[Tutorial] Drzewko- sposób wykonania*

budowle, modelowanie przestrzeni i wnętrz.
Broń, figurki oraz modele SF

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

Awatar użytkownika
_TONY_
Posty: 279
Rejestracja: sob paź 11 2003, 18:51
Lokalizacja: Lębork

[Tutorial] Drzewko- sposób wykonania*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _TONY_ »

drzewko zostało zrobione w H0 i jest w 100% domową robotą. Wykorzystałem drut nawojowy, masę z wikolu i plakatówki :D oraz gąbkę którą zmieliłem w starym elektrycznym młynku do kawy.

*1 Dziś mam zamiar wypróować masę z wikolu, gipsu oraz barwnika do farb :d

*2 Czy wie ktoś gdzie dostanę gąbką w większej ilości ??


tutaj drzewko wykonane przezemnie

Obrazek




A tutaj drzewka oczekujące na wypróbowanie nowej metody
Obrazek
==============
.:LIFE IS BRUTAL:.
==============
Awatar użytkownika
szpejarz
Posty: 310
Rejestracja: wt mar 04 2003, 21:28
Lokalizacja: Kraków (miasto Królewskie)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szpejarz »

fajnie byłoby pokazać krok po kroku !
drzewko jest super

a jeśli chodzi o gąbkę - looknij do hurtowni ze środkami czystości i BHP - można tam kupić na kilogramy gąbki - mam na myśli takie do mycia garów - bo cacany zielony to wypatrzyłem tylko na gąbkach do garów - takie do pleców ( ...) mają wszystkie kolory z wyłączeniem ciemnego zielonego
Norske Love 1:75 - początek krucjaty 2006 ... a dalej to się zobaczy :)
Mateusz Rogowski
Posty: 37
Rejestracja: ndz lut 20 2005, 13:22
Lokalizacja: gDYNIA

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Rogowski »

No no dobry pomysł z tą gąbką. Ona wygląda jak HEKI WILDGRAS.
Pozdr. MATEUSZ
Awatar użytkownika
_TONY_
Posty: 279
Rejestracja: sob paź 11 2003, 18:51
Lokalizacja: Lębork

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _TONY_ »

Drzewko można wykonać na kilka sposobów i wykożystać do niego materiały kupione w sklepie modelarskim jak i te znalezione w domu. Do wykonania średniej wielkości drzewka będą nam potrzebne:

-drut miedziany nawojowy
-siateczkę Heki Floor, bądź w zastępstwie gąbkę (np.do mycia naczyń)
-Klej wikol
-barwnik do farb akrylowych brązowy bądź brązowa plakatówka -barwnik do farb akrylowych koloru zielonego

Najpierw będziemy musieli sobie przygotować druty miedziane. Należy je przyciąć do 40cm. Najlepiej jest to zrobić przy pomocy książki, na którą nawijamy drut nawojowy i przecinamy całość po przeciwnych stronach (fot.). Ilość drutów uzależniamy od grubości pnia naszego drzewa.

Obrazek
Obrazek



Następnie należy skręcić polowe drutu. Można to zrobić na dwa sposoby. Oba są przestawione na fotografiach. Osobiście preferuje sposób pierwszy. Należy pamiętać ze przy skręcaniu drutu w sposób drugi ilość drutu powinna być 2x mniejsza, a sam drut powinien być 2x dłuższy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Następnie skręcamy gałęzie. Gdy tego już dokonamy, będziemy musieli przygotować masę, którą pokryjemy druty, aby imitowała korę. Do tego będzie nam potrzebny wikol oraz barwnik do farb akrylowych bądź brązową plakatówke. Nie ma w tym nic skomplikowanego. Poprostu do słoiczka z wikolem wlewamy barwnik i mieszamy aż uzyskamy jednorodna masę. Należy przygotować trochę większą ilość by w połowie pokrywania drutu tym specyfikiem nie zabrakło nam go, ponieważ drzewo w dwóch odcieniach nie będzie wyglądało za ciekawie. No wiec, gdy już przygotujemy odpowiednia ilość tego specyfiku będziemy musieli pokryć nim druty, tak, aby nie było widać rowków. Nie radzę dodawać do tego specyfiku gipsu, ponieważ drzewo nam popęka.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz ostatni etap, czyli będziemy wykonywać listowie. Najlepiej do tego nadaje się siateczka HEKI FLOOR która niestety jest dość drogim materiałem. W swoim drzewko zastosowałem prosta gąbkę do mycia naczyń, którą zmieliłem w starym młynku do kawy. Następnie zafarbowałem mielona gąbkę na kolor zielony przy pomocy barwnika do farb akrylowych.

Obrazek
Obrazek

Gdy nasze listowie już podeschło należałoby je poprzyklejać. Ja do tego użyłem wikolu, ale nie jest on najlepszym klejem do tego celu. Według mnie najlepiej do tego nadaje się klej w sprayu, który jest dość trudnym w zdobyciu materiałem.
==============
.:LIFE IS BRUTAL:.
==============
Mateusz Rogowski
Posty: 37
Rejestracja: ndz lut 20 2005, 13:22
Lokalizacja: gDYNIA

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Rogowski »

Noi to fakt że siateczka jest droga, ale kiedy budóje się makietę nie powinnno się oszczędzać. A w dodatku daje świetne efekt, mam pytanie. Co to za barwnik w tej butelce :?:
PS. Drzewko super :D
Awatar użytkownika
_TONY_
Posty: 279
Rejestracja: sob paź 11 2003, 18:51
Lokalizacja: Lębork

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _TONY_ »

jest to barwnik do farb akrylowych dostępny w wszystkich sklepach z farbami
==============
.:LIFE IS BRUTAL:.
==============
Awatar użytkownika
matejson
Posty: 65
Rejestracja: pn kwie 25 2005, 22:19
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matejson »

No bomba :twisted: :!: Klej w spray mozna w nie których wypadkach zastąpić lakierem do włosów, lecz tu chyba by nie wypalił :roll: . A te skręcone druty od razu malujesz czy czymś jeszcze okładasz :?:

Pozdro
Mateusz Mathea
Obrazek
Awatar użytkownika
_TONY_
Posty: 279
Rejestracja: sob paź 11 2003, 18:51
Lokalizacja: Lębork

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _TONY_ »

od rozu można mieszanką kleju z barwnikiem ale ja teraz najpierw obklejam mieszanka gipsu i wikolu o na to dopiero mieszanke barwnika z wikolem :d
==============
.:LIFE IS BRUTAL:.
==============
Awatar użytkownika
hayabusa
Posty: 29
Rejestracja: wt lip 05 2005, 21:16
Lokalizacja: Gorlice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: hayabusa »

Bardzo fajnie to wyszło:) musze spróbować:) możesz podać średnicę tego drutu.
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej. a jeśli dzisiaj jest dobrze to...po co się martwić na zapas;)
Awatar użytkownika
_TONY_
Posty: 279
Rejestracja: sob paź 11 2003, 18:51
Lokalizacja: Lębork

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _TONY_ »

dokładnej średnicy drutu nie znam ale jest to chyba 0,2 lub 0,3 mm
==============
.:LIFE IS BRUTAL:.
==============
ODPOWIEDZ