej stronie . W innym miejscu Forum wspomniałem o takich sposobach montażu szkiełek i szybek który umożliwia uniknięcia ich zaplamień klejem .
Szczególnie w przypadku klejenia modeli plastikowych .

Na zdjęciach staram się pokazać jak przebiegało to w przypadku reflektorów . Nie są wklejone lecz jedynie unieruchomione pomiędzy przewidzianymi do tego elementami .

Dodatkowo zostały potraktowane / przed i po wycięciu / woskowym specyfikiem o nazwie " PRONTO przeciw kurzowi" w aerozolu i wypolerowane .
Pozwala to uniknąć odciskania linii papilarnych na folii i przyleganiu drobinek kurzu . To co ma być czyste i przejrzyste to rzeczywiście takie jest . Jeśli zabrudzenie się zdarzy , znacznie łatwiej je z takiej woskowanej powierzchni usunąć .

Model ciężarówki staram się wykonywać z założenia na zasadzie : " z daleka bardzo ubogi i nie rzucający sie w oczy - im bliżej tym więcej widać i ... jest ciekawiej "

Ostatnie ze zdjęć jest dowodem na to ... BIDUŚ !

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Utrzymując nadal "szalone tempo" dorobiono kilka drobiazgów i trwa zbieranie wszystkiego "do kupy" . Oświetlenie nieco lepsze więc i zdjęcia też ...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Kontynuując prace wykończeniowe przy ciężarówce dotarłem do łańcuchów i zębatych kół napędowych . To ozdoba tego pojazdu więc wymagają szczególnej pieczołowitości wykonania .

Znów podeprę się zdjęciem pojazdu z kolekcji naszego rodaka Richarda Kurzontkowskiego na którym taki łańcuch widać dokładnie .

Moja ich wersja taka dokładna nie będzie , wykonanie zawleczek wyraźnie mnie przerasta . Staram się przynajmniej w części bazować na elementach wycinanki Modelika .
Ilość ogniw nie będzie taka jaka ma być . Powstanie łańcuch własnej konstrukcji ruchomy .

Przygotowałem szablon który pozwoli dopasowywać poszczególne ogniwa między sobą i do kół zębatych .
Niestety dałem się nabrać ....
Pokazuje to drugie zdjęcie , szablon jest już którąś tam wersją . Kolejną wersją poprawioną .

Przy obecnej "kondycji wzrokowej" wykonanie tych części będzie przypominało samotne wejście na K-2 , zimowe oczywiście .

Będę uparty i c.d. nastąpi .

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

... ciąg dalszy "zimowego podejścia na K-2" .

Tulejki w odpowiedniej ilosci i nawet z zapasem gotowe . Koła zębate , duże oraz małe , również przygotowane . Na razie bez końcowej obróbki czyli stan surowy .
Pierwsze próby trasowania i wycinania pierwszych ogniw z kartonu . To prototypy , te które będą wykorzystane w modelu łańcucha będą wycinane z kartonu "pociągniętego" cieniutką warstewką BCG .

Zniweluje to w części się strzępienie papieru . Sporo tej drobnicy do wycięcia . Myślę że to jednak jedynie kwestia czasu ............

Obrazek

Obrazek


Szablonik sprawdza się znakomicie .
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

W trakcie przygotowania , następnie w trakcie przymiarek koła zębate i łańcuchy .
Pozostało "dopieścić" oraz pomalować :

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Zgodnie z "rozkładem jazdy" trwa malowanie i dopieszczanie ...
Na razie malunki wykonane metalizerem Humbrol nr. 27003 /lekko przyciemnionym/ bez nadania odpowiedniego połysku :

Obrazek

Obrazek

Na horyzoncie w oddali pokazuje się coś na kształt mety ?
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

META .

Jeszcze tylko rzut oka na "dopieszczone" ogniwka łańcuszków z bliska ... a także na tylną część modelu ciężarówki /z daleka/ .

Niniejszym oświadczam iż podstawowa-bazowa wersja modelu MACK "BULLDOG" została ukończona .

Obrazek

Obrazek

Wujek . Pozdrawia ... :papa: :papa: :papa:
ODPOWIEDZ