Millennium Falcon - trochę inna diorama.

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Robert Karwan
Posty: 283
Rejestracja: pn mar 01 2004, 17:26
Lokalizacja: Pruszków

Millennium Falcon - trochę inna diorama.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Karwan »

Chociaż pomysłów na nowe pancerne dioramy mi nie brakuje ale muszę przyznać, że potrzebuję trochę odpoczynku. Dlatego będzie trochę z innej beczki. :lol: Mała zapowiedż tego co będzie. :twisted:

Sokół leżał sobie w magazynie przynajmniej trzy lata. Model firmy AMT ,chyba jedyny na rynku i nie wiem czy jeszcze dostępny. Dwie duże skorupy kadłuba i dodatkowo ok 40 innych części. Model wstępnie pomalowałem i na tym moja wena twórcza wobec niego się skończyła. Zabrakło mi pomysłu na jego wykończenie i wyeksponowanie. Teraz, niedawno Gulus przedstawił myśliwca T65-B i postanowiłem wrócić do tego modelu.

Model oczywiście musi być na dioramce. A będzie do duża scenka. Sam Sokół jest o wymiarach ok.45 na 35 cm. A jeszcze podstawka i trochę miejsca po bokach. Nie może więc być mniejsza jak 55 na 45 cm.
A co będzie dodatkiem. Mam zestaw Hasegawy 1/72 US Aerospace Ground Equipment Set – naziemnej obsługi technicznej. Jest tam kilka fajnych pojazdów obsługi i cztery figureczki. Dodatkowo w tej samej skali zestaw pilotów NATO Esci w kilku różnych pozach. Po przymiarce tych figurek do modelu skala wydała mi się całkiem odpowiednia i pasująca. Pewnie jak zacznę się rozglądać po sklepach to jeszcze coś ciekawego wypatrzę.

Mając to wszystko, wstępny pomysł jest następujący. Baza rebeliantów, otwarte wrota do wielkiego hangaru w skale. Na górze roślinności – dżungla. Może małe stanowisko przeciwlotnicze. Na płycie lądowiska stoi Sokół, a wokół uwija się obsługa techniczna.

Dodatkowo prośba. Jeżeli posiadacie ciekawe fotki modelu, linki do stron gdzie są szkice lub fotografie Sokoła to proszę o ich zamieszczenie. Mam już trochę własnego archiwum, ale Internet to przecież kopalnia wiedzy i do wszystkiego przeciż nie dotarłem.
Ale od czego zacznę……… czy podstawki, czy Sokoła, nie wiem jeszcze się nie zdecydowałem.
W czasie świąt wstawię fotki modelu w jakim zostawiłem go trzy lata temu.



Pozdrawiam. ;-)
Awatar użytkownika
Jari
Posty: 430
Rejestracja: wt sty 13 2004, 16:49
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jari »

Robert czy nie lepiej zrobić scenkę z 5 części Gwiezdnych Wojen tj. Imperium kontratakuje?? :cool:

Hangar w bazie rebelii na planecie Hot zbitej lodem?? :D

A co z Wietnamem :(
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Robert Karwan
Posty: 283
Rejestracja: pn mar 01 2004, 17:26
Lokalizacja: Pruszków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Karwan »

Jari śniegu i mrozu mi na razie wystarczy. :)
Wietmaska dioramka jest dopiero w planach, ale podstawowe rzeczy, czyli model łodzi i figurki zarówno piechociarzy amerykańskich i vietkongu już mam. :spoko:
A oto obiecane fotki Sokoła.

Obrazek


Model pomalowałem w standardowy dla siebie sposób. Na początku wszystko na czarno. Dopiero na to biała farba. Ale nanoszona nierównomiernie, tak aby prześwitywał kolor czarny. Jednak muszę poprawić szare i rdzawe pola na modelu. Miejsca te jeszcze przed malowaniem biała farbą zakryłem maskolem. Ale po jego zdjęciu okazało się że na krawędziach pozostały odstające białe łatki. A to mi się nie podoba.
Widać figurkę z zestawu Hasegawy. Może jest odrobinę za duża., ale cała obsługa będzie na płycie lądowiska, i ta różnica nie powinna być tak widoczna.

