Model-nie model ??? [zapytanie o "granicę"]

Awatar użytkownika
Poste
Posty: 113
Rejestracja: sob sty 31 2004, 1:13
Lokalizacja: Radom City

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poste »

To co robisz jest naprawdę super. Dla mnie, nie jest to modelarstwem ani zabawkarstwem ale sztuką. Modelarstwo jest trochę ograniczone w stosunku do twoich prac. W modelarstwie jest dokładnie sprecyzowany obiekt zainteresowania, a Ty kreujesz swój własny świat, prymitywny ale zarazem bajeczny i bez ograniczeń, do tego z niesamowitym klimatem.
Modelarz stara się zrobić ze swojego modelu makietę, po to aby była jak najwierniejszą kopią oryginału i na tym koniec. Ale sztuka i modelarstwo są jak brat i siostra, jedno ma coś z drugim wspólnego.

Pozdrawiam i życzę wielu wspaniałych prac.
Gutor
Posty: 280
Rejestracja: sob lis 22 2003, 0:08
Lokalizacja: Mysłowice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gutor »

SZALENIEC :!: :!: :!:

Oczywiście w pozytywnym znaczeniu tego słowa :lol:
Awatar użytkownika
JareK
Posty: 192
Rejestracja: śr lis 05 2003, 20:26
Lokalizacja: Pelplin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JareK »

:wooow: :wooow: :haha: :haha: :haha: :haha:
herbaciany palnij mnie tą siekierą w główkę bo nie wyrobię to jest B O M B A S T Y C Z N E

Hi JareK
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Na tych fotkach jest wyczuwalna, nieomal fizycznie, gładkość tych drewnianych detali. Pomysły i kompozycje powodują u widza uczucie przeniesienia w świat baśni i fantastyki. Ogląda się to z nieukrywaną przyjemnością. Dla mnie to coś z pogranicza modelu, rzeźby, instalacji przestrzennej i sztuki. Naprawdę jestem pod wrażniem.
paperman
Posty: 283
Rejestracja: wt cze 15 2004, 14:21
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: paperman »

Nie wiem czy to są modele ale są świetne!
Na warsztacieCrown Vic '78-'88 i
Fiat 1800 z MM
W avatarku Warszawa 224
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

Postaniwiłem, a właściwie odważyłem się przeprowadzić relacę z budowy :oops: .Ponieważ robota jest już w toku umieszczę relację w tym wątku.
Praca nosi nazwę "Okręt" i będzie przedstawiąć fragmęt okrętu umieszczonego pod drzewem.Coś jakby miejsce do zabawy w sadzie.Na razie mam w głowie tylko zarys i nie do końca wiem jakie elementy stworzą tą dioramkę :?: .Liczę na podpowiedzi ;-) .Nie znam się ,też za dobrze na szkutnictwie więc proszę o wybaczenie :cry: :lol:
Mam kilka zdjęć z początku prac,więc dam je na pierwszy ogień.
Fot.1 i 3 to fragmęty kadłuba,na początku zawsze robię rysunki,potem wiele elemętów powstaje bez rysowania :oops:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw lut 09 2006, 16:58 przez herbaciany, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

Niestety nie wszystko fotografowałem :cry: ,więc większy skok w czasie ;-) .Deseczki mają grubość ok.2,5 mm.Wszystkie szparki między nimi są zamierzone,myślę, że nadaje to dodatkowej "plastyczności".
Awatar użytkownika
JareK
Posty: 192
Rejestracja: śr lis 05 2003, 20:26
Lokalizacja: Pelplin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JareK »

Cześć :aniol: " wariacie" :aniol:

:tancze: "dlaczego" :tancze: nie "ciągniesz" deski od dziobu do rufy. Bo ta Twoja krypa w stosunku do reszty bądzie spora :chytry: reszty Twojch prac

z niecierpliwością czekam na więcej, więcj ,więcej :wooow: :wooow: :wooow: :wooow:

Hi JareK
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

herbaciany pisze: Praca nosi nazwę "Okręt" i będzie przedstawiąć fragmęt okrętu umieszczonego pod drzewem.
Pewnie dla tego nie ciągnie od dziobu do rufy. To będzie fragment okrętu ( statku?).

gulus
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

Jest dokładnie tak jak powiedział Gulus,to będzie fragment dziobowy :) .Trudno będzie umieścić na nim wszystkie atrybuty okrętowe(działo,koło sterowe,maszt i takie tam ;-) ),ale pokąbinuję.
W ostatnim czasie wykonywałem "drzewo".Na różnej grubości deseczkach lipowych narysowałem zarys gałęzi.Potem wszystko wyciąłem i podrzeźbiłem.Potem szlifowanie,sklejanie w całość i znowu szlifowanie.Na koniec bejca i lakier :)
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw lut 09 2006, 17:02 przez herbaciany, łącznie zmieniany 2 razy.
Zablokowany