Działa co i jak...

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Mateo Coonte

Działa co i jak...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateo Coonte »

Mam pytanie jaki jest dobry sposób na wykonanie efektownych dzial (dziala które mam to 16 funtówki) prosze o pomoc.

Dziękuje i pozdrawiam
Awatar użytkownika
wokram
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 23 2003, 23:08
Lokalizacja: z huty, tej nowej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wokram »

Przepis na efektowne działa krok po kroku by wokram:
1. Wytocz model matkę, nanieś na niego wymagane ozdobniki i inne.
2. Kup gumosil i zrób formę z modelu matki.
3. Zalej formę woskiem.
4. Jak wyjmiesz kopię to zalej ją gipsem.
5. Po wyschnięciu wyżarz formę tak, żeby wypłynął stopiony wosk modelu.
6. Weź roztop jakąś cynę (lepsza jest taka o większej zawartości ołowiu - twardsze będą działa), problemem w tym punkcie jest to, że metal musi być wtłoczony do gipsowej formy pod ciśnieniem aby wypełnione zostały wszystkie zakamarki formy - kłania się wirówka z koła od roweru lub jakiś popychacz do formy)

Przepis drugi - wykonaj punkt 1 w/w przepisu i znajdź w okolicy jakiś instytut odlewnictwa lub firmę, która się tym zajmuje. Zrobią wszystko lepiej, taniej i wystąpi przy tym mniejsze prawdopodobieństwo pożaru lub innej katastrofy (np. oblania się płynnym metalem).

P.S. Autor nie bierze żadnej odpowiedzialności za szkody jakie mogą wyniknąć z lektury powyższego wpisu przez osoby pozbawione wyobraźni, pewnej ręki i cierpliwości na eksperymentowanie :twisted: .
leon80

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: leon80 »

Ja kiedys robiłem z masy solnej :lol: . Ładnie uformowałem i do piekarnika. Potem pokrywasz brązowym lakierem, ozdabiasz drucikiem i masz działa jak sie patrzy ;-)
ODPOWIEDZ