jesień`40 - minidioramka [relacja]

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

jesień`40 - minidioramka [relacja]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

Zanim mnie zlinczujecie... I opiep**cie za to ze założyłem już relacje z budowy dwóch innych dioram, nie skończyłem.. I zakładam trzecia.. Pozwólcie ze wyjaśnię
prace nad diorama z okr napoleońskiego stanęły w miejscu po tym jak pies perfidnie zżarł mi pół oddziału dragonów :P zwinąłem wszystkie figurki i dopóki nie uzbieram kasy na plexi robić nic nie będę :P
co do sdkfz7 z flakiem to w zasadzie wszystko jest już skończone... Wystarczyłoby tylko koła pomalować... Nawet dioramka jest skończona... Ale brakuje mi figurek... Okazało się ze wszyscy Niemcy, jakich posiadam i mogliby udawać afrika korps. Zostali pozbawieni całego badziewia, które na sobie nosili... Czyli ani magazynków, ani pasków ani plecaków.... Nic.... Nie wiem, kto ich tego pozbawił... Kupiłem ich parę lat temu "hurtowo" razem z około 200 innymi figurkami.... Dopóki w jakiś sposób im tego nie dorobię prace nie ruszą :/

troszkę mi się nudziło.... Conrada zepsułem :P.. wiec postanowiłem zrobić kolejna dioramkę.. Tym razem w 1:32 (mimo ze moja ulubiona to 72, pozostało mi z dawnych lat trochę figurek i modeli w 32 :>) ....

Podstawkę już zrobiłem... Wpadłem na ciekawa metodę robienia podstawek pod takie mini dioramki wziąłem opakowanie po płytach (cake, na 10 płyt).. I do tej przykrywki wlałem gips (zwykły, szary budowlany :P)... jak wyschło to wytrząsnąłem to z tego opakowania... Troszkę oszlifowałem... Wierzchnia stronę pokryłem w całości szpachlą do drewna w kolorze hebany [tuturutu... Po prostu czarna jest i tyle :P] szpachla do drewna jest fajna, bo nieźle imituje ziemię pomalowałem toto na dwa kolory....Brązowy i piaskowy... Tam gdzie brąz będzie ziemia, jakieś trawki, takie różne ;) tam gdzie piaskowy będzie droga...
Jako ze dioramka będzie utrzymana w tonacji jesiennej :P będzie dużo błota :P znalazłem jakiś stary motor... Nie wiem, co to za motor... Ale chyba się nada... Ubrudziłem go solidnie, bo w końcu po błoćku jechał ;)

na dioramce będzie jedna figurka... Polski partyzant... Obok będzie stal ten niemiecki motocykl (partyzant Niemcowi motor zakosił i zwiał... Ale po drodze musiał mięć przystanek :P)
nie będę pisał, co robi partyzant, bo to niespodzianka... Przeglądałem forum i jeszcze tutaj chyba czegoś takiego nie było dlatego robię

obiecuje wrzucić fotki niedługo... Najpierw napisałem tego posta.. a potem chciałem zrobić fotki.. I okazało się ze baterie padły :/ nie chce mi się go znowu za godzinę pisać, ani kopiować i zapisywać wiec na razie zostawię tak akumulatorki się ładują i w ciągu godzinki postaram się wrzucić fotki dioramki, motocykla, i paru innych "badziewidełek" które zagoszczą na tej mikro dioramce ;)
[sorki za przydługiego posta.. Mam nadzieje ze nieliczni, którzy to wszystko przeczytają mnie nie zabija ;P]

pozdrawiam

[cały post został sprawdzony przez worda.... hehe ;> az mi sie czerwono przed oczami zrobilo :P]
Ostatnio zmieniony śr sty 12 2005, 14:36 przez galwani, łącznie zmieniany 1 raz.
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
CeCha
Posty: 42
Rejestracja: wt paź 19 2004, 12:21
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: CeCha »

