RELACJA z budowy Spitfire mk.Vb ...

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
VEGETATHEPUPPET
Posty: 99
Rejestracja: pn cze 06 2005, 17:43
Lokalizacja: Kraków

RELACJA z budowy Spitfire mk.Vb ...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: VEGETATHEPUPPET »

Witam, od niedawna goszcze tu na forum , i postanowiłem założyć pierwszą moją relacje, bedzie to relacja z budowy modelu Spitfire mk.Vb w skali 1:72, bedzie to model, malowanie z 317 dywizjonu RAF , a mianowicie JH-Q S.Skalskiego...
Model czeskiej firmy SMER

Chciałbym także na samym poczatku poprosic o porady/sugestie dot. wykonywanego przezemnie modelu, gdyż na forum znajduje sie wiele doświadczonych modelarzy , którzy napewno wiedzą więcej niż je...

Z góry dziekuje. pozatym KOMENTARZE MILE WIDZIANE ...

Obrazek
części:uważam , po sklejeniu tegoż modelu firmy airfix oraz revell ze smer ma o wiele lepsze części/dokladniej zrobione pozatym czesci jest wiecej...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

nie dysponuje aparatem który robi bardzo ładne zdjęcia , ale jakos ujdzie...w końcu aparat niedrogi (heh)

jeszcze dziś zamieszcze zdjęcia z początku budowy , mam nadzieje, że was temat zaciekawi
Ostatnio zmieniony pn lip 11 2005, 22:38 przez VEGETATHEPUPPET, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
VEGETATHEPUPPET
Posty: 99
Rejestracja: pn cze 06 2005, 17:43
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: VEGETATHEPUPPET »

pierwsze przeróbki:
musiałem wyciąc wejście , tak aby dało się zrobic model z otwartym wejsciem.. troche roboty było ale efekt całkiem ciekawy...
Obrazek
i druga stona
Obrazek

no i deska rozdzielcza, jak widac na ramce numer 3 , zdjęcie 4 deska jest odrazu z pedałami wszystko jest zespolone - musiałem wyciąc pedały , oraz doprowadzic deske do jakiegos lepszego stanu...
Obrazek

przepraszam za zdjęcia , gdy model bedzie w "kolorze" zdjecia bedą o wiele lepsze....
Mrugal
Posty: 80
Rejestracja: sob lip 02 2005, 21:07

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mrugal »

ciekawie sie zapowiada model :) zycze ci powodzenia :) sam chce go skleic
Awatar użytkownika
Wymysl
Posty: 21
Rejestracja: ndz gru 14 2003, 15:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wymysl »

Chiałem Ci zwrócić uwagę, że drzwiczki były tylko z lewej strony, a ty przecież zrobiłeś je z lewej :oops: Trochę te skany z dwóch stron mnie zmyliły :roll:
Pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
Sacrebleu
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 18 2005, 0:12
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sacrebleu »

mam pytanie, czy podział blach jest wypukły ? czy tylko tak mi się wydaje na skanach ? i jeszcze jedna mała uwaga, po wycięciu drzwiczek powinieneć zeszlifować wewnętrzną część kadłuba, tak by grubość krawędzi nie była taka duża. Wiąze się to ze zlikwidowaniem elementów już istniejących w kabinie i ponowne ich wykoneanie od podstaw. Można także delikatnie skalpelem ukosować krawędź samego otworu. Można też "pocienić" same drzwiczki tak by nie były kawałkiem płyty pancernej :lol: .
życzę powodzenia, ładny modelik się zapowiada
Robi się : Zenit HMV 1:250
Awatar użytkownika
VEGETATHEPUPPET
Posty: 99
Rejestracja: pn cze 06 2005, 17:43
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: VEGETATHEPUPPET »

Mrugal - dzięki za życzenia
Wymysl - ano drzwi są z lewej :D
Sacrebleu - dzięki , za rade , racja musze udoskonalić drzwi , oraz tą częsc kadłuba, a podział blach jest jaknajbardziej wypukły...

jeszcze dziś zamieszcze fotki , z powstającej , deski rozdzielczej , oraz kokpitu...
Budowa - Skończona
SPITFIRE mk.Vb Zapraszam
Awatar użytkownika
VEGETATHEPUPPET
Posty: 99
Rejestracja: pn cze 06 2005, 17:43
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: VEGETATHEPUPPET »

no kokpitu nie ma a deska , jest w fazie przygotowań...
a oto poczatkowe efekty pracy..
Obrazek
Budowa - Skończona
SPITFIRE mk.Vb Zapraszam
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Jak na moj, byc moze spaczony gust, to malujesz detale za gesta farba. Przy tablicach przyrzadow, detalach dobra metoda jest cos, co sie nazywa "suchy pedzel". Pewnie wiesz o co chodzi, bo to dosyc modny temat na wszelkich forum.

gulus
Obrazek
Awatar użytkownika
Sacrebleu
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 18 2005, 0:12
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sacrebleu »

Zgadzam się z Gulusem i dodam jeszcze że zapewne chciałeś pomalowac to pierwszym pociągnięciem pędzla ? nie rób tego nigdy więcej, lepiej pomalować 3 razy rzadką farbą niż raz tak by pokryło.... dawaj dalej, i mniej farby :lol:
Robi się : Zenit HMV 1:250
Awatar użytkownika
VEGETATHEPUPPET
Posty: 99
Rejestracja: pn cze 06 2005, 17:43
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: VEGETATHEPUPPET »

wiem o co chodzi....

no niemalowałem na sucho tego modelu , a raczej deski jeszcze...
no cóż modele sklejam już pare lat i dotąd jakoś wychodzily , teraz przynajmniej jak forum znalazlem to kilka rzeczy sie mozna nauczyc, i bardzo dobrze...

hmm. jutro pokaze kolejne fotki , bo mam nadzieje ze juz skoncze deske , i moze troche kokpitu tez....

dzieki za rady , dostosuje sie
Budowa - Skończona
SPITFIRE mk.Vb Zapraszam
ODPOWIEDZ