(próba) tworzenie mini dioramki [dedykacja dla Galwaniego=]

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Jaroslaw
Posty: 110
Rejestracja: czw paź 28 2004, 21:37
Lokalizacja: Nidzica

(próba) tworzenie mini dioramki [dedykacja dla Galwaniego=]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaroslaw »

jak w temacie (mam tylko wątpliwości o to czy wybrałem odpowiedni dział forum - jeżeli się pomyliłem to przepraszam modernatorów), pod natchnieniem dioramki Galwaniego i Jego zamiłowania do dioramek ppstanowiłem stworzyć coś na podobę :) ; kolega Galwani udziela mi porad, już wiem że naj sam pierw muszę sobie znaleźć tematyke i meć ogólny obraz diormki, będzie to przejazd czołgów przez wioskę (okres II wojny światowej), już wiem co mniej więcej chce mnieć na dioramce, kolega Galwani (jego imei będzie się powtarzać, ale nie bez celu :) ) polecił mi zakup na sam początek samych figurek, nie dysponuje funduszami, nie wiem gdzie najbliżej moge kupić figurki (mi są potrzebne tylko 3 czołgi) i NIE ufam allegro... ostatnio dopadłem glinę i postanowiłem przetestować czy nadaje się ona do wykonania np figuki, niedługo powinienem wkleić do tego postu zdjęcia prototypu figurki pozdrawiam :)
P.S.
przepraszam le jakość zdjęć jest lipna... mój aparat nie ma trybu makro... proszę sie nie śmiać i nie żucać zgniłymi (bądź świerzymi) artykułami sporzywczymi w monitor... :cool:
odszedłem dawno ale myśle nad powrotem, nie wiem z jakim modelem ale milczeniem odpokutuje moją nieobecność
Awatar użytkownika
Witkow
Posty: 78
Rejestracja: pn lip 12 2004, 19:44
Lokalizacja: z Cieszyna

Re: (próba) tworzenie mini dioramki [dedykacja dla Galwanieg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witkow »

Jaroslaw pisze:proszę sie nie śmiać i nie żucać zgniłymi (bądź świerzymi) artykułami sporzywczymi w monitor... :cool:
Proszę się nie śmiać i nie RZucać zgniłymi (bądź świeŻymi) artykułami spoŻywczymi w monitor...

I ja się przyłączam do apelów Jety (i nie tylko)... Proszę, czytajcie to co napisaliście. Postów nie pisze się na wyścigi, a przez te literówki naprawdę trudno się to czyta... A jeśli z ortografią na bakier to byle jaki Word sobie z tym poradzi... I nie chodzi tu tylko o Ciebie Jarku.
Żeby nie było Off-topic to zapytam czy tam lufa nie jest troszkę nieproporcjonalna??
Pozdrawiam, z nadzieją na poprawę ;-)
Dar Młodzieży z GPM'u - uzbrajanie sterówki - 90%...
Pracowałbym dalej tylko czasu brak... :(
Pozdrawiam - Witkow
Jaroslaw
Posty: 110
Rejestracja: czw paź 28 2004, 21:37
Lokalizacja: Nidzica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaroslaw »

Postaram się lepiej starać co do ortografii (czasem się niektóre litery na klawiaturze nie docisną...), lufa rzeczywiście może być nieproporcjonalna, czołg nie był wykonywany z jakiś planów czy książki, powstał z mojej wyobraźni; no ale jeżeli ktoś zna jakąś markę czołgu podobną do mojego wytworu :D lufa jest za gruba (glina była naklejona na wykałaczkę); czy od takich glinianych wyrobów można zacząć swoją pierwszą dioramkę? pozdrawiam :)
odszedłem dawno ale myśle nad powrotem, nie wiem z jakim modelem ale milczeniem odpokutuje moją nieobecność
Jaroslaw
Posty: 110
Rejestracja: czw paź 28 2004, 21:37
Lokalizacja: Nidzica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaroslaw »

pomalowałem figurkę czołgu na podstawie turtorialu Galwaniego, nie wygląda to realistycznie i o to mi chodzi jak na razie, ja chce się bawić i chcę żeby to wyglądało jak moje a i tak sądze że wyszło fajnie, oto fotki ale zapewniam że na serio czołg wygląda o wiele lepiej...
odszedłem dawno ale myśle nad powrotem, nie wiem z jakim modelem ale milczeniem odpokutuje moją nieobecność
Awatar użytkownika
JareK
Posty: 192
Rejestracja: śr lis 05 2003, 20:26
Lokalizacja: Pelplin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JareK »

NIE LICHY KAMUFLARZ :lol:

Hi JareK
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

tak sobie mysle ze albo mam zbyt drewniane rece....albo jestem za stary....ale jak wcozraj usilowalem costakiego stworzyc z plasteliny to nawet czolgu przypominac nie chcialo ;)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Jaroslaw
Posty: 110
Rejestracja: czw paź 28 2004, 21:37
Lokalizacja: Nidzica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaroslaw »

nie łam się ja z plasteliny i tym podobnych robie od lat i uwierz mi że na początku nie było łatwo... nawet teraz po długiej przerwie ten czołg nie wyszedł super... po prostu trzeba prubować, moim zdaniem fajnie by było zrobić makiete z figurkami własnej roboty, to by było dopiero świetne :) jak na razie porobie kilka czołgów bo pruba stworzenia masy papierowej nie wyszła... pozdrawiam (kamuflaż czołgu jest troche dziecinny ale ja sie fajnie bawiłem) przy malowaniu odpadła lufa...
odszedłem dawno ale myśle nad powrotem, nie wiem z jakim modelem ale milczeniem odpokutuje moją nieobecność
Awatar użytkownika
JareK
Posty: 192
Rejestracja: śr lis 05 2003, 20:26
Lokalizacja: Pelplin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JareK »

Jarosław uwierz mi :jezyk: :kazanie: l e p i e j będzie gdy będziesz robił to co najlepiej potrafisz CZOŁGI.
Dla całości wykonania TWOJEJ dioramy będzi lepiej gdy ktoś pomoże TOBIE w wykonaniu figureki, lub może zwróć się do herbacianego on robi to świetnie może i :jupi: skala się będzie zgadzać.
Tak poza witryną to zmień to świństwo, które bierzesz bo pewnie TWUJ dostawca CIĘ oszukuje. :rasta:

A tak w ogóle to było by dobrze a żebyś się przebranżowił, może garncarstwo. Jestem przekonany że znajdziesz swoją nisze na tym trudnym rynku. :czytaj: Odstersujesz się i dostawca przynieśie TOBIE coś lepszego dostawcw terz człowiek i jemu czasem wcisną swiństwo. :piwo:
:wooow: Zyczę TOBI wiela sukcesów w garncarstwie. :wooow:

Hi JareK
Jaroslaw
Posty: 110
Rejestracja: czw paź 28 2004, 21:37
Lokalizacja: Nidzica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaroslaw »

... nie wiem o co chodzi z "dostawcą" ale raczej się nie przeżuce na garncarstwo...
odszedłem dawno ale myśle nad powrotem, nie wiem z jakim modelem ale milczeniem odpokutuje moją nieobecność
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

jarek- tak mi sie zdaje ze jarosław nie bierze :> chyba pomysliłes osoby :P
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
ODPOWIEDZ