ACADEMY - 2 1/2 Ton 6x6 Cargo Truck (skala 1:72)

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
piotrec
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 28 2003, 13:19
Lokalizacja: Ostrołęka

ACADEMY - 2 1/2 Ton 6x6 Cargo Truck (skala 1:72)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrec »

Od dluzszego czasu zanosilo sie ,ze sprobuje swoich sil w klejeniu modeli plastikowych. W koncu nadszedl ten dzien i podjalem wyzwanie.

Na poczatek chcialem skleic cos w skali 1:72 i wybor padl wlasnie na produkt z Academy. Model w mojej opinii bardzo ladnie i szczegolowo opracowany. Zawiera dodatkowo wypraske z akcesoriami , w sklad ktorych wchodza karabiny maszynowe cal. .30 oraz .50 , beczki oraz kanistry.

Podczas budowy bede korzystal z kleju firmy Revell , kilku pedzelkow rowniez z tej firmy oraz farbek humbrola o numerach:
H33 , H53, H93, H155, H160, H186 oraz metalizera humbrola.

Zamieszczam zdjecie okladki. Na razie z modelu mam pomalowany silnik ,a w tej chwili pracuje nad rama.

Musze przyznac ,ze zabawa z modelami plastikowymi sprawia mi wiele radosci i coraz bardziej mnie wciaga.
Ostatnio zmieniony śr kwie 27 2005, 20:45 przez piotrec, łącznie zmieniany 3 razy.
pozdrawiam
Obrazek
Homik
Posty: 147
Rejestracja: pt lip 25 2003, 23:56
Lokalizacja: Wratislavia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Homik »

Chyba chodzi o karabiny maszynowe cal. .30 i .50 czyli 7,62mm i 12,5 mm
Awatar użytkownika
piotrec
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 28 2003, 13:19
Lokalizacja: Ostrołęka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrec »

Celna uwaga juz poprawiam :). Co za gafa :)
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
matejson
Posty: 65
Rejestracja: pn kwie 25 2005, 22:19
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matejson »

Ehhhh..... ale wydaleś kase :-? Mogłeś sobie coś tańszego kupić, a jak już dżemsa chciałeś mieć to z Airfixa trzeba było, który jest równie dobry, ale 3 razy tańszy :roll: . No cuż czekamy na fotki :twisted:

Pozdro
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

a tam kasa... nikt nie mowil ze bedzie prosto łatwo i przyjemnie ;0 no moze przyjemnie jest...

kleilem ten mdoel jakis czas temu i msuze przyznac ze klei sie dosyc ładnie :) nie przypominam sobie jakichs dłuższych wiązanek puszczanych wstrone niepasujących elementow :) fotkami niestety nie wspomoge bo model był klejony na prezent :( i jest obecnie zbyt daleko odemnie [nawet nie wiem czy jeszcze jest w jednym kawalku ;>]
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
matejson
Posty: 65
Rejestracja: pn kwie 25 2005, 22:19
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matejson »

No nie powiesz mi, ze to sie nie opłacało :?: :roll: A przyglądałeś sie może km'om?? :) Przypominają dobrze orginały :?: :D

Pozdro
Awatar użytkownika
piotrec
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 28 2003, 13:19
Lokalizacja: Ostrołęka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrec »

Mysle , ze nie warto tego rozstrzasac. Widzialem obydwa modele i ten jest zdecydowanie lepszy. Wcale nie zaluje pieniedzy jakie na niego wydalem.

No , ale chyba nie o tym ten watek.

Akurat jeden karabin mam pomalowany , zastanawiam sie tylko nad waloryzacja. Mozna sprobowac sie przyjzec.
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
piotrec
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 28 2003, 13:19
Lokalizacja: Ostrołęka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrec »

Prace nad rama ciagle trwaja. Ciezkie malowanie pedzelkiem, ciagle jakies farfocle i pylki mi osiadaja na swiezej farbie . Mozna sie mocno zniechecic.
Przedstawiam stan na teraz . Rama jeszcze nieukonczona. Zostalo pomalowac kilka czesci i brudzenie :).
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Całkiem miła zabawka ( moja skala w pojazdach, chociaż nie mój okres historii). Tylko się nie zdziw, jak się nadwozie nie będzie chciało przykleić do podwozia. Kleje do plastiku nie lubią pomalowanych powierzchni. I pytanko: czy pióra resorów maluje się na kolor nadwozia???

gulus
Awatar użytkownika
matejson
Posty: 65
Rejestracja: pn kwie 25 2005, 22:19
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matejson »

Słuszna uwaga :) ale zawsze zostaje cyjanoakryl.
Mateusz Mathea
Obrazek
ODPOWIEDZ