Tabela barw lotnictwa japońskiego- poszukuję*

technika, historia, dokumentacja, linki itp.

Moderatorzy: kartonwork, Aviator, Rafal N.

ODPOWIEDZ
Bartek Kot
Posty: 46
Rejestracja: czw sty 08 2004, 9:34
Lokalizacja: Wrocław

Tabela barw lotnictwa japońskiego- poszukuję*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartek Kot »

Witam
Potrzebuję pomocy.
Podzielcie sie wiedzą jak sobie radzicie z malowaniem japońców.
Jakich farb (nazwa i nr) stosujecie do malowania wnętrz płatowców i kabin,
Tudzież mieszanek lub warstw (dotychczas stosowałem na podkład z Humbrolla 11 jakiś klear niebieski z odrobiną klearu zielonego).
I wreszcie wątek wielokrotnie pewnie poruszany, jak realistycznie zrobić japońskie odpryski lakieru.
I na koniec, może macie jakiś malowanka A6M5 inne niż zielono szare.
Podobno były w innych barwach (chodzi mi o kamuflaż lub inne pstrokate), nie interesuje mnie cały czarny.
Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
Artur Domański
Posty: 476
Rejestracja: ndz mar 07 2004, 12:20
Lokalizacja: Włocławek

Re: BARWY Japońców

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Artur Domański »

Bartek Kot pisze:Witam
Potrzebuję pomocy.
Podzielcie sie wiedzą jak sobie radzicie z malowaniem japońców.
A to zalezy jaki okres i jaki samolot oraz jaka armia, tak tak Marynarka czy Armia
Jakich farb (nazwa i nr) stosujecie do malowania wnętrz płatowców i kabin,
Patrz wyzej
Tudzież mieszanek lub warstw (dotychczas stosowałem na podkład z Humbrolla 11 jakiś klear niebieski z odrobiną klearu zielonego).
Kolorystyka kabin japonskich samolotow to strasznie zakrecony temat
I wreszcie wątek wielokrotnie pewnie poruszany, jak realistycznie zrobić japońskie odpryski lakieru.
A to juz tylko weryfikacja zdjec i odrobina dobrego smaku, mozna przy uzyciu soli, delikatnie pedzelkiem, maskolem
I na koniec, może macie jakiś malowanka A6M5 inne niż zielono szare.
Podobno były w innych barwach (chodzi mi o kamuflaż lub inne pstrokate), nie interesuje mnie cały czarny.
Niestety wiekszosc zdjec ktore mi sa dostepne z etapu jak robilem swoje zero wskazywala tylko na rozne odcienie zieleni, problemy z farba u japoncow i rozny stopien rozrzedzenia farby w jednostkach i rozne fabryki - Nakajima i Mitsubishi, inne kolory to raczej okres powojenny gdy samooloty byly testowane przez jankesow. Jakby co pisz na priva lub maila
Awatar użytkownika
Hook6
Posty: 53
Rejestracja: sob mar 22 2003, 0:51
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hook6 »

Bartek - jeśli jesteś zainteresowany to napisz na hook6@poczta.polhost.pl podam Ci numer telefonu. Możemy się umówić to pożycze Ci książkę "Barwa i oznaczenia Japońskiego Lotnictwa Morskiego" Iana Bakera plus zgromadzone ze Scale Aviation Modellar artykuły tegoż autora o lotnictwie lądowym. Są tam podane również sposoby uzyskiwania poszczególnych odcieni i konieczne do tego farby Humbrola, Testorsa i inne...
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OldMan »

Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Testors produkuje farby w serii "authentic"

2114 Imperial Japanese Army Green TESTORS AUTHENTIC WWII Japanese Colors farby 9.00 PMAT

2115 Imperial Japanese Army Light Gray TESTORS AUTHENTIC WWII Japanese Colors farby 9.00 PMAT

2116 Imperial Japanese Navy Green TESTORS AUTHENTIC WWII Japanese Colors farby 9.00 G

2117 Imperial Japanese Navy Sky Gray TESTORS AUTHENTIC WWII Japanese Colors farby 9.00 G

2118 Deep Yellow TESTORS AUTHENTIC WWII Japanese Colors farby 9.00 MAT

2119 Interior Metallic Blue TESTORS AUTHENTIC WWII Japanese Colors farby 9.00 G

Jakieś dwa lata temu kupiłem je w sklepie www.martola.com.pl tylko że były wtedy po 6 PLN (a kurs dolara wynosił około 4,50). Mam nadzieję że mają długi okres przydatności do spożycia bo nie wiem kiedy zacznę Zero i Shidena z Tamiji do których były przeznaczone.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Bartek Kot
Posty: 46
Rejestracja: czw sty 08 2004, 9:34
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartek Kot »

Znalazłem jeszcze to (może ktoś coś wie na temat tego malowania?)
Przyznacie że nietypowe
Obrazek
Obrazek
Po analizie tego wszystkiego zrobię jednak malowanie typowe.
Szaro - zielone z ewentualnymi odrapaniami.
Macie może jakis fotki dokumentujące takowe.
Awatar użytkownika
randar
Posty: 26
Rejestracja: sob kwie 26 2003, 23:55
Lokalizacja: Zabrze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: randar »

Witam

Jeśli się nie mylę, to ta maszyna jest w naturalnej barwie metalu, na który położono bezbarwyny lakier zabezpieczający przed korozją. Stosowano taki przez pewien okres, gdy jeszcze istniała w lotnictwie cesarskim tendencja do pozostawiania płatowców bez malowania.
Wskutek działania szkodliwych warunków atmosferycznych, dużego zasolenia i nasłonecznienia, lakier ten z czasem zaczynał przybierać koloru fiołkowego lub brązowawego.
okręty i lotnictwo IJN... jak mam czas :)
ODPOWIEDZ