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Pozdrawiam. ;-)
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Nooo, ale kurna fajny... :D
Wiesz Robercie, gdy miałem chyba 10 lat gwiezdne wojny weszły do kin.
Ależ to był niesamowity film - dla takiego smarkacza i moich kumpli.
Poprostu SUPER-HIPER! I to wtedy gdy tu nie było prawie nic...
Dlatego ogromny sentyment się budzi we mnie gdy widzę cóś takiego.
A wiesz co mnie najbardziej ubodło w "imperium kontratakuje" - gdy
księżniczka ( no ona tylko jakaś taka "nieklasowa" była... ) powiedziała
do Hana Solo, że musiał się wykazać ogromną odwagą przylatując po nią
czymś takim... Nosz kurna przecież ten sokół jest właśnie najlepszy!!!
Malowanie choć wstępne już wygląda dobrze

Pozdrawiam,
Maciej

P.S.
Nie jestem pewien czy to było imperium... czy inny odcinek
Awatar użytkownika
Artur Domański
Posty: 476
Rejestracja: ndz mar 07 2004, 12:20
Lokalizacja: Włocławek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Artur Domański »

NIECH MOC BEDZIE Z TOBA
Powoli coś tam dłubię
Robert Karwan
Posty: 283
Rejestracja: pn mar 01 2004, 17:26
Lokalizacja: Pruszków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Karwan »

Wiesz co Lent, tej mocy to bedę potrzebowal bardzo dużo przy tej dioramce. :roll:
Macieju ja też byłem w tym wieku, kiedy wybrałem się do kina na ten film.
A złomem to księżniczka Lea określiła go właśnie w pierwszej części trylogii . Ja również chcę go zrobić tak, aby jak złom wyglądał. Oglądając nieraz film na kilku ujęciach widać ile jest na nim zacieków, zadrapań i masę innych uszkodzeń. Dużo pracy mnie przy nim czeka. Trochę też modelik zamierzam przerobić. Ale zobaczymy co z tego wyjdzie.


Pozdrawiam. ;-)
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Super pomysl Robert!
Tak jak Robert i Maciej, ja rowniez doznalem wstrzasu, kiedy zobaczylem otwierajaca scene w IV czesci, slynny poscig. Dolnej szczeki dlugo szukalem po omacku na podlodze kina.
Co do samej dioramki, to chodzi mi po glowie troche inny pomysl. Pamietacie scene kiedy Luke i ObiWan poznaja Solo? Falcon stoi wtedy zaparkowany na jakims podworku, czy co to wlasciwie bylo. Taki futurystyczny garaz ;-)
Mam trylogie na DVD. Gdybys potrzebowal jakis zrzutow, daj znac.
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Nie chciałem zakładać nowego wątku, może Robert sobie przypomni o ptaszku. Dałbym głowę, że po pojeździe Fetty, Fine Molds stracił licencję na pojazdy ze stajni Lucasa, a tu taka niespodzianka. 800 części, ponad 40 cm długości, 30 szerokości - Millennium w skali 1/72. Boję się myśleć o cenie jaką zaśpiewają za tego ptaszka, ale zaczynam odkładać pieniążki od dzisiaj.

http://www3.hlj.com/shs05/falcon/index.html#falcon5

gulus
Obrazek
Awatar użytkownika
Jari
Posty: 430
Rejestracja: wt sty 13 2004, 16:49
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jari »

Obejrzałem 3 część i poznałem cała historie sagi!! Robercie czas zadziałać!! Niech moc bedzie z Toba. Jak rzecze Imperator ... Robercie ... Łejk ap ... :twisted:
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.
ODPOWIEDZ