F14 TOMCAT MM moja pierwsza relacja z budowy

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DonRycho
Posty: 130
Rejestracja: wt maja 03 2005, 12:10
Lokalizacja: Redło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DonRycho »

Mika jest minerałem. Jego szczególną cechą jest dielektryczność, oraz możliwość rozłupywania na cieńkie płytki. jest przy tym przezroczysta. Jest stosowana między innymi jako izolator, w niektórych kondensatorach. Najlepiej pytać o nią radioamatorów. Kondensatory z miki są wysokonapieciowe.
kl-9

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kl-9 »

dzięki za odpowiedź jak widać po tych ekranach można dla niej znaleźć świetne zastosowania w modelarstwie ;-)
Jaccek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaccek »

Jestem pełen podziwu :) Naprawde ŚWIETNA ROBOTA :)
Awatar użytkownika
DonRycho
Posty: 130
Rejestracja: wt maja 03 2005, 12:10
Lokalizacja: Redło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DonRycho »

Obiecałem juniorowi, że nie będę nic robił przy modelu do jego powrotu z wakacji. Praca ruszy więc dopiero za tydzień. Na razie zamieszczam kilka fotek z prac nad przeszkleniem kabiny. Osiągnąłem efekt prawie zadawalający. Muszę spróbować wytłoczyć osłonę z innych materiałów termokurczliwych. Tak duże osłony z PET -ów są trudne do wykonania.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

A co ta limuzyna jakaś taka kanciasta? Nie dało by sie troszeke bardziej wyszlifować formy w celu nadania bardziej obłych kszłtów?

Pozdrawiam
SEBA1100101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SEBA1100101 »

Hehe , prawie zadowalająca tak jak prawie żywiec :lol:
Awatar użytkownika
DonRycho
Posty: 130
Rejestracja: wt maja 03 2005, 12:10
Lokalizacja: Redło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DonRycho »

Te kanty są w miejscach, które są zasłonięte szkieletem limuzyny. Fakt powinna być bardziej obła. Nie ma z tym problemu, i tak planuję wykonać ją jeszcze z innego tworzywa
KOCUREK
Posty: 13
Rejestracja: śr lip 28 2004, 16:24

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KOCUREK »

robota super don rycho kabina ekstra jabym lepiej tego nie zrobił poprostu super robota:D :D :D :D :D :D :D
Awatar użytkownika
DonRycho
Posty: 130
Rejestracja: wt maja 03 2005, 12:10
Lokalizacja: Redło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DonRycho »

Witam po dłuższej przerwie
Czekając aż wyschnie poprawione kopyto do limuzyny postanowiłem założyć poszycie obu skrzydeł. Po wycięciu poszycia i pierwszych przymiarkach stwierdziłem, że dzwigary skrzydeł naklejone na tekturę o grubości 1mm są za wysokie.
Po założeniu poszycia na dźwigar, między poszyciem skrzydła a klapą powstaje za duża szczelina. Niestety na żadnym ze zdjęć, które posiadam nie pokazano jak wygląda górna powierzchnia skrzydła, zawiasy. Przez analogię, mogę przypuszczać że powierzchnia poszycia i klapy licują się.
Postanowiłem zmienić sposób klejenia skrzydła, najpierw wkleić klapę w poszycie a następnie wsunąć w nie dźwigar.
Musiałem odciąć po 3 mm z krawędzi "spływu" dzwigara zaokrąglić krawędź natarcia oraz zebrać papierem ściernym sporo tektury z powierzchni dźwigara. Inaczej dźwigar nie chciał się wsunąć w poszycie.
Po naklejeniu zawiasów (błędy w numeracji części) pierwsza przymiarka skrzydeł do kadłuba.
Powstał problem, pokazuję go na zdjęciu.
Obrazek
Teoretycznie skrzydła składając się powinny wejść w wycięcie we wrędze K. Niestety są za wysokie.
Coś z tą wręgą od początku jest nie tak. Klejąc poszycie silników i dolnej części kadłuba musiałem podwyższyć jej krawędż o 2mm, była za niska w stosunku do pozostałych. Na górze to samo.
Pół biedy jeżeli skończy się na podklejeniu wręgi, sądzę jednak że może zabraknąć poszycia żeby toto okleić. Po przymiarkach będę wiedział co z tym zrobić
F14?
Awatar użytkownika
BERP
Posty: 107
Rejestracja: śr cze 22 2005, 9:55

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BERP »

DonRycho daj znać co dzieje się z tak świetną relacją jakie postępy ???? Zaglądam tu cały czas a tu od jakiegoś czasu przestój :-(

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