*[Relacja/Kolej] Wariacje na temat samowarka - parowóz T2-71

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Do tenderka nasypałem kamyków (na wikol) - po pomalowaniu będą udawć węgiel ;-)
Natomiast pomosty pomiędzy tendrem a parowozem wykonuję z ryflowanej blachy.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw lis 17 2005, 20:51 przez kierownik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Te kratki to taśma do balotowania - występuje w szerokościach od 7 do 19 milimetrów. Można ją znaleźć np. w sklepach budowlanych (jako śmiecie) czy na budowach, w księgarniach - opasuje duże opakowania.
Ostatnio zmieniony czw lis 17 2005, 20:52 przez kierownik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Parowozik uzupełniłem o rurki z dyszami piaskowymi. Tymczasem pani kierownikowa postanowiła spróbować swych sił i zrobiła podstawkę. Jedyne co w niej niekartonowego to farba, klej i trawa. Trawa-bo linia po której ten samowarek jeździ wyglądatak.


Obrazek
Ostatnio zmieniony czw lis 17 2005, 20:54 przez kierownik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Dzisiaj pokażę krok po kroku budowę reflektorów. Z góry przepraszam za brzydkie tło ;-)

Obudowy (garnki) to już każdy wie. Kiedy są gotowe biorę cyrkiel i rysuję kółeczko - z niego formuję stożek. Dopasowuję go do garnka. Teraz naklejam na brystol kawałek srebrnej folii samoprzylepnej - występuje w zeszytach z kolorowym papierem dla dzieci. Mój wcześniej "wyeksperymentowany" stożek odrysowuję na tym brystolu z folia i wycinam. Kształtuję i sklejam. Kształtować trzeba ostrożnie - folia jest podatna na zarysowanie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw lis 17 2005, 21:20 przez kierownik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Odbłyśniki wklejam do garnków, a do środka wpuszczam minikroplę wikolu i osadzam na niej kuleczki z nabojów do piór. Może to być też Hermol, Falco - byle nie cyjanoakryl. Kuleczki jak widać w jednym reflektorze sa matowe - ale w drugim już kuleczka jest pomalowana lakierem bezbarwnym.
Można zamknąć reflektor. Czerwone imitacje świateł tylnych (czyli przeciwnie świecących w stosunku do kierunku jazdy) wykonałem z opakowania tabletek i przykleiłem do szybki od wewnątrz za pomocą lakieru bezbarwnego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw lis 17 2005, 21:20 przez kierownik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Jak napisałem - u mnie to tylko nędzne imitacje. W naturze za tymi szybkami są rurki w których są żarówki. Kiedy parowóz jedzie do tyłu - wtedy w przednich reflektorach świecą tylko te czerwone lampki. I na odwrót.
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Lampy były ostatnim akcentem budowy! Teraz pokażę kilka zdjęć na finał.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw lis 17 2005, 20:58 przez kierownik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

I tak to stary chłop bawi się kolejkami - w dodatku z papieru :lol: :lol: :lol:


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw lis 17 2005, 20:58 przez kierownik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

A tak naprawdę, to ciekawiło mnie jak to też mogły wyglądać tory zdawcze u Henschla ... :lol: :lol: :lol:

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw lis 17 2005, 21:14 przez kierownik, łącznie zmieniany 1 raz.
Jaco

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaco »

Kierownik będzie pewnie sprzedawał je na allegro :)
ODPOWIEDZ