Home

Home | Forum | ABC Modelarstwa | Galeria | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Szukaj
GRAND PRIX KW | FAQ | Użytkownicy | Grupy | Email do Admina | Profil | Rejestracja | Zaloguj

King George V (Haliński) - relacja z budowy
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum modelarstwo kartonowe, plastikowe ... Strona Główna -> Karton i Papier - makulatura
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ciechan

PostWysłany: Wto Lip 12 2005, 13:25    Temat postu: King George V (Haliński) - relacja z budowy Odpowiedz z cytatem Pisownia

Witajcie!

Jak już pisałem w wątku o Bismarcku czas zrobić przerwę na "coś" innego. Wybór padł na KGV od Hala. Dlaczego? Bo jest to model nowy, nikt (?) go jeszcze nie rozbabrał, a ponadto uważam, że warto dorobić pogromce Bismarcka, a potem bawić się w dioramke jezyk . Dzisiaj prace ruszają Smile. Może kilka słów o samym modelu: świetnie wydany, 32 arkusze z częściami, mnóstwo rysunków montażowych (zdjęcie) oraz... instrukcja budowy (tak, tak Very Happy. Ktoś wreszcie się postarał i napisał w jakiej kolejności co należy sklejać :P). Model jest waloryzowany, jednak nie rzuca się to strasznie w oczy. Rysunki, które Pan Halinski zamieścił na konradusie to skany, strasznie pogłebiające wrażenie rdzy, brudu itp. W rzeczywistośći całość wygląda o wiele delikatniej (zdjęcie), jednak waloryację widać i jest ona bardzo ładna Smile. Do modelu dokupiłem lufy (działa średniego i małego kalibru) oraz elementy fototrawione (6 blach - zdjęcie). Całość prezentuje się znakomicie i nie żałuję zatopionych pieniędzy. Dalszy ciąg relacji wkrótce...

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email    
origami

PostWysłany: Wto Lip 12 2005, 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

To ja poproszę bilet w pierwszym rzędzie. Na pewno będzie na co popatrzeć.

A co do pana Halińskiego, to czekam na jego wersję Zuikaku. Patrząc na KGV można ostrzyć apetyt.

W stoczni: USS Wasp CV7 (1:200) - projekt własny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
ZbyszekS

PostWysłany: Wto Lip 12 2005, 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Ja również zamawiam krzesełko w pierwszym rzędzie okularnik Życzę wytrwałości i dobrej zabawy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Ciechan

PostWysłany: Wto Lip 12 2005, 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Wszystkie elementy szkieletu naklejone Very Happy . Teraz pożyczę "laser" od Vivita i zaczynam radosne rżnięcie kartonu Twisted Evil

Powrót do góry
F-22

PostWysłany: Wto Lip 12 2005, 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

to ja jestem trzeci w pierwszym rzedzie ;)

pomysl relacji super Smile wlasnie sie zastanawiam czy kupowac to cacko (wciaz jeszcze mecze Yamato ;) )

Sacrebleu

PostWysłany: Wto Lip 12 2005, 18:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

przy tej wielkości, powinieneś położyć nie grosz ale np.: talerz obiadowy Laughing. Przyglądać się będę z zaciekawieniem zeby
Robi się : Zenit HMV 1:250
Powrót do góry
kopajt

PostWysłany: Wto Lip 12 2005, 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Ciechan napisał:
Teraz pożyczę "laser" od Vivita i zaczynam radosne rżnięcie kartonu

Czyli mamy przerwę dwutygodniową w relacji bo Vivit sobie pojechał na wywczasy Laughing

KMH "Sokół" Radom
Powrót do góry
Ciechan

PostWysłany: Wto Lip 12 2005, 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Nie :P Do końca tygodnia praca pełną parą, potem niestety tygodniowa przerwa :C (jak ja lubie wyjezdzac w wakacje :/)
Powrót do góry
Balcer

PostWysłany: Sro Lip 13 2005, 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Witam. Czy Twój "King" ma również bardziej niebieskie falochrony, czy to ja mam pecha?
Ciechan

PostWysłany: Czw Lip 14 2005, 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Prace trwają. Wycinanice tylko i wyłącznie skalpelem daje znakomite rezultaty. Ponadto jeśli są problemy na wąskich łukach to je dzięciołuję, zamiast ciąć - efekt taki sam, ale wręgi nie są pozacinane.

Balcer napisał:
Witam. Czy Twój "King" ma również bardziej niebieskie falochrony, czy to ja mam pecha?

Nie wydaje mi się, aby tak było. Porównaj kolor burt z kolorem nadbudówek, delikatnie się różnią tonacją. Nie wydaje mi się, aby był to błąd, być może celowe założenie.

Swoją drogą tak oglądając te burty natrafiłem na kilka rzędów białych, malutkich kropeczek. I wiecie co? Tam będą drabinki Very Happy Koniec z: [[[[[[[ w modelu teraz jest: ::::::: W efekcie gdy ktos wykonuje drabinki (są szablony z drutu) nie musi martwić się o czarne kreski pod spodem.

I na koniec jeszcze prośba o pomoc u znajomych w temacie:
http://img.photobucket.com/albums/v515/Halinski/nadbud.jpg

Chodzi mi o część H9 (pęczek z drutów, na dole obrazka, nad pontonami). Nie wiem na jaki kolor będę musiał pomalować te części. Spotkałem się zarówno z kolorem rdzawo/drewnianym: http://www.modelshipgallery.com/gallery/bb/hms/kjv-350-kl/kjv-index.html jak i wersją w kolorze nabudówki (gdzieś mi wcięło obrazek). W opracowaniu JSC http://www.marcle.co.uk/kgv2.JPG również występuje kolor "ciemny". W monografiach, którymi dysponuje nie ma o malowaniu ani słowa, a na zdjęciach czarnobiałych nie wiele widać. Skontaktowałem się z ekspertami Very Happy i oto ich opinie:

Jeta: "... Jeżeli jednak mówimy o tym samym to wydaje mi się, że to były pęki stalowych rur. Takich samych jakimi napełniano bąble burtowe w celu zapewnienia niezatapialności i pochłaniania siły wybuchu torped. Taki pęczek rur na ścince był elementem zapasowym a jednocześnie pełnił rolę ostatniej deski ratunku w przypadku zanurkowania jednostki. Rury były oczywiście zaślepione na końcach i dlatego mogą przypominać na fotkach drewniane kłody. Brązowy kolor może wynikać z pokrycia rdzą. Nie sądzę bowiem by komuś zależało na ich konserwowaniu."

Bundy: "... może to są jakieś drewanie drągi, żeby załoga miała się czego trzymać w czasie tonięcia?"

A co Wy o tym sądzicie? Proszę o pomoc
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum modelarstwo kartonowe, plastikowe ... Strona Główna -> Karton i Papier - makulatura Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Skocz do: