NOWA GAZETA MODELARSKA-WYJAŚNIENIA

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
Grzegorz Siedlecki
Posty: 9
Rejestracja: pn gru 20 2004, 15:51

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz Siedlecki »

Dobrze, że będzie wszystko, ale mnie interesuje cena. Słyszałem trzy wersje 13,99; 19,99; 29,99. Pierwsza wydaje mi sie za mała do tego o czym opowiadasz, druga choć na styku to jeszcze ją łyknę, ale trzecia to mam nadzieję kosmos. Puść może więcej informacji
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marek S.
Posty: 309
Rejestracja: pn cze 28 2004, 15:14
Lokalizacja: Grabówka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek S. »

Cena w granicach 15 zł jest do przyjecia, powyżej tej kwoty raczej nie licz na młodszych modelarzy. Co prawda jestem fanem Mini Repliki, ale kto wie może zostanę czytelnikiem i tego pisma. Po zawartości okładki wnioskuję, że będzie to pismo dla plastikowców. Dział Technika - traktowany przez większość wydawnict "po macoszemu" - raz na jakiś czas zamieszczany jest artykuł typu "jak to zrobić" a potem następuje długa przerwa. Jak będzie to wyglądało w tym piśmie?
To będzie miesięcznik ?
Awatar użytkownika
robmario
Posty: 117
Rejestracja: sob lip 03 2004, 10:36
Lokalizacja: Lublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: robmario »

Dzieki za zainteresowanie, przerosło moje oczekiwania. Zadaliście taką masę pytań, że aż nie wiem od czego zacząć. Przepraszam Was ale pewne rzeczy dotyczące gazety chciałbym zostawić jako niespodziankę dla tych którzy dokonają zakupu. Nie opowiada się o książce komuś kto siada do czytania. Mogę Was tylko zapewnić, że magazyn jest nie tylko niemiecki w treści i formie. Okładka nie pokazuje wszystkiego, co zawiera środek. Są tam i zdjęcia i trochę rysunków i trochę koloru i trochę techniki. Gazeta jest na pewno modelarska w mysl deklaracji, a nie historyczna. Pamiętajcie również, że przyjąłem swego czasu formułę tworzenia pisma w oparciu o Was. Ocena będzie również do Was należeć. Ja deklaruję, że tworząc ją bardziej myślałem o Was niż o sobie.
Ja zawsze witam Mariusz Łukasik
Obrazek
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Po pierwsze: czy brałeś pod uwagę prenumeratę internetową, chodzi mi o otrzymywanie kolejnych numerów, jako plików, niekoniecznie papier? W Polsce nie jest to jeszcze popularne, chociaż na świecie już dość powszechne.

Po drugie : niespodzianka? Raczej odpada, co prawda i tak kupię pierwszy numer, ale następne będę przglądał, zanim się zdecydują na zakup, dla tego podanie zawartości numeru nie ma wiele wspólnego z fabułą powieści.

Po trzecie: czyżbyś sam jeszcze nie znał ceny, że nic o niej nie piszesz?

gulus
Grabciu
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 22 2004, 17:35
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grabciu »

15 zł :?: to przecież pół modelu....a mógłbyś zdradzić liczbe stron :) :?:
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Waldemar
Posty: 159
Rejestracja: wt gru 21 2004, 21:30
Lokalizacja: Szczecinek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waldemar »

Witaj
Dobrze było by gdyby można było kupić w interku bo lepiej trwonić czas przy modelu a niżeli ganiać po kioskach i się płaszczyć przed sprzedawczyniami ( a ona odpowie ze stoickim spokojem NIE MA , NIE BYŁO i NIE BĘDZIE).

Pozdrawiam
Waldek
Pozdrawiam
Waldek
http://www.szczecinek.org/forum/viewtopic.php?t=26
............................
Modele z zapałek.
Jarosław Iwan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jarosław Iwan »

Przepraszam ze zabieram głos,ale czuje się wywołany :oops: sam jestem w pewnym może nie kioskarzem ale mam salon prasowy i twój przytyk ze ze stoickim spokojem to moim zdaniem lekki nietakt bo żadne z nas nie lubi takiej odpowiedzi. :twisted: Ale niestety polityka firm kolporterskich jest taka a nie inna i paczą by nie było zwrotów. Dadzą ci chłopie jeden numer i jak nie sprzedasz to jusz nie dostaniesz nieważne że wcześniej sprzedawałeś każdy,a gość pojechał na urlop i kupił gdzie indziej. Ja nie ras staje w takiej sytuacji. Wtedy czerwienie się nawet na dolnych policzkach. Dlatego chętnie wszedł bym w bezpośrednią współpracę z wydawnictwem.Może przewidujesz coś takiego.
marciu11
Posty: 130
Rejestracja: ndz lut 08 2004, 2:46
Lokalizacja: Lubuskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marciu11 »

Brawa z nowym czasopismem. jak udami sie mi kupic i bedzie w przystepnej cenie to i owszem skorzystam.

Ale faktycznie moze i warto bylo by rozwazyc mozliwosc sprzedazy w wersji elektronicznej?
Wiem ze nie ma jak wziasc prasuwke i isc na piadowke :D I raczej wszyscy sie z tym zgodzia. Prawda?

Ale osobiscie powiem tak:
Do najblizszego punktu gdzie moge dostac jaka kolwiek prase modelarska mam prawie 50km (a punk to emipk) Zamowiac prenumerate - nie jestem w stanie na raz wylozyc takiej kwoty, niska renta, drogie leki itd. Zamawiac pojedyncze egzemplaze w sklepach internetowych - koszty przesylki podnosza cene do punktu gdzie jest ona juz poza moim portfelem.
Tak wiec w przeciagu 2 lat jestem szczesliwym posiadaczem 3 czasopism modelarskich. Takie realia.
A gdybym mial mozliwosc zaplacic za wersje elektroniczna. Nie zastanawial bym sie ani chwili Gdyz mam ja od reki, kosztuje taniej i jest w zaiegu mozliwosci kupna.
Mysle ze z podobnym wnioskiem zgodzi sie tu wiekszosc obecnych.

Jeszcze bardzo dobrym rozwiazaniem jest mozliwosc odplatnego udostepniania pojedynczych artykolow z czasopisma. Nie zawsze jest sens kupna calosci dla pojedynczego artyklu.

odnosnie samej tersci czasopisna Bardzo zadowolony byl bym z tresci warsztatowych. Tego najbardziej brakuje w czasopismach - przynajmniej mnie.

Pozdrawiam MarCiu
Awatar użytkownika
robmario
Posty: 117
Rejestracja: sob lip 03 2004, 10:36
Lokalizacja: Lublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: robmario »

Dzięki za posty, postaram się co nieco rozjaśnić. Wersja elektroniczna z pojedyńczymi artykułami w PDF za opłatą będzie docelowo w magazynie dostępna. Z opóźnieniem w stosunku do wersji gazetowej ale jednak. Wersji elektronicznej na razie nie przewiduję, ale jak widzicie jestem otwarty na sugestię i nie wykluczam takiej opcji w przyszłości. Co do dostępności to magazyn będzie również sprzedawany w sklepie internetowym, którego adres podam Wam niebawem. Jarosławie przewiduję również sprzedaż dla klientów hurtowych typu sklepy, kioski na bardzo korzystnych warunkach, bo to Wy właśnie stanowicie pierwszy pomost pomiedzy mną a czytelnikami. Podałem Ci na priva adres firmy, która załatwia dla mnie taką sprzedaż. Pod podanymi telefonami możesz zamówić dowolną ilość egzemplarzy, z dostawą do Ciebie. W najbliższym czasie podam Wam numer indeksu gazety, na podstawie którego podając go Waszemu kioskarzowi będziecie mogli sprowadzić dla Siebie poprzez ten kiosk właśnie ten magazyn. Wygodne i szybkie a poza tym nic nie kosztuje.
Naprawdę szalenie zależy mi właśnie na dotarciu do ludzi z mniejszych miejscowości i do miejsc gdzie niekoniecznie musi być np Internet. Na pewno gazeta będzie w sklepach modelarskich, do których dotarłem, ale jesli w Waszym jej nie będzie, to monitujcie sprzedawców o sprowadzenie jej dla Was. Oni przecież na tym zarabiają , więc nie powinni mieć oporów.
Pozdrawiam Mariusz
PS Mam nadzieję że zawartość pierwszego numeru Was zadowoli, pod kątem materiałów warsztatowych również. Wasze uwagi pomogą mi dać Wam jeszcze lepszy magazyn
Ja zawsze witam Mariusz Łukasik
Obrazek
Awatar użytkownika
robmario
Posty: 117
Rejestracja: sob lip 03 2004, 10:36
Lokalizacja: Lublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: robmario »

Prosiliście mnie o podanie informacji w jaki sposób mozna będzie kupić naszą gazetę.
Mogę już podać numer indeksu jaki posiada Super Model.
NUMER INDEKSU 334022
Podając ten numer można poprosić kioskarza o sprowadzenie na jego podstawie właśnie tego magazynu. Dotyczy to wszystkich kiosków sieci RUCH do których trafi na pewno Super Model. Naciskajcie na kioskarzy, bo to w ich interesie i w zasadzie mają obowiązek to czynić. Gazetę będzie też można zamówić przez Internet wysyłkowo, ale adres kontaktowy mailowy lub telefoniczny podam Wam niebawem. Jeśli chcecie obniżyć koszty wysyłki możecie grupować się po dwóch trzech, pięciu i zamawiać więcej egzemplarzy.
Poza tym magazyn będzie dostępny w sklepach modelarskich, Empikach, salonach prasowych itp.
Ja zawsze witam Mariusz Łukasik
Obrazek
ODPOWIEDZ