Jak powiesić śmigłowiec nad ziemią w dioramie?*

budowle, modelowanie przestrzeni i wnętrz.
Broń, figurki oraz modele SF

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Właśnie kiedyś słyszałem coś o tym bawieniu się perspektywą. Zdjęcie przedstawiało Dwa UH-1 lądujące na poletku ryżowym gdzieś w Wietnamie, ten w większej skali był na pierwszym planie, w mniejszej skali na drugim planie. Wyglądało to całkiem fajnie i bardzo przekonywująco, ale tylko podwarunkiem że się odpowiednio patrzyło na diorame ;-) Tak wiec i w moim przypadku powinno wypalić.
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

ssebitro- no jak mi powiesz ze apacz lecacy pare metrow nad ziemia nie wzbija tumanow kurzu, piachu i calego innego badziewia co na ziemi lezy to..... sie z toba chyba nie zgodze
;)
po prostu nie znalem planow yuniora odnosnie tej perspektywy :)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

ssebitro pisze:Mi chodzi o wykonanie tego , chyba tylko w akwarium z żelatyną :haha:
Nie wydaje mi się :-? Pomysł z żyłkami jest wporządku. Tylko własnie teraz zdałem sobie sprawę jakie to będzie ogromne. Kłapacz (spodobało mi się to określenie :) ) w 32 jest ogromny, same łopaty trochę zajmują, dodatkowo kilka pojazdów, jakiś APC, hummer, i ustawienie tego tak aby sprawiało wrażenie jako takiej odległości helikoptera od konwoju wymaga sporej podstawy. A co do piasku chciałem umieścić akcje w Iraku lub jakimś innym Afganistanie ale chyba poprzestane na środkowej europie.
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
Sebastian B.
Posty: 288
Rejestracja: czw gru 23 2004, 13:35
Lokalizacja: Tichau

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sebastian B. »

Chcesz piasek umieszczać na żyłkach :?: w powietrzu , bo ja czały czas mówie o unoszącym się piasku , czytajcie dokładniej :cool:
Teoretyk ostatnio...
Awatar użytkownika
Farmer
Posty: 88
Rejestracja: czw sie 19 2004, 14:28
Lokalizacja: Sosnowiec
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Farmer »

Jak w powietrzu to wirnik się musi obracać, chyba że będzie zrobiony z koła imitującego ruch obrotowy.
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Wirnik jest kolejnym problemem ale chyba odpuszcze sobie imitację ruchu. Nie mam kompletnie pomysłu jak by to zrobić, wszystkie moje pomysły a jest ich nie wiele, po skończeniu wyglądały by bardzo nierealistycznie.
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Pod poniższym linkiem znajduje się dioramka przedstawiająca amerykańskich Rangersów w Somalii:
http://www.armorama.com/modules.php?op= ... =13&page=5
Znajduje się na niej helikopter unoszący się nad ziemią. Niestety powiększenia zdjęć nie chcą mi się otwierać i nie można za dobrze zobaczyć jak to wygląda.

A dlaczego niby wirnik miałby się obracać? W końcu nikt na dioramach nie przedstawia obracających się kół w jadących samochodach, ani obracających się śmigieł w samolotach podwieszonych pod sufitem :D
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Tomek_K pisze: A dlaczego niby wirnik miałby się obracać? W końcu nikt na dioramach nie przedstawia obracających się kół w jadących samochodach, ani obracających się śmigieł w samolotach podwieszonych pod sufitem :D
Niestety wielu rzeczy nie da się przeskoczyć
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
PSCUD
Posty: 4
Rejestracja: ndz kwie 10 2005, 16:15
Lokalizacja: PODKARPACIE

JAK POWIESIĆ ŚMIGŁOWIEC

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PSCUD »

Witam Wszystkich forumowiczów.
Z uwagi na to, że jestem nowy na forum ale niestety już prawie czterdziestka na krzyżu chciałbym napisać parę słów o sobie (chyba wypada). Kleję samoloty i dioramy we wszystkich skalach.
Wracając do tematu śmigłowca na dioramie, chciałbym powiedzieć,że miałem takiego Black Hawka w 35 zawieszonego nad HMMWV. Był on zawieszony a w zasadzie postawiony na cieniutkiej rurce miedzianej zasłoniętej przez dwie figurki zołnierzy podwieszjącej liny pod śmigłowiec. Rurka przechodziła przez Hamera, a na jego dachu stali dwaj żołnierze. Mam gdzieś kilka zdjęć tej dioramki jak będziesz zainteresowany to napisz. Jej zdjęcie znajduje się w ostatnim "Model Fanie" na stronie dotyczącej relacji z konkursu w Bytomiu. W helikopterze w miejscu haka była wklejona rurka o większej średnicy w którą wchodziła rurka wychodząca z podstawki dioramy. Może to dość skmplikowanie brzmi ale cała konstrukcja była rozkładana i mało widoczna wydaje mi się, że nie zepsuła ogólnego efektu.
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Rozwiązanie jakie przedstawileś PSCUD jest dobre ale tylko podwarunkiem że jest to śmigłowiec transportowy przenoszący towar pod brzuchem ew. desantujący ludzi techniką "Fast Rope". Nie wydaje mi się aby się nadał dla śmigłowca szturmowego. Jednak pomysł jest dobry

P.S. Co do Samego blackhawka, latały kiedykolwiek w US Army pomalowane na kolor piaskowy? Póki żyje jeszcze nie widziałem. Jakoś tak rzucilo mi się to w oczy ;-)
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
ODPOWIEDZ