[in-box] btr-152K 1:35 SKIF

"In-Box" oraz nowości i zapowiedzi modeli plastikowych.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Przemo L.

[in-box] btr-152K 1:35 SKIF

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Przemo L. »

Jako, że dawno nie widziałem recenzji żadnego modelu postanowiłem coś dodać.
Model: btr-152k
Producent: SKIF
Nr katalogowy: 211
Skala: 1:35
Cena: 69zł (ul. Półwiejska P-ń)

W zestawie sześć ramek z częściami, gumowe oponki i dwie ramki z elementami fototrawionymi, kalkomania (nie piszę jakie oznaczenia bo gdzieś ją wcięło :cry: - a była L). Pierwsze wrażenie całkiem dobre (to w sklepie). Niewielkie ślady po wypychaczach na wewnętrznych stronach burt, na pokrywach silnika., istnieje możliwość zrobienia pojazdu w wersji otwartej (model ma wnętrze i silnik). Model skleja się bardzo łatwo, części dobrze spasowane, nie zauważyłem większych problemów, no może dziwne rozwiązanie co do wykonania mostów i tylnego zawieszenia co trochę utrudnia zachowanie symetrii. Co razi to bardzo mała ilość szczegółów i drobnych detali takich jak łby śrub, uchwyty. Z blaszek fototrawionych wg mnie nadaje się do wykorzystania tylko piła (reszta wygląda trochę dziwnie w porównaniu ze zdjęciami oryginału np. płaskie siatki osłaniające światła), inne elementy lepiej wykonać samemu.
Tak czy siak, za tą cenę model wart jest uwagi.
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Te blachy marnej jakości to... znak rozpoznawczy SKIFa.
Reszta - czyli plastik powinien być w miarę poprawnie spasowany.
Zastanawiam się czy Eduad nie robi dobrych blach do niego...

Pozdrawiam,
Maciej
sitar
Posty: 9
Rejestracja: czw mar 10 2005, 23:43
Lokalizacja: Sulejówek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sitar »

witam kalka zapewnia mozliwosc zrobienia pojazdu w wersji Ludowego Wojska Polskiego. i wygladaja naprawde ladnie
ODPOWIEDZ