relacja z budowy od podstaw (jednocześnie zagadka)

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

stillman
Posty: 365
Rejestracja: wt sty 20 2004, 19:36
Lokalizacja: WMG

relacja z budowy od podstaw (jednocześnie zagadka)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stillman »

Przekopując któregoś pieknego dnia zasoby pajęczyny zwanej z angielska www, natrafiłem na stronę producenta współczesnego pojazdu. Jako, że nie ma takowego w ofercie firm zajmujących się produkcją modeli, a moją ulubioną jest zabawa w Adama Słodowego, postanowiłem zbudować model tego pojazdu od podstaw. Do budowy bedę używał przede wszystkim tworzyw sztucznych, których w mojej podręcznej skrzyneczce całkiem sporo się znajduje, a niektóre z nich doskonale nadają się do budowy modeli - łatwo się je tnie i obrabia. Stąd właśnie pomysł by relację zamieścić w dziale "niu technolodzi aend maniufakcziur".
Żeby nieco uatrakcyjnić całość, postanowiłem obrazek pojazdu nieco zakamuflować, Może dzięki temu zabiegowi uda mi się sprowokować odwiedzaczy do myślenia. Nagrodą za odgadnięcie będzie uścisk dłoni prezesa...i może coś jeszcze ;-). W rozwiązaniu należy podać markę pojazdu oraz model.

Ze względu na dość napięty w ostatnim czasie grafik, relacja będzie prowadzona dość wolnym tempem. mam jednak nadzieję, że wierni fani polskiej myśli technicznej dotrwają do końca ;-)

A oto pierwszy obrazek, nieco w Photoshopie zniekształcony dla utrudnienia.
Awatar użytkownika
MIKU05
Posty: 82
Rejestracja: śr mar 10 2004, 10:04
Lokalizacja: Dąbrowa Gór.

Re: relacja z budowy od podstaw (jednocześnie zagadka)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MIKU05 »

stillman pisze: Żeby nieco uatrakcyjnić całość, postanowiłem obrazek pojazdu nieco zakamuflować, Może dzięki temu zabiegowi uda mi się sprowokować odwiedzaczy do myślenia. Nagrodą za odgadnięcie będzie uścisk dłoni prezesa...i może coś jeszcze ;-). W rozwiązaniu należy podać markę pojazdu oraz model.

Ze względu na dość napięty w ostatnim czasie grafik, relacja będzie prowadzona dość wolnym tempem. mam jednak nadzieję, że wierni fani polskiej myśli technicznej dotrwają do końca ;-)

A oto pierwszy obrazek, nieco w Photoshopie zniekształcony dla utrudnienia.
Brawo Stilman będę śledził Twoją relacje , a model to nasz autobus Solaris Urbino III

Pozdr MIKU05
Ep09

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ep09 »

Stawiam na Solaris Urbino 12. :lol:

Maciek
stillman
Posty: 365
Rejestracja: wt sty 20 2004, 19:36
Lokalizacja: WMG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stillman »

ciepło ciepło ;-)
Roby
Posty: 38
Rejestracja: pt mar 14 2003, 23:47
Lokalizacja: Żory

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Roby »

no to Solaris Urbino 10
Pozdrawiam
Robert
---------------------------------
róbmy modele a nie wojny
---------------------------------
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

czyzby solaris urbino 15? :>
http://www.przegubowiec.com/bus/katalog/opis_su15.htm
2 lata tym złomem do szkoły dojezdzalem...straszny badziew :P
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
MIKU05
Posty: 82
Rejestracja: śr mar 10 2004, 10:04
Lokalizacja: Dąbrowa Gór.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MIKU05 »

Stilmam pełna nazwa to Solaris Urbino III 12, od długości pojazdu. Tylko nie wiem czy chodzi Ci o wersje LE lub LF.

Pzdr MIKU05
stillman
Posty: 365
Rejestracja: wt sty 20 2004, 19:36
Lokalizacja: WMG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stillman »

Kurczaki... zagadka była zbyt łatwa. Zgadł Roby.
Muszę na przyszłość bardziej sie postarać namieszaćw shopie ;-).
Koło piatku pierwsze ujęcia Solarisa Urbino 10. (w wersji stillman)
Nawet jeśli to badziew, którym ktoś jeździł 2 lata do szkoły ;-) mam zamiar go zbudować.
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

stillman....moze cie to zdziwi....moze nie uwierzysz....ale dzisiaj jadac do sklepu (tramwajem...zeby nie bylo ze solarisem ;P) tak sobie myslalem ze gdybym byl abrdziej oblatany w budowie modeli od podstaw to zrobilbym wlasnie solarisas... przychodze do domu a tu taka mila niespodzianka :) bede tu zaglądał bardzo często oraz zycze powodzenia :D
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
mr_tom
Posty: 125
Rejestracja: ndz wrz 19 2004, 14:05
Lokalizacja: Lesko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr_tom »

Ja też będe czekał na kolejne odcinki. A czy możesz nam zdradzić szczegóły np. jaka to będzie skala, jakie malowanie (przewoźnik) i inne tam takie :?:
ODPOWIEDZ