Galwani... że tak głupio zapytam... czy on będzie stał czy kucał? Bo chyba wiem, co wymysliłeś... :shock: :haha:
Pozdrawiam
Cezary
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

no wiec ten jest..kucający :P jak go pare lat temu kupowalem... to stojący tez byl... ale ten kucajacy wydal mi sie jakis taki zabawniejszy ;)
ale ciiiii..... bardziej "oblatani" w temacie modelarstwa juz zapewne wiedza o co chodzi... a dla tych co nei wiedza bedzie niespodzianka :P

pierwsze fotki :)
motocykl jest ubrudzony... ale jeszcze go brudzic nie skonczylem... ponadto na tylnim blotniku dojdą sakwy ktore aktualnie się kleją :P kolory dioramki tez sa wstepne, powiedziałbym "podkładowe".... na to pojdzie troche piaskowego.... potem troche trocin, trawek, kory, oregano... róznych róznistych rzeczy...
btw... jak widzicie zrobilem taki biały słupek... wiem ze cośjeszcze na nim byc powinno... jakies oznaczenia? jakos nie moge sobie skojarzyc... jesli ktos ma fotke takiego slupka to byłbym wdzieczny :)
no i ten płotek... niby jest spoko... ale czegoś mi w nim brakuje... nie wiem czego... moze wy na to wpadniecie :)

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr sty 19 2005, 22:36 przez galwani, łącznie zmieniany 1 raz.
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

primo - to jest motocykl Amerykański - czyli H-D WLA...
secundo - jeśli miałby być tak strasznie ubłocony - to nie wiem czemu ma tyle błota pomiędzy cylindrami.... chyba że ktoś wiadrem nawalił...
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

no wlasnie co do kraju pochodzenia... bylem pewien ze to bmw... ale popiep**o mi sie totalnie :P
co do ublocenia to robie to pierwszy raz w zyciu i prosze o troszku wyrozumialosci :) motocykl jechal po strasznie straszliwym blocie i tyle :P jesien jest choroba jasna... deszcze ciagle padaja... bloto plynie wiejskimi drogami... przykleja sie do wszystkiego i miedzy cylindry tez troche wpadlo ;) a co! ;)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

juz prawie skonczylem... tylko figurka zostala mi do zrobienia...drzewko i plotek stoja na swoich miejscach... motor oparty, przyklejac go nie bede... gdzieniegdzie moze byc widoczny bialy wikol bo dopiero co kleilem... ale jak wyschnie bedzie ok :) wiem ze wszystko sie swieci... bo swiecic sie ma :P mokre bloto zawsze sie swieci ;)
pozdrawiam :)

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw sty 20 2005, 11:09 przez galwani, łącznie zmieniany 1 raz.
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
messer
Posty: 713
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

Galwani pisze:bloto plynie wiejskimi drogami... przykleja sie do wszystkiego i miedzy cylindry tez troche wpadlo
W takim razie zasobnik na karabin wygląda nienaturalnie bo....jest czysty! Jeśli motocykl zdrowo jechał po tym błocie, to logiczne jest, że "wychlapujące" się z przedniego koła błoto powinno zwaloryzować i zasobnik.
Proponuje poszukać jakichś zdjęć z zabłoconymi motocyklami a dopiero potem brudzić :)
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

bo zasobnik znalazlem dopiero jak juz ubrudzilem caly motocykl :P zaraz blad naprawie :) skoncze albo dzis wieczorem... albo dopiero jutro... niestety nie mam cielistej pactry i musialem malowac humbrolem... wiec bedzie schlo i schlo i schlo i jeszcze troche schlo... bleh.. nie lubie humbroli ;P
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Robert Karwan
Posty: 283
Rejestracja: pn mar 01 2004, 17:26
Lokalizacja: Pruszków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Karwan »

Ehhhh....... Galwani ale namieszałeś, niemiecki motor, polski partyzant……. w dziwnej sytacji… :oops:
Ale motorek pochodzi z bardzo starego już zestawu Italeri nr.322 U.S Army Motorcycles w którym są dwa motory HD i dwie figurki motocyklistów 1/35. Mam go w swoim magazynie modelarskim. Miło, że też błocisz ale z cylinderków to może błotko usuń. Reszta fajnie wygląda.
Czekam na finał :spoko:


Pozdrawiam. ;-)
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

wyjasnie sprawe tego motocykla....
w jednym pudelku mialem czesci roznych motocykli.... poskaldalem to jako tako do kupy... i to co wyszlo mozecie ogladac ;) jak tylko wpadnie kasiorka to zakupie niemiecki motocykl... narazie musi wystarczyc ten :)
partyzant nadal schnie... i chyba jeszcze troche schnac bedzie ;)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
ODPOWIEDZ