Top 10 najlepszych i najgorszych filmow

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Strasznie trudno powiedzieć, które są najlepsze. Wiele jest świetnych. Dla mnie pewnym kryterium jest zawsze pytanie, czy dany film chciałbym obejrzeć jeszcze raz a nawet kilka razy. Przy tak postawionym pytaniu lista układa się zupełnie inaczej. Oczywiście jest jak najbardziej subiektywną:
1. Rejs i to raczej bez konkurencji, po prostu kultowy
2. Miś i Jak rozpętałem II wojnę światową - jeszcze mi się nie znudziły
3. Czas Apokalipsy - razem z całą salą biłem brawo na stojąco przez kilka minut po premierowej projekcji
4. Amadeusz - obejrzałem go na Zachodzie w wersji dolby digital surround w czasach gdy w kraju takie kina jeszcze nie istniały. Potęga muzyki Mozarta brzmiała mi w uszach całą drogę powrotną do domu.
5. Wojna i Pokój - oczywiście wersja rosyjska. Cztery części!!! Dziewięć godzin życia w innej epoce. Tylko dla koneserów... :) Zwolennicy kina amerykańskiego wychodzili z sali. Z ogromną ochotą obejrzałbym jeszcze raz. Półtoragodzinna bitwa pod Borodino to największa scena batalistyczna jaką kiedykolwiek dane mi było oglądać. Poezja kina w czystej postaci.
6. Bracia Karamazow - wersja rosyjska. Aktorstwo najwyższego lotu. Potęga śpiewu prawosławnych ze sceny początkowej brzmi w moich uszach do dzisiaj. Chętnie bym obejrzał raz jeszcze by zweryfikować tamte wrażenia sprzed czterdziestu lat. Mam świadomość, że nie wszyscy przepadają za Dostojewskim.
7. Szeregowiec Ryan - za abnażenie do bólu bezsensu wojny
8. Forest Gamp - jedno z niewielu dzieł kinowych zastanawiające się nad istotą człowieczeństwa. Pamiętam, że wychodziłem z kina pod ogromnym wrażeniem.
9. Lepiej być nie może - rewelacyjna rola Nicholsona dokumentująca jego wielkość. Bawiłem się setnie. Ponadto Helen Hunt udawadniająca że "gwiazda" to nie nogi i biust ale inteligencja. Przy okazji Nicholsona można by mnożyć filmy z jego udziałem, że wspomnę tylko o "Ludziach honoru". Po prostu człowiek instytucja.
10. Z nowych bezwzględnie "Amelia" za lekkość i powiew świeżości w kinie współczesnym.

Listę można by jeszcze pociągnąć co i tak nie zmienia faktu, że ta negatywna byłaby o wiele dłuższa. Dla mnie 90% wszystkiego co leci w kinach i TV nie daje się oglądać. Komercja i szmira zawojowały ten gatunek sztuki i tylko od czasu do czasu powstaje coś wartego obejrzenia.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

A ja polecam wszystkim film "So Weit Die Fusse Tragen" w Polsce pod tytułem "Jeniec - tak daleko jak nogi poniosą" reżyseria Hardy Martins.
Krótki opis filmu ze strony producenta"
-....Film na podstawie światowego bestsellera Josefa Martina Bauera. Niemiecki oficer Clemens Forell zostaje wzięty do niewoli i spędził 4 lata w obozie jenieckim na Syberii. Kiedy udaje mu się z niego uciec przemierza ponad 14 000 kilometrów w drodze do domu. Cała jego wyprawa trwa ponad 3 lata, a przez ten cały czas jest ścigany przez jednego z nadzorców obozu. Przemierza Syberię i Persię oraz Turcję, gdzie spotyka pomocnych ludzi. Do domu dociera po 9 latach tuaczki tuż przed Bożym Narodzeniem....-
film jest po prostu świetny.
Arek93
Posty: 82
Rejestracja: ndz kwie 11 2004, 21:01
Lokalizacja: Tbg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Arek93 »

Nie wiem, czy wymienię 10, ale, postaram się

A więc najlepsze:
Zabójcza broń 4
Terminator 2
Zabójcy- toto z Sylvestrem Stallonem i tym tym... (jak mu tam,...) tym Hiszpanem.... No może później sobie przypomnę :lol:
Może serial "Knight Rider"- u nas to leci pod tytułem "Nieustraszony"- we wtorki, środy i czwartki na 1TVP o godzinie 12.10- polecam! Zwiększcie oglądalność, żeby TVP nie zawiesiło emisji!!! :D
Fajna jest "Maska".

A ten hiszpan to Antonio Banderas. Oczywiście :roll:

Wiecej chyba sobie nie przypomnę. Pozdrawiam
Kuba G.
Posty: 164
Rejestracja: śr cze 09 2004, 22:30
Lokalizacja: TRN
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kuba G. »

SHREK taaaa... :razz:

EPOKA LODOWCOWA taaaaa..... :razz:

Forest Gump- daje sporo do myślenia

Władca biżut...znaczy pierścienia-fajna realizacjia i sceny batalistyczne

Szeregowiec ryan (jakoś tak sie pisze)- mało nie zwróciłem obiadu przy
lądowaniu na Omaha Beach, ale bardzo dobrze zrobione zmieniłem swoje zdanie o wojnie

Wróg u Bram- Na smiert, Za mateczke rosyje!!!

I serial Kompania braci- jeden z niewielu filmów na którym udalo mi się płakać (jajca jak berety), dobrze zrobiony, daje spore pojęcie o tym że wojna dzieli ale i łączy ludzi

Eta wsio :usmiech:
Grabciu
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 22 2004, 17:35
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grabciu »

1. Kompania Braci - oglądałem każdy odcinek po 5 razy, podobają mi sie szczególnie te dwa pierwsze, napisane przez tego samego scenarzyste.

