Zaginione fotki

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

chyba tak :/

adminie drogi- a ile powiedzmy trza by bylo na taki serwer, coby strona stała stabilnie, coby nic sie z nim nie dzialo i wszystko banglalo jak trza??
moze jakas sciepa? ;)

jak na innym forum serwer padal... i juz byl na skraju zalamania... to ekipa moderatorow urzadzila impreze i zebrali 3/4 kwoty na nowiutenki serwer :) ale tam jest jeszcze poteżniejszy ruch ;)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
admin
Posty: 305
Rejestracja: sob mar 01 2003, 23:34

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: admin »

Tempest pisze:Pytanie do admina:

Czy istnieje możliwość zapisania na dysku swojego komputera wybranego wątku?
Jest to do zrobienia tylko "manualnie".


Wracajac do serwera. Utrzymanie obecnego kosztuje ok 100$ rocznie.

Serwery dedykowane, przynajmniej VPS, to wydatek ok 45 $ miesiecznie.
Ostatnio zmieniony wt mar 22 2005, 13:08 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

a ilu jest uzytkownikow?

moze to glupie... ale gdyby zorganizowac akcje pt. "wyslij smsa"..... bez przymusu oczywiscie.... ale moze...
mam nadzieje ze mnie nie zlinczuja ;)
a dla tych zagramanica jakis numer konta...
np sms za 1,22.... ja spokojnie na te 3-4 w miesiacu pozwolic sobie moge [mam pre paida :/] zawsze pare groszy :)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Fiban

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fiban »

Ze zrzutami jest wszystko oki, dopóki jest wszystko oki. Niestety często bywa tak, że jak ktoś zapłaci to zaczyna wymagać, jakiekolwiek deklaracje dobrej woli niczego w tej sytuacji nie zmieniają, jak wiadomo, kiedy do głosu dochodzą pieniądze, bywa różnie.

Na sąsiednim forum, problem rozwiązała aukcja, pod młotek poszły modele "właściciela" forum, wydaje się to jedynym słusznym rozwiązaniem, pozostaje tylko sposób organizacji i szczegóły techniczne.
Fiban

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fiban »

A póki co jeszcze jeden link, do free serwera, na który można wstawiać fotki: http://imageshack.us/, dzięki wiadomości kolegi Hook6.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Ostatnio wykupiłem sobie konto Republika PRO. 50 MB przestrzeni dyskowej i limit miesięczny 5 GB. Brak limitowania godzinowego. Koszt 36 PLN brutto na rok. Taka pojemność wystarczy na zapisanie 1000 zdjęć o wielkości 50 KB czyli takich jak dodawane w załącznikach. Limit 5 GB też jest chyba wystarczający.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

tempest- 5 gb na miesiac?

hm.. na poczatku starczy... ale jak zapelnisz to wszystko to ja nie wiem....

tutaj niektore fotki po tygodniu lezenia mialy 800 oglądnięć... 50kb*800=40mb.... przy wiekszej ilosci fotek moze nie starczyc....

dlatego tez nie mam neostrady ;) ogolnie ograniczenia transferów suxx ;)

fiban- a dlaczego wlasciciel mialby sprzedawac swoje modele? :> gdybym to ja byl "wlascicielem" tego forum w ani troche nie mialbym ochoty sprzedawac swoich modeli ;) bo wygladaloby to w ten sposob... "wlasciciel" daje od siebie wszystko, poswieca czas, pieniadze, i swoje modele... a uzytkownicy tylko pisza i maja to w du*ie... nie no... tak nie jest ok :)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Fiban

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fiban »

"Właściciel" sprzedawał swoje modele, ale kupowali je forumowicze, nieraz po szalonych cenach :) Miało to zapobiec ewentualnym żądaniom czy żalom, ze strony forumowiczów (ja zapłaciłem i mam większe prawa niż ten, który nie zapłacił). Wydaje mi się to rozsądnym rozwiązaniem, a ostateczną decyzję i tak podejmie admin.

Co do ograniczeń transferu w neostradzie, jeśli masz możliwość to polecam netie, tam nie ma żadnych ograniczeń, poza oczywiście szybkością.

Jeśli zaś chodzi o serwery, czy miejsce na stronę www, niestety, coraz częściej okazuje się, że to co jest za free, prędzej czy później bardziej utrudnia życie niż je ułatwia. Po prostu nie ma nic za darmo i zawsze w ajkiś sposób należy to free "odpracować" dlatego ja wolę zapłacić i przy okzaji wiedzieć za co zapłaciłem.
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

dalej jakos do mnie nie przemawia to sprzedawanie modeli ;)

pozatym... jakie wieksze prawa mozna miec na forum?? ;)

nie mam neo... netia tez mi nie pasuje... mam aster city... obecnie 256k.. neidlugo przechodze na 1mb :D aster po prostu rządzi :D
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Fiban

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fiban »

ODPOWIEDZ