MiG 3 - relacja przerywnikowa

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

MiG 3 - relacja przerywnikowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Tak sobie pomyślałem, że w ramach odpoczynku od Dioramy Mundzia, możnaby wyskoczyć z jakimś przerywnikiem, tak jak w telewizji z reklamą w najciekawszym momencie filmu.
Padło ma MiG 3, a to z dwóch powodów. Po pierwsze, żeby zdopingować do działania forumowiczów z tego wątku:

http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=606

bo zamiast wziąć się do roboty, to się od tej roboty najzwyczajniej w świecie "migają". I po drugie, żeby zdopingować jednego VIP-a, co to zaczął a nie kończy, chociaż dotychczasowy efekt jego zmagań jest nadzwyczaj obiecujący, co można zobaczyć tu:

http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopi ... 70&start=0


No, dosypałem do pieca, to można zaczynać.

Modelik jest w skali 1:72. Wyprodukowała go firma ZVEZDA. Dodatkowe informacje można zobaczyć na okładkach:

1. Awers Obrazek 2. Rewers Obrazek
Ostatnio zmieniony śr cze 29 2005, 14:20 przez Edmund_Nita, łącznie zmieniany 3 razy.
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

No i co Okonku? Podobne do sroki? Miałeś nosa.

Wybrałem malowanko zimowe. Takie białe, z czerwoną kalkomanią i spodem w Russian Blue. No i ze srebrnym nosem. Tu wypraski. Na pierwszy rzut oka, żadnych rewelacji, ale i bez specjalnych baboli.

3. Wypraska 1 Obrazek 4. Wypraska 2 Obrazek
Ostatnio zmieniony śr cze 29 2005, 14:26 przez Edmund_Nita, łącznie zmieniany 4 razy.
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Jeszcze wypraska z owiewką kabiny i arkusik kalkomanii. To wszystko, co było w pudełku.

5. Wypraska 3 Obrazek 6. Kalkomania Obrazek
Ostatnio zmieniony śr cze 29 2005, 14:34 przez Edmund_Nita, łącznie zmieniany 3 razy.
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

I na koniec sesji, pierwsze prace. Wyciete połówki kadłuba, w pewnym miejscu zrobione na szaro.

7. Połówki kadłuba Obrazek


Jeszcze uśmiech inauguracyjny,
Ostatnio zmieniony śr cze 29 2005, 14:37 przez Edmund_Nita, łącznie zmieniany 3 razy.
leyek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: leyek »

Na drugiej fotce dotyczącej malowania pisze, że 1 rysunek to kamuflaż ziomwy z 1942, a obok letni. Czy zdarzało się (a może tak było), że samolot który przeżył zimę był przemalowany :?: :roll:

Edmundzie, to znaczy, że prace nad tankiem zawieszone :?: :-?
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Cześć Leyek. Z pewnością, o ile samolot zimę przeżył, to był przemalowywany.

Prace nad tankiem trwają. Wczoraj właśnie wyciąłem szablonik z numerem taktycznym "715", który będzie namalowany na wieżyczce (może dziś?) na ścianach bocznych i z tyłu. Ponadto skończyłem parę dni temu malowanie sprzętu saperskiego tudzież innych urządzeń pomocnych w obsłudze czołga.

Uśmiech taktyczny,

Edmund
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

zaraz zaraz.... chyba na jakiejś lekcji nie byłem.....Edziu skąd ty to masz....nic nie rozumiem....coś na boku kombinujesz ? aaa.....
Zamieniam się osłupiały w patrzałkowca...
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Widzę, że należy się małe wyjaśnienie-usprawiedliwienie, dlaczego Mig 3 i dlaczego w ogóle samolot i dlaczego w skali 1:72.

Otóż oprócz podanych wcześniej powodów (zachęcenie migaczy) istnieje drugie dno. Mam od dość dawna takiego fajnego Spitfire'a Vb LF Hellera. I chciałbym go sobie zrobić tak, żeby nie było do czego się przyczepić. Sami wiecie jakie to trudne zadanie. Dlatego postanowiłem dla treningu poćwiczyć najpierw na czymś innym. W związku z wątkiem o samolotach Mikojana padło na MiGa. Na "trójkę" dlatego, że był to jedyny MiG śmigłowy w sklepiku. Bo ja to za silnikami owiniętymi blachą, to specjalnie nie przepadam. No, może za MiGiem 23. Piękna i dostojna maszyna. Ale ogólnie rzecz biorąc, to uważam, że "rury" nie mają duszy, nie mówiąc już o romantycznym aspekcie sprawy.
Poza tym, od kiedy zacząłem robić znowu "plastiki" (te od dioramy), zauważyłem jakby pogorszenie się walorów Humbroli w stosunku do tych farbek, którymi malowałem wcześniej. Znaczy się w zamierzchłych czasach. Mam wrażenie , że gorzej rozpływają się niż poprzednio po dużych płaszczyznach. Dlatego planuję spróbować Pactry. Dużo dobrego o nich wyczytałem na forum. Zawsze byłem zdecydowanym zwolennikiem Hubroli. Ale jak to mówią, nawet krowa zmienia przyzwyczajenia.

No i dlatego to wszystko.

Uśmiech wyjaśniający do końca. Zawsze mnie ten Vivit naciągnie na zwierzenia, kurna-olek.


Edmund
Ostatnio zmieniony ndz lut 20 2005, 13:14 przez Edmund_Nita, łącznie zmieniany 1 raz.
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

He he kurna wiedzialem , ze sroka :spoko:
pozdrawiam
Obrazek
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Wstawione siedzonko i tablica z przyrządami, tj. imitacjami przyrządów, bo mi krasnoludki nawiały i nie ma komu robić przwdziwych. He, he...


8. Wklejone wnętrze kabiny 1 Obrazek
9. Wklejone wnętrze kabiny 2 Obrazek


Uśmiech. Zwykły,
Ostatnio zmieniony śr cze 29 2005, 14:42 przez Edmund_Nita, łącznie zmieniany 4 razy.
ODPOWIEDZ