[Narzędzia] Nożyczki- rodzaje, zalety i wady*

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

[Narzędzia] Nożyczki- rodzaje, zalety i wady*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Wydaje mi się to nieprawdopodobne, ale chyba ma żadnego tematu dotyczącego nożyczek. Stwierdziłem ostatnio, że moje stare ruskie nożyczki chyba nie są najwyższej klasy, i warto byłoby je zmienić na coś naprawdę porządnego. Co możecie doradzić? Gdzie można kupić najlepsze (ostre, trwałe i nieduże) nożyczki?
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

ja polazłem z matką do fryzjera ostatnio [sam nie chodze...maszynką w domu sie tne ;>] i zapytalem gdzie kupuje nozyczki fryzjerskie..... bo wiedzialem ze sa ostre i przydalyby mi sie takie :) .... powiedzial mi ze moze mi sprzedac jeden komplet jak mi zalezy... dalem za nie 15 zeta i sa zaje..yy...strasznie ostre :) i niewielkie :)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
cygielski
Posty: 212
Rejestracja: czw sty 29 2004, 16:39
Lokalizacja: Czikago

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cygielski »

Swinger, jeśli ty robisz to co robisz lichą parą ruskich nożyczek, to nie ma o czym gadać - po prostu musze jutro iść na stadion i takie sobie sprawić. :)
Pozdrawiam,
Szymon
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Eeee tam, to co ja robię, miewa krzywe krawędzie. ;-) No, i nie są te moje nożyczki aż takie bardzo liche, nie przesadzajmy. ;) Fakt, że trochę ciężko chodzą, a szczególnie ostre raczej nie są... Hm. Galwani, a to są właśnie fryzjerskie nożyczki - wielkość i kształt mają bardzo fajny.

Problem w tym, że od ponad 4 lat nie byłem u fryzjera. ;-) Ale piszcie, czym wycinacie. Kiedyś na czarnym chwalone były nożyczki z Ikei - może tam właśnie należy się wybrać?
Awatar użytkownika
wisa
Posty: 129
Rejestracja: czw kwie 15 2004, 16:49
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wisa »

Swingerku, a może nożyczki Olfa? Ja osobiście mam prawdziwe nożyczki chirurgiczne z dwoma ostrymi końcami. Można je nabyć w sklepach medycznych. Moje mają już z 6 lat i nigdy ich jeszcze nie ostrzyłem. :)
Pozdrawiam
GCBA w montażowni :)
Awatar użytkownika
Jari
Posty: 430
Rejestracja: wt sty 13 2004, 16:49
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jari »

Swinger dobry temat

Ja do cięcia używam zarówno noża jak i nożyczek ( patrz foto). Oby dwie pary są to nożyczki fryzjerskie. Te mniejsze pomarańczowe są firmy Wilkinson i nie wiem skąd je mam :roll: Te większe natomiast są nie znanej mi firmy, ale nabyłem je dzięki uprzejmości mojej fryzjerki. :D Nożyczki te mam już około 3 lat i ani razu jeszcze nie były ostrzone!! Pozytywnie przeszły próbę Kat'a666 - przecinanie mokrej bibułki :cool:
Rogal
Posty: 54
Rejestracja: pn maja 17 2004, 23:08

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rogal »

Ja podobie jak Wisa używam nożyczek chirurgicznych, są naprawde ostre i trwałe, używam ich od kiedy tylko zacząłem się bawić w modelarstwo, czyli ok6 lat temu, a wcześniej te nożyczki służyły mojej mamie w nazwijmy to "robótkach ręcznych " i wszelkich innych pracach zwiazanych z dzierganiem ;-)
Fiban

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fiban »

Są też świetne Fiskersy, ja swoje kupiłem gdzieś ze dwa lata temu i do dziś tną jak świeżo naostrzone. Cenowo są raczej z wyższej półki, ale szczerze je polecam. Dostępnych jest wiele kształtów i wielkości. Ja swoje kupiłem w Leroy Marlin, ale podejrzewam, że w każdym większym markecie budowlanym będzie je można nabyć.
pansnow

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pansnow »

temat faktycznie dobry...osobiście używam zakupionych kiedyś w carrforze /ciekawa czy to reklama czy kryptoreklama?/, były podobne do używanych przez fryzjera...mały koszt a mam 3 sztuki w różnym wymiarze i całkiem nieźle tną.
do małych cześci lub o owalnych krawędiach używam nożyczek ściągniętych mojej lepszej połowie z kompletu do manicure czy czegoś podobnego..i staram się aby nie rzucały się w oczy..po co niewygodne pytania??pozdrawiam
Awatar użytkownika
Waldemar
Posty: 159
Rejestracja: wt gru 21 2004, 21:30
Lokalizacja: Szczecinek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waldemar »

Ja posiadam cały zestaw nożyczek chirurgicznych oraz Peany to są podobne do nożyczek ale to są zaciskacze szczegulnie przydatne przy wiązaniu linek.
Pozdrawiam
Waldek
http://www.szczecinek.org/forum/viewtopic.php?t=26
............................
Modele z zapałek.
ODPOWIEDZ