Zapytanie o malowanie metalizerem z TESTORSA

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Frescopf
Posty: 14
Rejestracja: śr lut 16 2005, 9:13

Zapytanie o malowanie metalizerem z TESTORSA

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frescopf »

Witam wszystkich
Właśnie zaczynam pierwsze malowanie metalizerem z TESTORSA, po wyschnieciu elementu wypolerowalem go filcem i jest w szoku jaki powstał efekt , prawdziwa BOMBA !!!. Problem polega na tym ze pewne elementy na tym elemencie musze pomalowac innym odcieniem metalizera. Wczesniej pierwszy kolor pokryje lakierem bezbarwnym blyszczacym Testorsa i na to chce malowac drugi metalizer. I teraz pytanie czy drugi metalizer moge polozyc na lakier bezbarwny testorsa, czy nie bede mial jakiś niespodzianek ??????
bo chyba bym sie poplakal !!!
dajcie znac jakie sa wasze doświadczenia z tym farbami - konkretnie malowanie innym odcieniem na jednym juz istniejacym
pozdrawiam
frescopf
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Wiem że to męczace i pracochłonne ale najlepiej wypróbować to "na boku". Na www.modelarstwo.org.pl/forum jest kilka tematów dotyczących malowania metalizerami.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Kiedys to robilem :cool: Niestety nie byl to Testor tylko Humbrol . Nie musialem nakladac lakieru aby nakladac maski i nic sie nie stalo . Testor uzywam dosc sporadycznie bo mi po prostu ( sorry za wyrazenie ) smierdzi :-?
pozdrawiam
Obrazek
Frescopf
Posty: 14
Rejestracja: śr lut 16 2005, 9:13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frescopf »

Dzięki , co do testorsa to moj pierwszy metalizer, no smierdzi ale za to nie rozcienczam go i swietnie kryje oraz swietnie mi sie nim maluje, kolejne proby beda z innymi. A czy mozna nakladac na siebie rozne metalizery ?????
ODPOWIEDZ