Prosba - uaktualnienie fotek

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

Prosba - uaktualnienie fotek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

21.03 05 w innym dziale admin pisze:Sprawa fotek jest bardziej skomplikowana niz wygladala na poczatku. Zdjecia zniknely z dysku oraz z bazy danych.

Udalo sie odzyskac ok 5000 zdjec. Niestety, jest to duuuzo mniej niz znajdowalo sie na serwerze. Ilosc 5000 ma tutaj kluczowe znaczenie. Jest to maksymalna liczba jaka powinna byc przechowywana w jednym katalogu. Po przekroczeniu tej liczby nie ma mozliwosci zarzadzania fotkami z pomoca programow ftp, a co za tym idzie wykonywania pelnych kopii bezpieczenstwa. Przekroczylismy te liczbe juz dawno.

Aby podpiac ocalale fotki musialbym rowniez odtworzyc baze danych z dnia w ktorym byly jeszcze widoczne. Oznacza to cofniecie forum o kilka dni wstecz.

Nie wroci to wiekszosci fotek tak wiec zapadla decyzja aby tego nie robic.

Ponieslismy ogromna strate. Mam nadzieje, ze pomozecie odtworzyc chociaz czesc zbiorow. W tym miejscu chcialbym zachecic wszytkich do korzystania z zewnetrznych serwerow jako Wasz wklad w forum. Nie moge dac zadnej gwarancji, ze sytuacja sie nie powtorzy.

Dlaczego .....


Zanim podniosa sie glosy krytyczne, poniekad uzasadnione, pozwole sobie napisac kilka zdan na swoja obrone.

Nasze forum generuje naprawde spory ruch, strona otrzymuje do 13 000 zapytan na godzine !!! Dzienny transfer to ok 2G !!! Jest to nie lada sztuka znalezc serwer za rozsadne pieniadze ktory wytrzyma takie obciazenie. Naszym celem jest aby forum bylo bezplatne, ogolnie dostepne dla wszytkich. Byloby super gdybysmy mogli skorzystac z dedykowanego serwera, ktorym moglibysmy w pelni zarzadzac. Niestety, nasze zdolnosci finansowe pozwalaja nam na serwer taki jaki mamy, spelnia nasze podstawowe kryteria jednak nie jest bez wad.
Czesc :D
Witam Was z usmiechem, chociaz sprawa nieciekawa. Wszyscy wiemy, co sie stalo przed kilkoma dniami. Postanowilismy wiec z Wojtkiem wyczyscic troche nasz dzial, co odciazy forum. Prosimy wszystkich zainteresowanych o uzupelnienie swoich relacji brakujacymi fotkami. Nie wszyscy codziennie tu zagladaja, wiec dajemy na to, okolo miesiaca czasu. Pozniej, relacje bez fotografi zostana usuniete :!: :!: :!:
pozdrawiam
Obrazek
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Jędrusiu drogi, odpowiadając na Twój apel informuję, że swoje wątki uzupełnię. Tak jak wątek z MiGiem. Postaram się zrobić to migiem. Tylko skończę wątek z MiGiem, co też pewnie nastąpi migiem.

Spieszę z uśmiechem migiem, bo muszę zająć się MiGiem,

Edmund

P.S.: Jedruś, nie uważasz, że na starość nieco mi odbiło? Bo widzisz, jakoś takie wrażenie ostanio mam. Zastanów się nieco nad tym. Nie musisz odpowiadać migiem. A przy okazji, jak tam z Twoim MiGiem?
paperman
Posty: 283
Rejestracja: wt cze 15 2004, 14:21
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: paperman »

Jak tylko zrobię nowe fotki to wrzucę . Starych już nie mam.
Na warsztacieCrown Vic '78-'88 i
Fiat 1800 z MM
W avatarku Warszawa 224
Awatar użytkownika
janusz_x
Posty: 21
Rejestracja: sob lut 26 2005, 18:02
Lokalizacja: W-wa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: janusz_x »

Witam.
Mam propozycję do odwiedzających.
A może zwrócić się z prośbą do odwiedzających to forum.
Wiem z własnego doświadczenia, że zapewne sporo zdjęć z tego forum znalazło by się na dyskach odwiedzających - (sam często zapisuje na dysk interesujące mnie tematy pracy, a w domu spokojnie zapoznaje się z nimi.)
Można by stworzyć osobny - (najlepiej przyklejony) - temat dla chcących je uzupełnić lecz nie posiadających już ich, gdzie mogli by się zwracać się o pomoc.

Wiem że czasami posty bez zdjęć niewiele mówią, ale czy warto je usuwać odgórnie. Często oprócz podstawowego wątku jest wiele różnych cennych wiadomości, pomysłów dla modelarzy niezwiązanych z głównym tematem.
Po części są one własnością zakładających je.
Niech sami albo w uzgodnieniu z moderatorami działów zadecydują o ich losach.

A do administratorów: może już czas w dalszej persperktywie pomyśleć o zmianie platformy forum (vbulletin lub coś podobnego?).

Z gorącymi życzeniami świątecznymi
janusz_x
Awatar użytkownika
Waldemar
Posty: 159
Rejestracja: wt gru 21 2004, 21:30
Lokalizacja: Szczecinek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waldemar »

Nie wiem czy jest sęs trzymać stare tematy, raczej mało kto tam zagląda. A i przez to zapychamy forum, choć ja posiadam wszystkie swoje zdięcia w kompie a nawet na płycie.
Moje stare posty niech znikną będzie więcej miejsca na nowe.
Pozdrawiam
Waldek
http://www.szczecinek.org/forum/viewtopic.php?t=26
............................
Modele z zapałek.
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

Ja swój wątek z budowy uaktualniłem - pozostałe zdjęcia praktycznie nic nie wnosiły do dyskusji, więc ich nie będę ponownie umieszczał.

Co do obciążania serwera zdjęciami - takie wątki już były - ja trzymam swoje fotki na photobucket.com oraz na dysku, więc w razie paści mogę szybko naprawić straty.
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
Robert Karwan
Posty: 283
Rejestracja: pn mar 01 2004, 17:26
Lokalizacja: Pruszków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Karwan »

Dużo bedzie pracy ale się zrobi.

Pozdrawiam. ;-)
Awatar użytkownika
Alan
Posty: 121
Rejestracja: śr lis 26 2003, 23:31
Lokalizacja: Poznań - WLKP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alan »

No i po moich relacjach :( Kopii strony nie mam. Cóż... nie jestem w stanie odtworzyć zdjęć tego, co już jest "zamknięte" w modelu. Szkoda tylko pracy włożonej na forum w dany temat :( .
Pozdrawiam - AlaN
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Nadszedl czas czyszczenia dzialu z relacji , w ktorych pomimo naszej prosby nie zostaly uzupelnione fotki . Przykra sprawa ale fakt ich istnienia bez dokumentacji zdieciowej nie mial sensu . Dlugo wstrzymywalismy sie od tego majac nadzieje , ze fotki zostana uzupelnione. Z bolem informuje , ze nasz dzial stal sie skromniejszy o prawie dwie strony :cry:
pozdrawiam
Obrazek
ODPOWIEDZ