2. Władca Pierścieni: Powrót Króla - ten klimat...ta muzyka, rozwalił mnie rozmach z jakim go nakręcono.

3. Perl Harbour - ten film siadł mi na psychice. Mimo że wszystko co związane z militariami było do bani, to i tak wyszedłem z kina całkowicie oszołomiony...nie kontaktowałem z otoczeniem :usmiech:

Największa kaszanka - "Za szybcy, za wściekli"
leyek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: leyek »

Bundy pisze:"Jeniec - tak daleko jak nogi poniosą" ... film jest po prostu świetny.
TAK :!: TAK :!: TAK :!: TAK :!:
Czytam te wszystkie 2 strony i jestem zaskoczony że nikt nie oglądał tego filmu. Na szczęście za rogiem jest Bundy :D
Przed oglądnięciem tego filmu miałem taką nienawiść do żołnierzy niemieckich. Po oglądnięciu zrozumiałem, że ci niemcy nie chcieli iść na wojne i umierać za Hitlera. Po scenie, w której rosjanie rozstrzeliwują rannych przed wagonami zrozumiałem też, że wszyscy żołnierze walczący po obu stronach frontu byli tak samo okrutni. Film naprawdę godny polecenia.

WSZYSCY FORUMOWICZE DO WYPOŻYCZALNI KASET I PRZED TELEWIZORY, SIO :D

1. Jak wyżej
2. Zielona Mila
3. Van Helsing
4. Vinci
5. Lot Intrudera
6. Top Gun (fajna muzyka:) )
7. Zróbmy sobie wnuka
8. Władca Pierścieni (wszystkie części)
Największy gniot :
1. Wiedźmin (kto przeczyta całą sage ten wie o co chodzi)
2. Titanic
3. Obcy (tu nie jestem oryginalny)
4. Liga niezwykłych gentelmanów
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

Arek93 pisze:Zabójcy- toto z Sylvestrem Stallonem i tym tym... (jak mu tam,...) tym Hiszpanem.... No może później sobie przypomnę :lol:
ten hiszpan to Antonio Banderas oczywiscie :)
mistrzowsko IMO zagrał w desperado :D to tez jest film ktory ogladalem setki razy

jeszcze chcialem dopisac do lubianych:
yamakasi za swietne sceny z le parkeur
oraz 13 dzielnica za to samo :)

no i forrest gump......raaaaaaaaaan forrest raaaaaaaaaaaaan ;-)

ptasiek tez jest bardzo dobry
i rainman .... dustin zagrał IMO wprost genialnie :)

zapomnialem o franku dolasie aka grzegorzu brzeczyszczykiewiczu ;-) zam. w chrzaszczyszczewosczycach pow. łękołody ... leżalem przy tej scenie po prostu... jak i przy wielu innych...... zalewaaaaaaaaaaajka..... ;-)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Mrugal
Posty: 80
Rejestracja: sob lip 02 2005, 21:07

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mrugal »

zapomnialem o klasyce wojennej :)

Dziala Navarony
Tylko dla orlow( DZIS NA TCM!!!!!!!!!!)
O jeden most za daleko
i takie inne

naprawde dziwie sie ze nikt nie lubi filmow gangsterskich :)

z seriali moge dodac:
Rodzina Soprano
Przyjaciele
Awatar użytkownika
mr_tom
Posty: 125
Rejestracja: ndz wrz 19 2004, 14:05
Lokalizacja: Lesko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr_tom »

Ja zaczne od tych za którymi nie przepadam. Są to mówiąc najprościej wszyskie (przepraszam za wyrażenie) babskie filmy zwane inaczej wyciskaczami łez. Bardzo też nie lubie całej tej masówki co teraz leci. Ja już wole powtórki starych dobry filmów niż te nowości.

Jeśli idzie o to co lubie to łatwiej jest mi powiedzieć gatunkami:
- parodie i niektóre naprawde dobre komedie - w tej dziedzinie królują dla mnie Mel Broks (reżyser) i Lasly Nilsen (aktor); wprawdzie żeby oglądać parodie trzeba znać film (zazwyczaj to nawet kilka) na podstawie którego powstała, ale wtedy rozumie się znaaaaaacznie więcej; jako przykłady moge podać:
* Ściągany jako parodia Ściganego (też dobry film)
* 3x Naga broń
* Robin Hood. Faceci w rajtuzach
* 2x Hot Shots (pierwsza część to parodia Top Gun`a i filmów podobnych, a druga to parodia Rambo i filmów podobnych)
* i cała lista innych filmów

-- ----------------------------------------------------------
musze wyjść i posta dokończe (wyedytuję) później bo to jeszcze nie wszystko
TERMINATOR
Posty: 102
Rejestracja: śr mar 16 2005, 12:53
Lokalizacja: Centralne pomorze!!!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TERMINATOR »

Zagraniczne:
Matrix - zmienił pogląd na świat
Milczenie owiec - czemu nikt nie wspomniał o tym filmie?
Forest Gamp
Władca Pierścieni
Ojciec chrzestny - najlepiej zrobiony klimat
Zielona mila
Piękny umysł
Pan i władca
Efekt motyla
Oszukać przeznaczenie
Terminator - wbrew pozorom tak średnio się podoba
i oczywiście świetne kreskówki: Shrek, Gdzie jest Nemo, Epoka lodowcowa, Potwory i S-ka,

Polskie:
Trylogia o Kargulach i Pawlakach
Jak rozpętałem IIWŚ
Poranek kojota
Symetria

Totalne dno:
Ryyyy
Derti densing
Torque
Jeepers Creepers
Potrójny projekt 1492:
NINA
PINTA
ODPOWIEDZ