[IN-BOX] Bergepanther D, ICM, 1/35

"In-Box" oraz nowości i zapowiedzi modeli plastikowych.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

[IN-BOX] Bergepanther D, ICM, 1/35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

Dostałem urodzinowy prezent od żony :D
W środku dwa schematy malowań (653 S.PzJag.Abt, Kursk 1943, malowanie jednolite dunkelgelb i Włochy '44, opisane jako HG Div. (nie jestem pewny, ale jest to chyba błędny opis) - dubkelgelb z natryśniętymi smugami olivegruen). arkusz kalkomanii raczej biedny (trzy krzyże belkowe - i już)
instrukcja ładna, czytelna
poziom opracowania detali wali na kolana - zresztą proponuję rzucić okiem na ostatnie (marne niestety) zdjęcie. podobnie faktury materiałów.

ok. nie nudzę już. fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


a na koniec...

Obrazek
tak. to są śruby motylkowe. jako przymiar użyta dwugroszówka (akurat jednogroszówki pod ręką nie miałem). jakość zdjęcia pozostawia niestety wiele do życzenia - jak już kiedyś gdzieś wspominałem, aparat marki YAKUMO wykazuje wybitną niechęć do ostrzenia na drobne przedmioty - a manualnie się niestety nie da. ale bardzo chciałem Wam to pokazać, więc wybaczcie jakość...

wyprasek z ogniwkami jest 6, z kołami - 2. na pierwszy rzut oka błędne są tylko grille (powinny być niesymetryczne).

sądząc po zawartości wyprasek - ICM przygotowuje się również do wypuszczenia kolejnych pojazdów na podwoziu panthery :D
zapraszam na Forum Historyczne
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

No proszę...
Kilka razy już miałem to pudło w rękach a jednak nie luknąłem do środka!
A to chyba dobry model :cool:

Pozdrawiam,
Maciej

P.S.
Wyraźnie się rysuje "tendencja" wśród Twoich modeli...
Skoro i żona to wie :cool: - no chyba, że miała małą... rozpiskę :lol:
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

czasem mam wrażenie, że moja żona wie... wszystko... :twisted:

jeśli chodzi o tendencję - masz na myśli Kursk?
jeśli tak - to coś w tym chyba jest ;-) - chociaż następny w kolejce jest model eksperymentalny, absolutnie nie spod Kurska :) - ale to tylko wypadek przy pracy :)

a model na razie robi wrażenie naprawdę niezłego. zainwestować dodatkowo wypada właściwie tylko w grille MIG-a i siatki na grille (ja już kupiłem Abera)

zastanawiam się jeszcze nad bebechami - kusi mnie otwarta klapa "przedziału bojowego" (jak się to cholerstwo nazywa w pojazdach ewakuacyjnych??) - tylko pojęcia nie mam, co tam pod spodem było... a kwitów na to jak na lekarstwo niestety...
zapraszam na Forum Historyczne
ODPOWIEDZ