*[Galeria/Samolot] Douglas SBD-3 DAUNTLESS

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Seba

*[Galeria/Samolot] Douglas SBD-3 DAUNTLESS

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Seba »

Wstawiam zdjęcia modelu, którego właśnie ukończyłem. Jest to jak wiadomo Douglas SBD – 3 „Dauntless”. Podczas budowy było kilka problemów, ale jakoś poszło.
Oceniajcie sami, wszelkie uwagi mile widziane będę wiedział, co poprawić przy następnych. Chciałbym zaznaczyć, iż jest to mój 5 samolot, który kleje w życiu.
:lol:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Saier
Posty: 27
Rejestracja: pt lut 18 2005, 11:25
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Saier »

Model wygląda bardzo efektownie, gratuluje efektu. Jakie były te problemy o których piszesz. Twoje uwagi moga się przydać podczas budowy, a mam w planach ten model. Szczerze mówiąc twoje fotki jeszcze bardziej mnie do niego zacheciły.
Pozdrawiam.
staszkov

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: staszkov »

Witam
Model fajnie Ci wyszedł ale mam pytanie. Czym robiłeś retusz bo na łączeniach segmętów widać czarne kreski, czy tusz poszedł w ruch :?:
dopel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dopel »

Opowiedz jak sie go kleiło, czy byl trudny, jakie problemy napotkałeś, z czym najwięcej pracy itd. I rozumiem, że to wydanie MM ?

Pzdr.
Michał

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Michał »

Mam pytanie Seba dlaczego na jednym ze skrydeł nie ma znaku Stanów Zjednoczonych, a na drugim jest ?
Awatar użytkownika
messer
Posty: 713
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

Michał pisze:Mam pytanie Seba dlaczego na jednym ze skrydeł nie ma znaku Stanów Zjednoczonych, a na drugim jest ?
Bo taki sposób oznakowania maja Amerykanie, stosowany jest on nadal. I tak masz oznaczenie na górnej części lewego skrzydła i na dolnej części prawego.
Polecam lekturę: http://samoloty.ow.pl/str049.htm
Michał

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Michał »

Dzięki messer !!!
Seba

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Seba »

Douglas „Daunless” jest to 12/99 numer Małego Modelarza. Został opracowany przez pana Wasiaka. Rozpoczynając początkowe prace nic nie wskazywało na jakiekolwiek problemy. Pierwszy problem, jaki napotkałem to już przy robieniu segmentów samolotu. Ze wszystkich wręg jedna tylko pasowała idealnie....A reszta wszystkie za małe jakieś 1,5 mm z każdej strony. Myślę, że nie wynikało to z mojego błędu, ale można by się zastanawiać gdyż kumpel miał taki sam model i nie miał takiego problemu. Wystarczyło okleić wręgę kilkoma warstwami papieru i jest ok. Drugi problem to za mała kabina na szerokość jakieś 2,5 mm z każdej strony. Za radą innych modelarzy zakleiłem luki paskami papieru tego samego koloru. Następnie paski, które naklejone są na załamaniu skrzydeł też były za krótkie o ok.1cm. A jeden z nich nawet był jakby nie dodrukowany w połowie zanikały kolory. Trzeba było z robić nowe, można zauważyć, że mają one inny odcień niż reszta. Jeszcze w kilku etapach budowy trzeba było, co nieco podciąć. Ogólnie wydaje mi się, że model nie jest trudny, z odrobiną chęci każdy może go wykonać.

Jeśli są jeszcze jakieś pytania chętnie odpowiem :-)))))))
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

No młody, jeżeli to jest Twój piąty model w życiu, to nieźle kleisz w życiu.

Przyczepiłbym sie tylko do osi śmigła. Coś mi się wydaje że jest za chuda i za długa. I coś mi się wydaje, że gdyby tak było w rzeczywistości, to po paru metrach lotu śmigło poszłoby sobie, a samolocik sobie. A jeszcze bardziej mi się wydaje, że samolocik w ogóle by nie wystartował, bo śmigiełko urwałoby się jeszcze na ziemi. Nie przejmuj się jednak tym, bo tę niedoróbkę można jeszcze poprawić, co szczerze polecam. A może to śmigiełko najzwyczjniej w świecie wysunęło się nieco do przodu?

Uśmiech dla młodego, co tak klei w życiu,

Edmund
Awatar użytkownika
Jari
Posty: 430
Rejestracja: wt sty 13 2004, 16:49
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jari »

A ja się czepię braku anteny :twisted: , ale to mały problem, bo zawsze można ja dorobić, w końcu to tylko dwie nitki :cool: Aha i jeszcze mnie zastanawia ten problem z szerokością kabiny i wręgami?! U mnie nic takiego nie wystąpiło. Twoje fotki nakłoniły mnie na skończenie mojego egzemplarza.Gratuluje pięknego modelu. Można wiedzieć co teraz nam zaprezentujesz??
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.
ODPOWIEDZ