[pomozecie?] Z polskiego na polski :)

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Navarin
Posty: 28
Rejestracja: pt cze 06 2003, 9:33
Lokalizacja: St. Petersburg, Rosja

[pomozecie?] Z polskiego na polski :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Navarin »

Koledzie, prosze pomocy. Michail Orel z Ukrainy (wlasciciel wyd. "Orel", modele ktorego juz dostepne w Polsce na Gryfie i GPM), mial zamiar przetlumaczyc opisy do swoich modeli na polski i wkladac arkusze z tlumaczeniem do kazdego eksportowanego modelu. Zamiast tego zeby od razu zglosic sie na forum :), on nie znalazl nic lepiej niz przetlumaczyc to gdzies u sobie. Wyszedl w ogole polski jazyk, ale jakis dziwny, nie modelarski.
Ponizej link na plik z opisami budowy do modeli samolotow Jak-7B i He-100, w jazyku polskim. Moze ktos znajdzie w sobie sily poprawic ten polski na polsko-modelarski? :).
Tez poszukiwamy chetnych do tlumaczenia opisow nastepnych modeli. Jesli ktos pamieta jeszcze jazyk rosyjski (chocby na poziomie b. srednim) czy byc moze ukrainski, prosze o kontakt na navarin@narod.ru czy na GG. Taka praca nie bedzie za darmo, rozliczymy sie modelami, oczywiscie ;-).

http://www.navarin.ru/misc/orel.zip
lech
Posty: 89
Rejestracja: pn lut 23 2004, 10:03
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lech »

Witaj,
napisałem na navarin@narod.ru, ale poczta "odbiła" z komentarzem, że adres nieznany.
Mogę zająć się tłumaczeniem (kiedyś, jeszcze za czasów ZSRR studiowałem w Rydze konstrukcje lotnicze i język Puszkina, a właściwie np. Antonowa, znam dosyć dobrze). Napisz do mnie na lech.kolodziejski@modele-kartonowe.com
Awatar użytkownika
Navarin
Posty: 28
Rejestracja: pt cze 06 2003, 9:33
Lokalizacja: St. Petersburg, Rosja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Navarin »

Dzieki uprzejmosci kat666 i CRS temat korekty dzisiajszych opisow juz zamkniety. Bardzo dziekuje wszystkim za pomoc!!! Nie oczekiwalem takiej blyskawicznej reakcji - ogromne, ogromne podziekowania!!!
Ale jesli ktos jeszcze pamieta jazyk rosyjski - prosze o kontakt. Tej znajomosci nigdy nie bywa za duzo ;-).
Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
ODPOWIEDZ